Giro d'Italia 2018. Czy zobaczymy etapy w Izraelu?

peleton nad morskim wybrzeżem

Z uwagi na bezpieczeństwo pracowników telewizja RAI odłożyła na czas nieokreślony wizytę swoich techników w Izraelu, gdzie zaplanowano trzy pierwsze etapy przyszłorocznego Giro d'Italia.

Napięcie na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego wywołała w ostatnich dniach decyzja prezydenta USA Donalda Trumpa o przeniesieniu ambasady do Jerozolimy, co jest równoznaczne z uznaniem tego miasta za stolicę Izraela. Ruch USA uruchomił zamieszki w samej Jerozolimie, jak i Autonomii Palestyńskiej, tysiące Arabów w proteście wyszło na ulice miast.

Organizatorzy "Corsa Rosa" liczą się z tym, że sytuacja polityczna wymusi przeniesienie "Grande Partenza" do bezpiecznego regionu, ale jak zaznaczył dyrektor wyścigu Mauro Vegni będzie to ostateczną ostatecznością. Plan B jest przygotowywany, mówi się o Sycylii, Apulii, a nawet o Toskanii.

4 maja 101. Giro d'italia ma rozpocząć czasówka w Jerozolimie, następnie wyścig planuje odwiedzić Tel Aviv i Eljat.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. jarek996

    15 grudnia 2017, 06:45 o 06:45

    Czasowka w Izraelu , pierwszy etap w Jemenie , a drugi gorski w polnocnej Syrii . Wtedy do Europy wjedzie moze 20-30 kolarzy 🙂

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: