Visegrad 4 Bicycle Race - Grand Prix Polski 2018. Paterski przechytrzył rywali w Sobótce

Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R) wygrał w Sobótce wyścig Visegrad 4 Bicycle Race – GP Polski. 31-letni Polak pokonał na finiszu pokonał Vojtecha Hacacky'ego (Elkov-Author) oraz Eryka Latonia (Team Hurom).

Rywalizacja przebiegała na pokonywanej 10 razy rundzie o długości 17,2 kilometra, przez Strzegomiany i Winną Górę. Przez większość czasu na czele utrzymywała się siedmioosobowa grupka, w której kręcili: Artur Detko, Patryk Kostecki (obaj Domin Sport), Juran Bellan (Dukla Banska Bystrica), Karol Kuklewicz (TC Chrobry Scott Głogów), Przemysław Kuświk (Mostostal Puławy), Hans-Jörg Leopold (WSA Pushbikers) i Daniel Babor (Pardus Tufo - Prostejov).

Przewaga śmiałków momentami dochodziło nawet do 5 minut, a zawodnicy z czołówki stopniowo nie wytrzymywali tempa. Na dwa okrążenia do końca na czele pozostali tylko: Detko, Kostecki, Leopold i Bellan, a ich przewaga wynosiła 3:25.

Peleton złapał ucieczkę dopiero 4 kilometry do mety i wtedy o atak pokusił się Paterski. Przewaga kolarza Wibatechu Merx 7R oscylowała w granicach 15 sekund i ostatecznie wystarczyła do zwycięstwa. Zaraz za plecami ''Patery" na metę wpadli Hacecky oraz Latoń, a następnie cały peleton.

Grand Prix Polski jest trzecim, z czterech wyścigów Wyszehradzkiego cyklu Visegrad 4 Bicycle Race. Na Grand Prix Słowacji najlepszy okazał się także Paterski, a wczoraj na Grand Prix Czech wygrał Alois Kankovsky (Elkov-Author). Ostatni wyścig odbędzie się 13 maja na Węgrzech.

Wyniki Visegrad 4 Bicycle Race - Grand Prix Polski 2017 (1.2), Sobótka - Sobótka (172 km):

1. Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R)           4:18:03
2. Vojtech Hacecky (Elkov-Author)
3. Eryk Latoń (Team Hurom)
4. Tobiasz Pawlak (Domin Sport)
5. Martin Boubal (CK Pribram Fany Gastro)
6. Sylwester Janiszewski (Wibatech Merx 7R)
7. Mykyta Zubenko (Pardus - Tufo Prostejov)
8. Alberto Marengo (Kobanya Cycling Team)
9. Maksym Vasilyev (Lviv Cycling Team)
10. Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: