Handzame Classic 2018. Álvaro Hodeg górą

Jose Alvaro Hodeg (COL - QuickStep - Floors) - Kristoffer Halvorsen (NOR - Team Sky) - Pascal Ackermann (GER - Bora - Hansgrohe)

21-letni Kolumbijczyk Álvaro José Hodeg (Quick-Step Floors) wygrał po finiszu z peletonu 16. edycję flandryjskiego wyścigu jednodniowego Handzame Classic.

Drugi kreskę przeciął rówieśnik zwycięzcy Kristoffer Halvorsen (Team Sky), a podium uzupełnił Pascal Ackermann (Bora – hansgrohe).

Na 10. miejscu przyjechał Jonas Koch z CCC Sprandi Polkowice.

Wyścig przebiegający bocznymi drogami Zachodniej Flandrii liczył 199 kilometrów. Największym faktorem na trasie był potencjalnie wiatr, bo nie trzy podjazdy Sulferberg (1 km; 3,2%), Monteberg (1 km; 4,2%) i Kemmelberg (0,7 km; 7%), leżące jeden po drugim przed 90 kilometrem, ani pokonywana czterokrotnie zmarszczka Ruidenberg (0,5 km; 3,4%), po raz ostatni 10 kilometrów przed metą.

Po kilku skokach zawiązała się akcja, kilkanaście kilometrów później do ucieczki dojechał mistrz Polski Adrian Kurek (CCC Sprandi Polkowice). W skład 9-osobowej grupki wchodzili: Denis Coenen (Cibel-Cebon), David Boucher (Tarletto-Isorex), Oscar Riesebeek (Roompot Nederlandse Loterij), Peter Koning (Aqua Blue Sport), Maikel Zijlaard (Hagnes Berman Axeon), Gatis Smukulis (Delko-Marsillie Provance-KTM), Adrian Kurek, Bryan Nauleau (Direct Energie) oraz Florian Stork (Development Team Sunweb).

Przewaga uciekinierów wynosiła maksymalnie 7 minut. Peleton 30 kilometrów przed metą zbliżył się na 2 minuty, dościgając ostatniego śmiałka - Riesebeeka – na ostatnim Ruidenbergu.

Finisz należał do młodziutkiego Hodega, który ładnie wykończył rozprowadzenie kolegów i wyraźnie pokonał ubiegłorocznego triumfatora.

Wyniki Handzame Classic 2018 (1.HC), Bredene - Kortemark (199,1 km):

  1 Alvaro Jose Hodeg Chagui (Col) Quick - Step Floors           4:34:35
  2 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
  3 Pascal Ackermann (Ger) Bora - Hansgrohe
  4 Matteo Pelucchi (Ita) Bora - Hansgrohe
  5 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport
  6 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
  7 Rui Oliveira (Por) Hagens Berman Axeon
  8 Tanguy Turgis (Fra) Vital Concept Cycling Club
  9 Moreno Hofland (Ned) Lotto Soudal
 10 Jonas Koch (Ger) CCC Sprandi Polkowice
 11 Roy Jans (Bel) Cibel - Cebon
 12 Timothy Dupont (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 13 Fabio Jakobsen (Ned) Quick - Step Floors
 14 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 15 Simon Sellier (Fra) Direct Energie
 16 Wouter Wippert (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 17 Mads Würtz Schmidt (Den) Team Katusha Alpecin
 18 Jelle Mannaerts (Bel) Tarteletto - Isorex
 19 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 20 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
 21 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 22 Travis McCabe (USA) Unitedhealthcare 
 23 Dion Smith (NZl) Wanty - Groupe Gobert
 24 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 25 Carlos Eduardo Alzate Escobar (Col) Unitedhealthcare 
 26 Niklas Märkl (Ger) Development Team Sunweb
 27 Tom Bohli (Swi) BMC Racing Team
 28 Patryk Stosz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 29 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 30 Jarno Mobach (Ned) Development Team Sunweb
 31 Julien Trarieux (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 32 Benjamin Perry (Can) Israel Cycling Academy
 33 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha Alpecin
 34 Ivo Oliveira (Por) Hagens Berman Axeon
 35 Wim Reynaerts (Bel) Cibel - Cebon
 36 Dieter Bouvry (Bel) Cibel - Cebon
 37 Paweł Franczak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 38 Erik Baska (Svk) Bora - Hansgrohe
 39 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 40 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 41 Reto Hollenstein (Swi) Team Katusha Alpecin
 42 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 43 Markus Hoelgaard (Nor) Joker Icopal
 44 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Joker Icopal
 45 Michal Kolár (Svk) Bora - Hansgrohe
 46 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 47 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 48 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
 49 Rob Ruijgh (Ned) Tarteletto - Isorex
 50 Polychronis Tzortzakis (Gre) Tarteletto - Isorex               00:06
 51 Max Kanter (Ger) Development Team Sunweb
 52 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Cycling Club
 53 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
 54 Sergio Torres Jorro (Spa) Tarteletto - Isorex
 55 Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy
 56 Jo?o Almeida (Por) Hagens Berman Axeon
 57 Alexander Cataford (Can) Unitedhealthcare 
 58 Rémi Cavagna (Fra) Quick - Step Floors
 59 Matthew Brammeier (Irl) Aqua Blue Sport
 60 Brenton Jones (Aus) Delko Marseille Provence KTM
 61 Jimmy Duquennoy (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic             00:10
 62 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 63 Kevin Reza (Fra) Vital Concept Cycling Club
 64 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker Icopal                        00:12
 65 Jan Reynaerts (Bel) Cibel - Cebon
 66 Yves Lampaert (Bel) Quick - Step Floors
 67 Timothy Stevens (Bel) Cibel - Cebon
 68 Hamish Schreurs (NZl) Israel Cycling Academy
 69 Robbert De Greef (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 70 Andrew Leigh (GBr) Tarteletto - Isorex
 71 Jasper Philipsen (Bel) Hagens Berman Axeon
 72 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 73 Danilo Wyss (Swi) Bmc Racing Team
 74 Stijn De Bock (Bel) Cibel - Cebon
 75 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 76 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy
 77 Martin Alexander Salmon (Ger) Development Team Sunweb
 78 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
 79 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 80 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
 81 Rüdiger Selig (Ger) Bora - Hansgrohe
 82 Michael Schwarzmann (Ger) Bora - Hansgrohe
 83 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport
 84 Daniel Eaton (USA) Unitedhealthcare 
 85 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 86 Christoph Pfingsten (Ger) Bora - Hansgrohe                     00:17
 87 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 88 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 89 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 90 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic
 91 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                                  00:21
 92 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie
 93 Eric Marcotte (USA) Unitedhealthcare                           00:23
 94 Marco Mathis (Ger) Team Katusha Alpecin                        00:27
 95 Arnaud Courteille (Fra) Vital Concept Cycling Club
 96 Tanner Putt (USA) Unitedhealthcare                             00:29
 97 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
 98 Ole Forfang (Nor) Joker Icopal
 99 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij        00:31
100 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KTM            00:35
101 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept Cycling Club
102 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty - Groupe Gobert               00:41
103 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
104 Pieter Serry (Bel) Quick - Step Floors
105 Christian Knees (Ger) Team Sky
106 Martijn Budding (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij            00:49
107 Herman Dahl (Nor) Joker Icopal
108 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi Polkowice                       00:50
109 Christopher Lawless (GBr) Team Sky                             00:52
110 Felix Gall (Aut) Development Team Sunweb
111 Davide Martinelli (Ita) Quick - Step Floors                    00:58
112 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen - Baloise
113 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha Alpecin                     01:07
114 Tom Devriendt (Bel) Wanty - Groupe Gobert
115 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij            01:10
116 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty - Groupe Gobert           01:45
117 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha Alpecin
118 Jonathan Dibben (GBr) Team Sky                                 01:48
119 Frantisek Sisr (Cze) CCC Sprandi Polkowice                     01:54
120 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie                            02:08
121 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                             02:32
122 Jan Willem Van Schip (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
123 Dennis Coenen (Bel) Cibel - Cebon                              03:51
124 David Boucher (Bel) Tarteletto - Isorex
125 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM
126 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
127 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport
128 Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice                       05:49
129 Paweł Bernas (Pol) CCC Sprandi Polkowice
130 Florian Senechal (Fra) Quick - Step Floors                     07:00
131 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence KTM

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: