Volta ao Algarve 2018: etap 1. Dylan Groenewegen na początek

Dylan Groenewegen

Dylan Groenewegen (LottoNL - Jumbo) triumfem w Lagos otworzył 44. edycję portugalskiego wyścigu etapowego Volta ao Algarve.

Holender na finiszu w niewielkim miasteczku na południu regionu Algarve okazał się szybszy od Arnauda Demare'a (FDJ) i Hugo Hofstettera (Cofidis).

38. przyjechał Michał Kwiatkowski (Team Sky).

Zaraz po starcie od peletonu oderwała się piątka zawodników: Josu Zabala (Caja Rural-Seguros RGA), Nuno Almeida (LA Alumínios), David Livramento (Sporting-Tavira), Luís Afonso (Vito-Feirense-BlackJack) i João Rodrigues (W52-FC Porto). Po 16 kilometrach ich przewaga nad główną grupą wynosiła 2 minuty i 35 sekund.

Ekipy sprinterskie kontrolowały odjazd, mozolnie zmniejszając różnice. Ostatnimi zawodnikami, którzy zostali złapani przez peleton byli Zabala i Afonso. Na 15 kilometrów przed metą wszyscy jechali razem i wtedy do ataku przystąpił Tony Martin (Katusha-Alpecin), a chwilę potem ruszył jego klubowy kolega Jose Goncalves i Tom Devriendt (Wanty-Groupe GObert), których złapano 4 kilometry przed metą.

Drużyny rozpoczęły ustawianie pociągów, co najlepiej zrobiła ekipa LottoNL-Jumbo zapewniając wyraźne zwycięstwo Dylanowi Groenewegenowi.

Wyniki 1. etapu Volta ao Algarve 2018 (2.HC), Albufeira - Lagos (192,6 km):

  1 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                4:47:58
  2 Arnaud Demare (Fra) FDJ
  3 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis
  4 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  5 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
  6 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
  7 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
  8 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
  9 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 10 Luís Mendonça (Por) Aviludo-Louletano-Uli
 11 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
 12 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 13 Joao Matias (Por) Vito-Feirense-Blackjack
 14 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
 15 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 16 Nicola Toffali (Ita) Sporting-Tavira
 17 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
 18 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 19 Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Radio Popular
 20 Samuel Caldeira (Por) W52-FC Porto
 21 Jacopo Guarnieri (Ita) FDJ
 22 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 23 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 24 Owain Doull (GBr) Team Sky
 25 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 26 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 27 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 28 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 29 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 30 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 31 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis
 32 Jaime Roson (Spa) Movistar Team
 33 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 34 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 35 Xuban Errazquin (Spa) Vito-Feirense-Blackjack
 36 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
 37 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 38 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 39 Vicente Rubio (Spa) Aviludo-Louletano-Uli
 40 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
 41 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 42 César Martingil (Por) Liberty Seguros / Carglass
 43 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
 44 Daniel Mestre (Por) Efapel
 45 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
 46 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 47 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 48 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 49 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 50 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural
 51 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 52 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
 53 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
 54 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 55 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 56 Alejandro Manue Marque Porto (Spa) Sporting-Tavira
 57 Mauricio Moreira (Uru) Caja Rural
 58 Rafael Silva (Por) Efapel
 59 Nuno Bico (Por) Movistar Team
 60 Aleksandr Grigorev (Rus) Sporting-Tavira
 61 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 62 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe
 63 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Efapel
 64 Fábio Mansilhas (Por) LA.Aluminios
 65 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 66 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo
 67 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 68 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
 69 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 70 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis
 71 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
 72 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 73 Davide Cimolai (Ita) FDJ
 74 Rafael Lourenço (Por) Liberty Seguros / Carglass
 75 Gustavo Veloso (Por) W52-FC Porto
 76 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 77 André Carvalho (Por) Liberty Seguros / Carglass
 78 Luís Fernandes (Por) Aviludo-Louletano-Uli
 79 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 80 Rui Vinhas (Por) W52-FC Porto
 81 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 82 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 83 Andre Crispim (Por) Liberty Seguros / Carglass
 84 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
 85 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 86 Mickael Delage (Fra) FDJ
 87 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
 88 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 89 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting-Tavira
 90 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 91 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 92 Henrique Casimiro (Por) Efapel
 93 Mario Gonzalez Salas (Spa) Sporting-Tavira
 94 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 95 Jose Herrada (Spa) Cofidis
 96 Jóni Brandao (Por) Sporting-Tavira
 97 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 98 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 99 César Fonte (Por) W52-FC Porto
100 Joaquim Silva (Por) Caja Rural
101 Gaspar Gonçalves (Por) Liberty Seguros / Carglass
102 Jorge Magalhaes (Por) Miranda-Mortágua
103 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
104 Hugo Nunes (Por) Miranda-Mortágua
105 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
106 Benjamin King (USA) Dimension Data
107 Venceslau Fernandes (Por) Liberty Seguros / Carglass
108 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                00:24
109 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal                     00:40
110 José Fernandes (Por) W52-FC Porto                      00:42
111 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              00:45
112 Oscar Hernandez Martinez (Spa) Aviludo-Louletano-Uli
113 Márcio Barbosa (Por) Aviludo-Louletano-Uli
114 Gonçalo Carvalho (Por) Miranda-Mortágua
115 Igor Anton (Spa) Dimension Data
116 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb                        00:57
117 Marcos Jurado Rodriguez (Spa) Efapel
118 Ricardo Mestre (Por) W52-FC Porto
119 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
120 Rafael Reis (Por) Caja Rural
121 Joao Benta (Por) Radio Popular
122 Nuno Meireles (Por) Miranda-Mortágua
123 Gonçalo Leaça (Por) LA.Aluminios                       01:01
124 Luís Afonso (Por) Vito-Feirense-Blackjack
125 David Rodrigues (Por) Radio Popular
126 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team
127 Juan Martin (Spa) Aviludo-Louletano-Uli
128 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
129 Egor Silin (Rus) Radio Popular
130 Domingos Gonçalves (Por) Radio Popular                 01:09
131 Ramon Sinkeldam (Ned) FDJ
132 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
133 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
134 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
135 Joao Rodriguez (Por) W52-FC Porto                      01:12
136 Joao Fernandes (Por) LA.Aluminios
137 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               01:19
138 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
139 António Barbio (Por) Miranda-Mortágua
140 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
141 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
142 Yury Trofimov (Rus) Radio Popular
143 Chad Haga (USA) Team Sunweb
144 Luís Gomes (Por) Radio Popular
145 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
146 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
147 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                       01:57
148 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           02:00
149 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                           02:12
150 Hugo Sancho (Por) Vito-Feirense-Blackjack              02:17
151 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       02:19
152 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
153 Paulo Silva (Por) LA.Aluminios                         02:21
154 Damien Marques (Fra) Miranda-Mortágua                  02:23
155 André Evangelista (Por) Aviludo-Louletano-Uli          02:25
156 Andre Santos (Por) Vito-Feirense-Blackjack
157 Leonel Coutinho (Por) Vito-Feirense-Blackjack
158 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
159 Francisco Campos (Por) Miranda-Mortágua
160 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
161 Edgar Pinto (Por) Vito-Feirense-Blackjack
162 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     02:29
163 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
164 Josu Zabala Lopez (Spa) Caja Rural
165 David Ribeiro (Por) LA.Aluminios                       02:59
166 Pedro Paulinho (Por) Efapel                            03:40
167 Bruno Silva (Por) Efapel
168 Pedro Lopes (Por) Liberty Seguros / Carglass
169 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert                04:24
170 Patrick Videira (Por) LA.Aluminios                     05:03
171 David Livramento (Por) Sporting-Tavira
172 Nuno Almeida (Por) LA.Aluminios
173 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                    07:40

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo                4:47:58
  2 Arnaud Demare (Fra) FDJ
  3 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis
  4 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  5 Jurgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team
  6 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
  7 Jens Keukeleire (Bel) Lotto Soudal
  8 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
  9 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 10 Luís Mendonça (Por) Aviludo-Louletano-Uli
 11 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
 12 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 13 Joao Matias (Por) Vito-Feirense-Blackjack
 14 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
 15 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 16 Nicola Toffali (Ita) Sporting-Tavira
 17 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
 18 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 19 Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Radio Popular
 20 Samuel Caldeira (Por) W52-FC Porto
 21 Jacopo Guarnieri (Ita) FDJ
 22 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 23 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 24 Owain Doull (GBr) Team Sky
 25 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
 26 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 27 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 28 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 29 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 30 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 31 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis
 32 Jaime Roson (Spa) Movistar Team
 33 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 34 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 35 Xuban Errazquin (Spa) Vito-Feirense-Blackjack
 36 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors
 37 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 38 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
 39 Vicente Rubio (Spa) Aviludo-Louletano-Uli
 40 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
 41 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 42 César Martingil (Por) Liberty Seguros / Carglass
 43 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
 44 Daniel Mestre (Por) Efapel
 45 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
 46 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 47 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 48 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 49 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 50 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural
 51 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 52 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates
 53 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
 54 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
 55 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 56 Alejandro Manue Marque Porto (Spa) Sporting-Tavira
 57 Mauricio Moreira (Uru) Caja Rural
 58 Rafael Silva (Por) Efapel
 59 Nuno Bico (Por) Movistar Team
 60 Aleksandr Grigorev (Rus) Sporting-Tavira
 61 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 62 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora-Hansgrohe
 63 Jesus Del Pino Corrochano (Spa) Efapel
 64 Fábio Mansilhas (Por) LA.Aluminios
 65 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 66 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo
 67 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 68 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
 69 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 70 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis
 71 Tony Martin (Ger) Katusha-Alpecin
 72 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 73 Davide Cimolai (Ita) FDJ
 74 Rafael Lourenço (Por) Liberty Seguros / Carglass
 75 Gustavo Veloso (Por) W52-FC Porto
 76 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 77 André Carvalho (Por) Liberty Seguros / Carglass
 78 Luís Fernandes (Por) Aviludo-Louletano-Uli
 79 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 80 Rui Vinhas (Por) W52-FC Porto
 81 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 82 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 83 Andre Crispim (Por) Liberty Seguros / Carglass
 84 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
 85 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 86 Mickael Delage (Fra) FDJ
 87 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team
 88 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 89 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting-Tavira
 90 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 91 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 92 Henrique Casimiro (Por) Efapel
 93 Mario Gonzalez Salas (Spa) Sporting-Tavira
 94 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates
 95 Jose Herrada (Spa) Cofidis
 96 Jóni Brandao (Por) Sporting-Tavira
 97 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
 98 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 99 César Fonte (Por) W52-FC Porto
100 Joaquim Silva (Por) Caja Rural
101 Gaspar Gonçalves (Por) Liberty Seguros / Carglass
102 Jorge Magalhnes (Por) Miranda-Mortágua
103 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
104 Hugo Nunes (Por) Miranda-Mortágua
106 Benjamin King (USA) Dimension Data
107 Venceslau Fernandes (Por) Liberty Seguros / Carglass
108 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates                00:24
109 Lawrence Naesen (Bel) Lotto Soudal                     00:40
110 José Fernandes (Por) W52-FC Porto                      00:42
111 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              00:45
112 Oscar Hernandez Martinez (Spa) Aviludo-Louletano-Uli
113 Márcio Barbosa (Por) Aviludo-Louletano-Uli
114 Gonçalo Carvalho (Por) Miranda-Mortágua
115 Igor Anton (Spa) Dimension Data
116 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb                        00:57
117 Marcos Jurado Rodriguez (Spa) Efapel
118 Ricardo Mestre (Por) W52-FC Porto
119 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
120 Rafael Reis (Por) Caja Rural
121 Joao Benta (Por) Radio Popular
122 Nuno Meireles (Por) Miranda-Mortágua
123 Gonçalo Leaça (Por) LA.Aluminios                       01:01
124 Luís Afonso (Por) Vito-Feirense-Blackjack
125 David Rodrigues (Por) Radio Popular
126 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team
127 Juan Martin (Spa) Aviludo-Louletano-Uli
128 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
129 Egor Silin (Rus) Radio Popular
130 Domingos Gonçalves (Por) Radio Popular                 01:09
131 Ramon Sinkeldam (Ned) FDJ
132 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
133 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb
134 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
135 Joao Rodriguez (Por) W52-FC Porto                      01:12
136 Joao Fernandes (Por) LA.Aluminios
137 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe               01:19
138 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe
139 António Barbio (Por) Miranda-Mortágua
140 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
141 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
142 Yury Trofimov (Rus) Radio Popular
143 Chad Haga (USA) Team Sunweb
144 Luís Gomes (Por) Radio Popular
145 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
146 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
147 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                       01:57
148 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           02:00
149 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                           02:02
150 Hugo Sancho (Por) Vito-Feirense-Blackjack              02:17
151 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       02:19
152 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo
153 Paulo Silva (Por) LA.Aluminios                         02:21
154 Damien Marques (Fra) Miranda-Mortágua                  02:23
155 André Evangelista (Por) Aviludo-Louletano-Uli          02:25
156 Andre Santos (Por) Vito-Feirense-Blackjack
157 Leonel Coutinho (Por) Vito-Feirense-Blackjack
158 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
159 Francisco Campos (Por) Miranda-Mortágua
160 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
161 Edgar Pinto (Por) Vito-Feirense-Blackjack
162 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb                     02:29
163 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo
164 Josu Zabala Lopez (Spa) Caja Rural
165 David Ribeiro (Por) LA.Aluminios                       02:59
166 Pedro Paulinho (Por) Efapel                            03:40
167 Bruno Silva (Por) Efapel
168 Pedro Lopes (Por) Liberty Seguros / Carglass
169 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert                04:24
170 Patrick Videira (Por) LA.Aluminios                     05:03
171 David Livramento (Por) Sporting-Tavira
172 Nuno Almeida (Por) LA.Aluminios
173 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                    07:40

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: