Wiadomości

Nie żyje Jason Lowndes

23-letni Jason Lowndes zginął tragicznie podczas treningu w australijskiej miejscowości Victoria.

Lowndes w sezonie 2017 reprezentował barwy Israel Cycling Academy. Nowy rok Australijczyk miał zacząć już jako kolarz brytyjskiej drużyny JLT Condor. Niestety kolarz został potrącony na treningu przez samochód i zmarł zaraz po przetransportowaniu do szpitala.

Kierowcą pojazdu był 20-letni mężczyzna, który prawdopodobnie najechał Lowndesa. Sprawca zatrzymał się na miejscu zdarzenia i wezwał służby medyczne. Policja na ten moment bada co się dokładnie stało na szosach Victorii.

Lowndes przygodę z zawodowym ściganiem rozpoczął w kontynentalnym zespole Garneau – Québecor, gdzie dwukrotnie stał na podium etapów Grand Prix Cycliste de Saguenay (2.2). W roku 2016 z sukcesami reprezentował barwy Drapac Professional Cycling.

W barwach australijskiej drużyny zajmował 3. miejsca na etapach Tour de San Luis (2.1), Tour de Taiwan (2.1) oraz Olympia’s Tour (2.2U). Podczas mistrzostw świata w Katarze Lowndes zajął wysokie 6. miejsce. Dobre wyniki zaprocentowały transferem do Israel Cycling Academy, gdzie prezentował się równie dobrze. Zajął 3. miejsce na etapie Tour de Korea (2.1), dwukrotnie stawał na podium etapów Tour of Austria (2.1) oraz zajął 4. miejsce na etapie Volta a Portugal (2.1).