Tour of Oman 2018: etap 3. Greg Van Avermaet o kilka długości

Greg van Avermaet

Greg Van Avermaet (BMC Racing) po ataku na końcowych metrach wygrał trzeci odcinek wyścigu Tour of Oman. Belg wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Drugi u celu zameldował się Rui Costa (UAE Team Emirates), a za nim Alexey Lutsenko (Astana). 82. był Przemysław Niemiec (UAE Team Emirates).

Pagórkowaty etap urozmaiciły trzy górskie premie, w tym zlokalizowana 8 kilometrów przed metą Wadi Dayquah (1 km; 9,6%).

W ucieczce zawiązanej po starcie zameldowali się Loic Chetout (Cofidis), Xandro Meurisse (Wanty-Groupe Gobert), Nick Schultz (Caja Rural-Seguros RGA) i Wouter Wippert (Roompot - Nederlandse Loterij).

Czwórka wypracowała 4 minuty przewagi. Peleton kontrolowany przez Katusha-Alpecin wchłonął śmiałków dość wcześnie, bo 20 kilometrów przed kreską.

Na ostatnim podjeździe wysokie tempo narzucili kolarze Astany, co pomogło wyselekcjonować kandydatów do etapowego zwycięstwa. Ostatnie słowo należało do Van Avermaeta, który na trudnej końcówce nie znalazł groźnego rywala.

Wyniki 3. etapu Tour of Oman 2018 (2.HC), German University of Technology - Wadi Dayqah Dam (179,5 km):

  1 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                  4:36:04
  2 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates         00:03
  3 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
  4 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Bahrain-Merida
  5 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                          00:07
  6 Magnus Nielsen (Den) Astana Pro Team
  7 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert             00:09
  8 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
  9 Moreno Angel Lopez (Col) Astana Pro team
 10 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
 11 Daniel Navarro (Spa) Cofidis
 12 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                 00:14
 13 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                     00:17
 14 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 15 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 16 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
 17 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo
 18 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 19 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                       00:20
 20 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA            00:24
 21 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 22 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
 23 Floris Gerts (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
 24 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 25 Nicolas Edet (Fra) Cofidis
 26 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo
 27 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 28 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 29 Sindre Skjostad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic
 30 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo-Samsic                  00:30
 31 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 32 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 33 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 34 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
 35 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 36 Danilo Celano (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
 37 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise              00:36
 38 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                               00:37
 39 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                          00:39
 40 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij    00:44
 41 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 42 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                       00:46
 43 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                          00:49
 44 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA           00:50
 45 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling                        00:53
 46 Casper Pedersen (Den) Aqua Blue Sport                      00:57
 47 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert                  01:09
 48 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
 49 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team                      01:12
 50 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 51 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo-Samsic                        01:16
 52 Elmar Reinders (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij         01:17
 53 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin
 54 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club                   01:25
 55 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 56 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 57 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 58 Artijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
 59 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                      01:27
 60 Alberdi Ventoso (Spa) BMC Racing Team
 61 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                         01:29
 62 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo-Samsic
 63 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
 64 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 65 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
 66 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors
 67 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                        01:35
 68 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club                      01:50
 69 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                       02:05
 70 Simone Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert                  02:07
 71 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport                          02:18
 72 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis                                02:24
 73 Matarranz Fraile (Spa) Astana Pro Team                     02:30
 74 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 75 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                        02:32
 76 Pieter Weening (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij         02:34
 77 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                          02:37
 78 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                      02:49
 79 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis                           02:55
 80 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport                          02:57
 81 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                              03:00
 82 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates                 03:11
 83 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 84 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 85 Mcnally Mark (GBr) Wanty-Groupe Gobert
 86 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 87 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport                          03:14
 88 Michael Carbel Svendgaard (Den) Fortuneo-Samsic
 89 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida                           03:16
 90 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise                03:29
 91 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport                       03:37
 92 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise               03:48
 93 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            04:02
 94 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural-Seguros RGA                 04:04
 95 Justin Oien (USA) Caja Rural-Seguros RGA                   04:17
 96 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club                     05:44
 97 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club
 98 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team                 06:55
 99 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise               06:57
100 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                        07:12
101 Kevin Reza (Fra) Vital Concept Club
102 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb                          07:14
103 Danny Pate (USA) Rally Cycling
104 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors
105 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij
106 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
107 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club
108 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
109 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb
110 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
111 Brandon Mcnulty (USA) Rally Cycling
112 Bram Welten (Ned) Fortuneo-Samsic
113 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin
114 Eric Young (USA) Rally Cycling
115 Loic Chetout (Fra) Cofidis
116 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
117 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
118 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
119 Tyler Magner (USA) Rally Cycling                           07:21
120 Pim Ligthart (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij           07:22
121 Charles Bradley Huff (USA) Rally Cycling                   07:31
122 Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert                     12:38
123 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Club
124 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA              13:09
125 Wouter Wippert (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij         13:39

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                 12:56:44
  2 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                      00:11
  3 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                          00:13
  4 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Bahrain-Merida               00:19
  5 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                     00:25
  6 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
  7 Moreno Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
  8 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
  9 Daniel Navarro (Spa) Cofidis
 10 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                         00:33
 11 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
 12 Fabien Doubey (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 13 Nicola Conci (Ita) Trek-Segafredo                          00:38
 14 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                         00:40
 15 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates         00:51
 16 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                 01:08
 17 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida                     01:11
 18 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA            01:18
 19 Natnael Berhane (Eri) Dimension Data
 20 Jacques Willem Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 21 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 22 Nicolas Edet (Fra) Cofidis
 23 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
 24 Pierre Luc Perichon (Fra) Fortuneo-Samsic
 25 Scott Davies (GBr) Dimension Data                          01:24
 26 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 27 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
 28 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                      01:25
 29 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise              01:30
 30 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                          01:33
 31 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors                       01:44
 32 Floris Gerts (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij           01:48
 33 Sindre Skjostad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic
 34 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 35 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team                      01:49
 36 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                            01:54
 37 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 38 Danilo Celano (Ita) Caja Rural-Seguros RGA
 39 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert                  01:59
 40 Sjoerd Van Ginneken (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij    02:08
 41 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                       02:10
 42 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                          02:13
 43 Jon Irisarri Rincon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA           02:14
 44 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                        02:23
 45 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                        02:29
 46 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                  02:36
 47 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                     02:41
 48 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                        02:49
 49 Casper Pedersen (Den) Aqua Blue Sport                      03:13
 50 Matarranz Fraile (Spa) Astana Pro Team                     03:24
 51 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
 52 Pieter Weening (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij         03:28
 53 Magnus Nielsen (Den) Astana Pro Team                       03:29
 54 Simone Antonini (Ita) Wanty-Groupe Gobert                  03:31
 55 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic                       03:47
 56 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                          04:01
 57 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                      04:13
 58 Artijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                           04:14
 59 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                        04:18
 60 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates                 04:35
 61 Elmar Reinders (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij         04:37
 62 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 63 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis                               04:39
 64 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                         04:49
 65 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo-Samsic
 66 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise               05:12
 67 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo-Samsic                        05:18
 68 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling                        05:21
 69 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            05:26
 70 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                         05:29
 71 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                       05:43
 72 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                      05:55
 73 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                       06:07
 74 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                         06:30
 75 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                              06:41
 76 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis                                06:54
 77 Alberdi Ventoso (Spa) BMC Racing Team                      06:57
 78 Mcnally Mark (GBr) Wanty-Groupe Gobert                     07:13
 79 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 80 Michael Carbel Svendgaard (Den) Fortuneo-Samsic            07:16
 81 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport                          07:48
 82 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise               08:21
 83 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport                          08:27
 84 Viacheslav Kuznetsov (Rus) Katusha-Alpecin                 08:38
 85 Brandon Mcnulty (USA) Rally Cycling
 86 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors                  08:41
 87 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 88 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 89 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport                          08:42
 90 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club                     09:36
 91 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA      09:46
 92 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Club                   09:52
 93 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                      11:23
 94 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team                 12:25
 95 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                        12:44
 96 Pim Ligthart (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij           12:52
 97 Loic Chetout (Fra) Cofidis                                 13:31
 98 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida                           14:31
 99 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                     14:49
100 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club                      15:13
101 Kevin Reza (Fra) Vital Concept Club                        15:15
102 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                        15:16
103 Bert Van Lerberghe (Bel) Cofidis                           15:21
104 Danny Pate (USA) Rally Cycling                             15:24
105 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club                    15:31
106 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport                       16:03
107 Yannis Yssaad (Fra) Caja Rural-Seguros RGA                 16:30
108 Justin Oien (USA) Caja Rural-Seguros RGA                   16:43
109 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA              17:09
110 Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors                     17:53
111 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club                     19:07
112 Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise             19:38
113 Bram Welten (Ned) Fortuneo-Samsic                          19:40
114 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
115 Eric Young (USA) Rally Cycling
116 Maximilian Walscheid (Ger) Team Sunweb                     19:50
117 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                    19:54
118 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb                          20:16
119 Tyler Magner (USA) Rally Cycling                           20:24
120 Brian Van Goethem (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij      21:27
121 Charles Bradley Huff (USA) Rally Cycling                   21:28
122 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                       21:35
123 Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert                     25:04
124 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Club                    25:21
125 Wouter Wippert (Ned) Roompot - Nederlandse Loterij         29:15

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: