Domenico Pozzovivo celuje w podium Giro d'Italia

Domenico Pozzovivo

W majowym Giro d'Italia Domenico Pozzovivo poprowadzi Team Bahrain-Merida, następnie w lipcu pomoże Vincenzo Nibalemu w Tour de France.

Dlaczego mam nie spróbować powalczyć o podium? To będzie trudne, ale na pewno jest możliwe i będzie zależało od tego, kto pojawi się na starcie. Póżniej pojadę z Vincenzo na Tour de France, chcę być przy nim na górskich etapach. Mam też nadzieję, że pomogę mu wygrać mistrzostwa świata w Innsbrucku

- powiedział świeżo upieczony zawodnik Bahrain-Merida.

Dla Pozzovivo będzie to 12 start w Giro d'Italia. Rok temu uplasował się na 6. pozycji. Jego najlepszy wynik to 5. miejsce z 2014 roku. We wcześniejszych latach meldował się na 8. i dwukrotnie na 9. miejscu. Jeśli w lipcu pojawi się na Tour de France, to będzie to dla niego dopiero drugi start w "Wielkiej Pętli".

Giro jak zwykle jest naznaczone podjazdami, to bardzo mi odpowiada. W tym roku będę kontynuował pracę nad jazdą indywidualną na czas, ponieważ tutaj są pewne rezerwy

- powiedział 35-latek.

Pozzovivo zadebiutuje w barwach Team Bahrain-Merida na Tour Down Under.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Stan J

    8 stycznia 2018, 12:35 o 12:35

    Nie te czasy

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: