Giro d'Italia 2018: etap 8. Richard Carapaz w deszczu do historii

Richard Carapaz wygrywa 8. etap Giro d'Italia

Richard Carapaz (Movistar) zameldował się pierwszy na mecie ósmego odcinka Giro d'Italia, zakończonego podjazdem pod Montevergine di Mercogliano.

24-latek, który tym samym został pierwszym triumfatorem  w Wielkim Tourze z Ekwadoru, wyprzedził o 7 sekund, grupę przyprowadzoną przez Davida Formolo (Bora-hansgrohe) i Thibauta Pinota (Groupma-FDJ). Liderem imprezy pozostał Brytyjczyk Simon Yates (Mitchelton-Scott).

Na pagórkowatym odcinku z finałem na pojeździe do sanktuarium, po przejechaniu 27 kilometrów od peletonu oderwała się ucieczka w składzie: Davide Villella (Astana), Tosh Van der Sande (Lotto Soudal), Matteo Montaguti (AG2R La Mondiale), Rodolfo Torres (Androni Giocattoli), Matej Mohoric (Bahrain-Merida) i Koen Bouwman (LottoNL-Jumbo).  To nie uspokoiło sytuacji, wielu zawodników starało się dołączyć do ucieczki, przez co peleton podzielił się na dwie grupy. Sztuka ta udała się Janowi Polancowi (UAE Team Emirates) i Madsowi Pedersenowi (Trek-Segafredo).

Początkowo przewaga ucieczki utrzymywała się w okolicach 45 sekund, ale kiedy z czoła zeszła Katusha-Alpecin przewaga urosła do 3 minut. Z powodu defektu z ucieczki odpadł Pedersen.

105 kilometrów przed metą różnica wynosiła ponad 6 minut. Lotną premię na 110 kilometrze wygrał Torres, a na 154 triumfował Van der Sande. Stoper ciągle pokazywał ponad 5 minut przewagi.

Na 30 kilometrów przed metą ucieczka miała ponad 4 minuty zapasu, ale wtedy za pracę w peletonie ponownie wzięła się Katusha. Do tego harcownikom zaczął przeszkadzać padający deszcz.

Długą, ale niezbyt stromą finałową wspinaczkę pod Montevergine di Mercogliano (kat. 2; 17,1 km; 5%, maks. 10%) siódemka rozpoczęła z 2:30 przewagi. Nie było między nimi chemii, brak mocnego tempa i sprawdzające ataki, doprowadziły do tego, że po 5 kilometrach podjazdu z zapasu pozostało tylko półtorej minuty.

8 kilometrów przed metą na czele utrzymywali się Bouwman, Mohoric, Montaguti i Polanc. Peleton zbliżył się na 50 sekund, a opady deszczu były bardziej rzęsiste.

5 kilometrów przed kreską na mokrej nawierzchni pośliznął się Chris Froome (Team Sky). Poobijany Brytyjczyk szybko wrócił do peletonu, z pretensjami do George'a Bennetta (LottoNL - Jumbo). W tym samym czasie z przodu rozpaczliwego ataku spróbował Bouwman.

Holender został złapany kilometr przed metą. Z peletonu zaatakował Alexandre Geniez (Ag2r La Mondiale), a za Francuzem dynamicznie ruszył Richard Carapaz. Ekwadorczyk idealnie wyczuł moment i zyskał pokaźną przewagę nad grupą lidera. Dzięki temu na mecie mógł unieść ręce w geście triumfu i przejść do historii jako pierwszy zwycięzca w "Corsa Rosa" z malutkiego Ekwadoru.

Wyniki 8. etapu Giro d'Italia 2018 (WT), Praia a Mare - Montevergine di Mercogliano (209 km):

  1 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                  5:11:35
  2 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    00:07
  3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ
  4 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
  5 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
  6 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
  7 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
  8 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
  9 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac
 10 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 11 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 12 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 13 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 14 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
 15 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo
 16 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 17 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 18 Carlos Betancur (Col) Movistar Team
 19 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 20 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
 21 Sergio Henao (Col) Team Sky
 22 Chris Froome (GBr) Team Sky
 23 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 24 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale
 25 Wout Poels (Ned) Team Sky
 26 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 27 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All
 28 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 29 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 30 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team                 00:19
 31 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team
 32 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 33 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ
 34 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   00:26
 35 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       00:28
 36 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data
 37 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   00:36
 38 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 39 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         00:38
 40 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 41 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy
 42 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 43 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     00:52
 44 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       00:55
 45 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       01:07
 46 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 47 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               01:17
 48 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                01:41
 49 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 50 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       01:49
 51 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               02:03
 52 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 53 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   02:06
 54 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      02:11
 55 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac
 56 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 57 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 58 David De La Cruz (Spa) Team Sky                        02:16
 59 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 02:19
 60 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   02:54
 61 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ
 62 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     03:16
 64 Benjamin King (USA) Dimension Data                     03:29
 65 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
 66 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      03:36
 67 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       04:22
 68 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All                 05:20
 69 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data        05:26
 70 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       05:33
 71 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  07:55
 72 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team
 73 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec
 74 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
 75 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               10:42
 76 Lars Bak (Den) Lotto Fix All
 77 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     10:46
 78 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
 79 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              11:01
 80 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 81 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    13:27
 82 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 14:07
 83 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 84 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 85 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale
 86 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  15:12
 87 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 88 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 89 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
 90 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
 91 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
 92 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
 93 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
 94 Igor Anton (Spa) Dimension Data
 95 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All
 96 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
 97 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
 98 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 99 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
100 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
101 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
102 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
103 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
104 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           15:17
105 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
106 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  15:20
107 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              15:34
108 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     15:38
109 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                    16:24
110 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme     16:28
111 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors
112 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team
113 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
114 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
115 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
116 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
117 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
118 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
119 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
120 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
121 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo
122 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy
123 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
124 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All
125 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
126 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac
127 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
128 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team
129 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
130 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
131 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
132 Christian Knees (Ger) Team Sky
133 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
134 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
135 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
136 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
137 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy
138 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             16:40
139 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                      16:43
140 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      17:12
141 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
142 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
143 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF
144 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF
145 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF
146 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ
147 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All
148 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
149 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All
150 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
151 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia
152 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy
153 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All
154 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
155 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
156 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin
157 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF
158 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       18:11
159 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 18:15
160 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
161 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia       18:26
162 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
163 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     18:40
164 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
165 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors
166 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
167 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe
168 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia
169 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb
170 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      24:00
171 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott

Punkty

  1 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                       25 pkt
  2 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       18
  3 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec          16
  4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          12
  5 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All                    11
  6 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                       8
  7 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         6
  8 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                    6
  9 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                    5
 10 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                           5
 11 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                         5
 12 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                      4
 13 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                        3
 14 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac              2
 15 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                         1
 16 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                         1

Sprint 1 - Agropli, 110 km

  1 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec          10 pkt
  2 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                    6
  3 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                           3
  4 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                         2
  5 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All                     1

Sprint 2 - Salerno, 154 km

  1 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All                    10 pkt
  2 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec           6
  3 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                         3
  4 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                           2
  5 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                         1

Premia górska

Montevergine di Mercogliano, 209 km

  1 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                       15 pkt
  2 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                        8
  3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           6
  4 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                       4
  5 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         2
  6 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                    1

Klasyfikacja drużynowa

  1 Mitchelton-Scott                                    15:35:06
  2 Astana Pro Team
  3 Team Sky
  4 Movistar Team                                          00:05
  5 Groupama-FDJ                                           00:12
  6 UAE Team Emirates                                      00:29
  7 LottoNl-Jumbo                                          00:48
  8 AG2R La Mondiale
  9 Team Sunweb                                            01:00
 10 Dimension Data                                         03:08
 11 Bora-Hansgrohe                                         03:22
 12 Bahrain-Merida                                         05:21
 13 Quick-Step Floors                                      09:47
 14 Katusha-Alpecin                                        11:57
 15 Trek-Segafredo                                         14:20
 16 Lotto Soudal                                           15:48
 17 Androni Giocattoli-Sidermec                            15:57
 18 BMC Racing Team                                        17:01
 19 EF Education First-Drapac                              17:09
 20 Israel Cycling Academy                                 18:48
 21 Bardiani CSF                                           35:30
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                          47:47

Klasyfikacja generalna po 8. etapie:

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                  31:43:12
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         00:16
  3 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                  00:26
  4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                       00:41
  5 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                00:43
  6 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                     00:53
  7 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                     01:03
  8 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                    01:06
  9 Chris Froome (GBr) Team Sky                            01:10
 10 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                     01:11
 11 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                      01:12
 12 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac          01:39
 13 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            01:42
 14 Carlos Betancur (Col) Movistar Team                    01:44
 15 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                    01:46
 16 Sergio Henao (Col) Team Sky                            01:47
 17 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      02:00
 18 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    02:01
 19 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          02:02
 20 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               02:12
 21 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   02:18
 22 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team                 02:19
 23 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   02:42
 24 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                03:00
 25 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     03:57
 26 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                    04:34
 27 Wout Poels (Ned) Team Sky                              04:44
 28 Georg Preidler (Aut) Groupama-FDJ                      04:55
 29 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team                04:56
 30 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  05:13
 31 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                    05:29
 32 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                06:40
 33 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 07:58
 34 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               08:32
 35 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     08:47
 36 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       08:57
 37 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    09:12
 38 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ               09:21
 39 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                   10:45
 40 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           13:14
 41 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale                14:31
 42 Ruben Plaza (Spa) Israel Cycling Academy               14:34
 43 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   14:52
 44 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy               14:56
 45 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      16:17
 46 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo                 16:29
 47 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                         17:46
 48 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       18:08
 49 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                   19:19
 50 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     19:29
 51 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       19:56
 52 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                      21:04
 53 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                        22:24
 54 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors                  23:43
 55 Rodolfo Torres (Col) Androni Giocattoli-Sidermec       24:06
 56 Benjamin King (USA) Dimension Data                     25:46
 57 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data        26:04
 58 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                        26:06
 59 Sander Armee (Bel) Lotto Fix All                       26:13
 60 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 26:28
 61 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                 27:14
 62 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Fix All                 27:19
 63 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       27:22
 64 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data                   27:31
 65 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac         27:46
 66 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       28:22
 67 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                     28:36
 68 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              29:10
 69 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                     29:12
 70 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                 31:17
 71 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                         31:38
 72 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe               31:50
 73 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                32:00
 74 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Siderme     32:11
 75 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  32:25
 76 Lars Bak (Den) Lotto Fix All                           33:09
 77 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      33:13
 78 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     33:59
 79 David De La Cruz (Spa) Team Sky                        34:48
 80 Chad Haga (USA) Team Sunweb                            35:06
 81 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      35:39
 82 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               36:11
 83 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                  36:39
 84 Manuel Senni (Ita) Bardiani CSF                        36:44
 85 Adam Hansen (Aus) Lotto Fix All                        37:53
 86 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      38:18
 87 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                 38:46
 88 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   38:50
 89 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  39:15
 90 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            40:31
 91 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                        41:27
 92 Igor Anton (Spa) Dimension Data                        42:17
 93 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy          42:24
 94 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             43:48
 95 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      44:27
 96 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin                     44:40
 97 Jérémy Roy (Fra) Groupama-FDJ                          45:26
 98 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         45:30
 99 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   46:08
100 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                    46:12
101 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               46:29
102 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  47:17
103 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     47:21
104 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe                  47:43
105 Manuel Belletti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      48:13
106 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                    49:13
107 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                  49:20
108 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     49:28
109 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         49:37
110 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac           50:07
111 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  50:59
112 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       51:06
113 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ                      51:10
114 Michael M?rk?v (Den) Quick-Step Floors                 51:36
115 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    51:42
116 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                  51:46
117 Zakkari Dempster (Aus) Israel Cycling Academy          52:07
118 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates           52:13
119 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                52:44
120 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin             52:53
121 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin                      52:54
122 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      53:37
123 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              53:57
124 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         54:05
125 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo                      54:10
126 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     54:21
127 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                       54:31
128 Christian Knees (Ger) Team Sky                         54:48
129 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           55:02
130 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac        55:04
131 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                  55:43
132 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 55:45
133 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      55:59
134 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors               57:15
135 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team                 57:17
136 William Bonnet (Fra) Groupama-FDJ                      57:23
137 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 58:02
138 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             58:11
139 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                       58:17
140 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                    58:46
141 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                   59:34
142 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
143 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       59:54
144 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                    01:00:06
145 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                01:00:25
146 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac    01:00:43
147 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors              01:01:08
148 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                 01:01:24
149 Jens Debusschere (Bel) Lotto Fix All                01:01:44
150 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team           01:01:59
151 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe            01:02:38
152 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                 01:02:50
153 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                    01:03:17
154 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team               01:03:40
155 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                  01:04:02
156 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                       01:05:32
157 Frederik Frison (Bel) Lotto Fix All                 01:05:42
158 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Fix All              01:05:49
159 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  01:06:03
160 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    01:08:34
161 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb              01:08:57
162 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                 01:10:12
163 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                     01:10:57
164 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                  01:11:41
165 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia     01:12:03
166 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   01:12:12
167 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia  01:12:18
168 Marco Coledan (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia   01:12:25
169 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                   01:13:02
170 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia    01:13:39
171 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia  01:30:20

Klasyfikacja punktowa

  1 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                     178 pkt
  2 Sam Bennett (Irl) Bora-Hansgrohe                         100
  3 Sacha Modolo (Ita) EF Education First-Drapac              73
  4 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia        65
  5 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy             52
  6 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec        52
  7 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         49
  8 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                      45
  9 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                    43
 10 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                        38
 11 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        36
 12 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        32
 13 Tim Wellens (Bel) Lotto Fix All                           30
 14 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                       29
 15 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                      29
 16 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                      25
 17 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       24
 18 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          24
 19 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac             22
 20 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale                  22

Klasyfikacja górska

  1 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott                     35 pkt
  2 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                        20
  3 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                          18
  4 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                       17
  5 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                          11
  6 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                         9
  7 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                        8
  8 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          7
  9 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                    7
 10 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                           6
 11 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia           5
 12 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec          4
 13 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   4
 14 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                       4
 15 Guillaume Boivin (Can) Israel Cycling Academy              3
 16 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                        3
 17 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia           2
 18 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                             1
 19 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec         1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                 31:44:18
  2 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb                            00:36
  3 Ben O'Connor (Aus) Dimension Data                      00:54
  4 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          00:56
  5 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team               01:06
  6 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                  04:07
  7 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec       07:51
  8 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       17:02
  9 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     18:23
 10 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo                       18:50
 11 Louis Vervaeke (Bel) Team Sunweb                       26:16
 12 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       27:16
 13 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              28:04
 14 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                30:54
 15 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani CSF                      32:07
 16 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               35:05
 17 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      37:12
 18 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac            39:25
 19 Andrea Vendrame (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec      43:21
 20 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                   45:02
 21 Clement Venturini (Fra) AG2R La Mondiale               45:23
 22 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec     46:15
 23 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                  48:14
 24 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     48:22
 25 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo                         48:31
 26 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                       50:00
 27 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           53:56
 28 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy                 54:39
 29 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors               56:09
 30 Niccolo Bonifazio (Ita) Bahrain-Merida                 56:56
 31 Simone Andreetta (Ita) Bardiani CSF                    57:40
 32 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       58:48
 33 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                   59:19
 34 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                  01:04:57
 35 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia    01:07:28
 36 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb              01:07:51
 37 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                  01:10:35
 38 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia  01:11:12

Klasyfikacja drużynowa

  1 Mitchelton-Scott                                    95:12:00
  2 Team Sky                                               02:06
  3 Movistar Team                                          02:11
  4 Astana Pro Team                                        02:23
  5 UAE Team Emirates                                      06:29
  6 Groupama-FDJ                                           08:14
  7 Team Sunweb                                            14:40
  8 LottoNl-Jumbo                                          15:36
  9 Dimension Data                                         20:40
 10 AG2R La Mondiale                                       22:36
 11 Bora-Hansgrohe                                         26:22
 12 Bahrain-Merida                                         28:26
 13 EF Education First-Drapac                              32:49
 14 BMC Racing Team                                        40:08
 15 Katusha-Alpecin                                        40:50
 16 Quick-Step Floors                                      45:56
 17 Androni Giocattoli-Sidermec                            47:04
 18 Trek-Segafredo                                         52:24
 19 Israel Cycling Academy                                 53:03
 20 Lotto Soudal                                           55:40
 21 Bardiani CSF                                        01:28:55
 22 Wilier Triestina-Selle Italia                       03:02:17

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: