Gwiazdorska obsada Paryż-Nicea 2018

Amaury Sport Organisation (ASO) donosi, że 74. edycja "wyścigu ku słońcu" (4-11 marca) będzie miała fantastyczną obsadę.

Listę startową wyścigu otworzy obrońca tytułu Sergio Henao (Team Sky). Kolumbijczyk obronił w tym roku koszulkę mistrza swojego kraju, a to oznacza, że jest w dobrej formie. Niemniej jednak w barwach Team Sky główną rolę powinien odegrać Wout Poels, która powoli wraca do regularnych startów po kontuzji.

Esteban Chaves (Mitchelton-Scott) zadebiutuje w Paryż-Nicea. Do tej pory Kolumbijczyk wybierał Tirreno-Adriatico, a tym razem postanowić zmienić swój sprawdzony kalendarz. Po zwycięstwie w Herald Sun Tour na pewno będzie chciał udowodnić, że może wygrywać także w Europie.

UAE Team Emirates pośle do Francji Daniela Martina, Rui Costę i Alexandra Kristoffa, a to oznacza, że powinni być widoczni na każdym etapie. Kolarze tej ekipy nie mogą wrócić z niczym z tego wyścigu.

Lotto Soudal wystawi zwycięzcę ostatniego Ruta del Sol Tima Wellensa. Z kolei Astana postawi na sprawdzonego Jakoba Fuglsanga, a Trek-Segafredo na Bauke Mollemę. Barwy Katusha-Alpecin będzie reprezentował Ilnur Zakarin, a na Quick-Step Floors poprowadzi Julien Alaphilippe.

W sprintach możemy liczyć na walkę takich zawodników jak: Arnaud Demare (FDJ), Nacer Bouhanni (Cofidis), Marcel Kittel (Katusha-Alpecin), Dylan Groenewegen (Team LottoNL-Jumbo), John Degenkolb (Trek-Segafredo) i Daniel McLay (EF Education First-Drapac).

Przewidywana lista startowa Paryż-Nicea 2018:

AG2R La Mondiale: Tony Gallopin, Alexis Vuillermoz, Oliver Naesen
Astana Pro Team: Jakob Fuglsang, Luis Leon. Sanchez, Michael Valgren
Bahrain-Merida: Gorka Izagirre, Ion Izagirre
BMC Racing Team: Tejay van Garderen, Jempy Drucker, Nicolas Roche
Bora-Hansgrohe: Sam Bennett, Peter Kennaugh
Cofidis, Solutions Crédits: Nacer Bouhanni, Christopher Laporte, Jesus Herrada
Delko Marseille Provence KTM: Remy Di Gregorio, Edvald Siskevicius
Direct Energie: Sylvain Chavanel, Lillian Calmejane, Rein Taaramäe
Groupama-FDJ: Arnaud Démare, Rudy Molard
Lotto-Soudal: Tim Wellens, Thomas De Gendt, Andre Greipel
Michelton-Scott: Esteban Chaves, Simon Yates, Matteo Trentin
Movistar Team: Marc Soler, Eduardo Sepulveda
Quick-Step Floors: Julian Alaphilippe, Elia Viviani
Team Dimension Data: Tom-Jelte Slagter, Serge Pauwels, Natnael Berhane
Team EF Education First Drapac Cannondale: Pierre Rolland, Dan McLay
Team Fortuneo-Samsic: Warren Barguil, Laurent Pichon, Pierre-Luc Périchon
Team Katusha Alpecin: Marcel Kittel, Ilnur Zakarin
Team LottoNL-Jumbo: Lars Boom, Dylan Groenewegen, Robert Gesink
Team Sky: Sergio Henao, Wout Poels, David Lopez, David de la Cruz
Team Sunweb: Sam Oomen, Phil Bauhaus
Trek-Segafredo: John Degenkolb, Bauke Mollema, Jarlinson Pantano
UAE Team Emirates: Daniel Martin, Alexander Kristoff, Rui Costa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: