David Lappartient: "Team Sky powinen zawiesić Froome'a"

David Lappartient

Prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) David Lappartinet powiedział, że Team Sky powinien zawiesić Chrisa Froome'a do czasu rozstrzygnięcia śledztwa w sprawie przekroczenia poziomu salbutamolu.

Team Sky powinien zawiesić Froome'a. Wszystko zależy, czy Dave Brailsford chce być za to odpowiedzialny, poza tym myślę, że inni zawodnicy mają dość tej sprawy

- tłumaczył prezydent UCI.

Taki ruch nie miałby wskazywać na winę zawodnika, według Francuza takie zachowanie ułatwiłoby rozstrzygnięcie całej sprawy. Co ciekawe Lappartient o wpadce kolarza Sky dowiedział się już 21 września, godzinę po tym kiedy wygrał głosowanie na prezydenta UCI, czyli dzień po tym jak został poinformowany Chris Froome.

To będzie walka sądowa, która potrwa długo. Ta sprawa nie zostanie rozwiązana w ciągu dwóch minut, może potrwać rok albo dłużej

- powiedział Lappartient, który teraz przebywa w Australii, na konferencji zorganizowanej przez Konfederację Kolarską Oceanii (OCC).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: