Aqua Blue Sport na kursie ku Giro d'Italia i Tour de France

Irlandzka grupa Aqua Blue Sport i Israel Cycling Academy otrzymają "dzikie karty" do Giro d'Italia 2018 (4-27 maja), utrzymuje serwis "Cycling Weekly".

Dwa pozostałe zaproszenia trafią do włoskich ekip. Androni - Sidermec - Botecchia ma już zagwarantowaną wejściówkę dzięki zwycięstwu w tegorocznej klasyfikacji Pucharu Włoch, a głównym kandydatem do ostatniej karty jest Wilier Triestina. Z pustymi rękoma prawdopodobnie zostaną Bardiani CSF i Nippo - Vini Fantini. Pierwszy nagrabił sobie dwoma przypadkami dopingu w przeddzień startu tegorocznego "Corsa Rosa", drugi dysponuje zbyt słabym składem.

Aqua Blue Sport w peletonie zadebiutował w tym roku, od razu otrzymując zaproszenie do Vuelta a Espana, gdzie po etap sięgnął Stefan Denifl. Irlandzka drużyna, za sprawą zwycięstwa Denifla, z dobrej strony pokazała się również w wyścigu dookoła Austrii. Dwa pozostałe wygrane należą do Larry'ego Warbasse'a, aktualnego mistrza Stanów Zjednoczonych i triumfatora czwartego etapu Tour de Suisse.

Otrzymanie zaproszenia do Giro d'Italia będzie dla nas wielkim zaszczytem. Liczymy, że nasza kandydatura zostanie pozytywnie rozpatrzona, biorąc pod uwagę wyniki jakie osiągnęliśmy w debiutanckim sezonie. Oczywiście uznamy każdą decyzję podjętą przez RCS

- powiedział rzecznik Aqua Blue Sport.

Irlandczykom, którzy na razie pozyskali Shane'a Archbolda (Bora-hansgrohe) i młodzieżowego mistrza Europy Caspera Pedersena (Giant - Castelli), to za mało. Grupa stara się o "dziką kartę" do przyszłorocznego Tour de France, wcale nie stojąc na straconej pozycji.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Tomek

    17 października 2017, 08:25 o 08:25

    A ccc stara się o jakąś dziką karte?

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: