Landa, Quintana i Valverde razem także na Vuelcie?

na kanapie od lewej: Valverde, Quintana, Landa

Menadżer Team Movistar - Eusebio Unzue - powiedział, że całkiem możliwy jest scenariusz, że Nairo Quintana, Mikel Landa i Alejandro Valverde wystartują razem w Vuelta a Espana.

Wyżej wymieniona trójka wystartuje w Tour de France. Mimo tego, że ciężko jest pogodzić ambicje takich zawodników Eusebio Unzue zdecydował się na ten krok. Jeśli plan wypali, to Unzue zamierza go powtórzyć w Vuelta a Espana, o czym powiedział w wywiadzie dla CyclingNews.

Mikel Landa już wcześniej powiedział, że zamierza wrócić na trasy Vuelta a Espana i zamierza walczyć o klasyfikację generalną. Mocnym argumentem, który przemawia za jego startem jest fakt, że kluczowe etapy zostaną rozegrane w jego rodzinnym Kraju Basków.

Z podobnych względów na start w Vuelta a Espana zdecydował się Alejandro Valverde. Początek Grand Touru zawita do jego rodzinnej Murcji. Hiszpan nie może być jednak pewny swego statusu po niedawnej kontuzji.

Nie wiadomo, czy Nairo Quintana zdecyduje się na start w Hiszpanii, a wszystko będzie zależeć od tego czy po Tour de France za cel obierze kolejny Wielki Tour czy skupi się na mistrzostwach świata w Innsbrucku.

Jeśli trójka tak wyśmienitych zawodników potrafiłaby ze sobą współpracować to istnieje duże prawdopodobieństwo, że Movistar wygra Tour de France. Niemniej jednak zawsze może wydarzyć się coś nieprzewidywalnego co może zniweczyć plany. Wszystkiego dowiemy się w lipcu.

 

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: