Tour de France 2018. Mało Roubaix w Roubaix

odcinek brukowy Paryż-Roubaix

Gazeta "Nordeclair" informuje, że 9. etap Tour de France 2018, pomiędzy cytadelą Arras a Roubaix, zostanie zaplanowany z myślą o błyskawicznym, przed dniem przerwy, transferze peletonu z północy Francji do Alp. Odcinek ma się też zgrać z finałem piłkarskich mistrzostw świata w Moskwie, który wypadnie w tym samym dniu, 15 lipca.

Etap będzie krótki, nie przekroczy 150 kilometrów, oraz poprowadzi przez dwa fragmenty bruku Le Carrefour de l’Arbre (2100 m; *****) i Gruson (1100 m; **). Być może zostanie również uwzględniony Camphin-en-Pévele (1800 m; ****).

"Nordeclair" wyjaśnia, że organizatorzy "Wielkiej Pętli" nie mają intencji przygotowania "Paryż-Roubaix bis". Chodzi o to by wszyscy kolarze szybko, cali i zdrowi, pojawili się na mecie w Roubaix, a następnie zameldowali na lotniskach Lesquin i Roissy.

Meta 9. etapu nie znajdzie sie na słynnym welodromie, a w alei Gustave-Delory, przy parku Barbieux.

Całą trasę 105. Tour de France poznamy we wtorek, 17 października. Wiadomo, że pierwszy górski etap znajdzie się dopiero na 10. odcinku, z końcówką w Le Grand Bornand. Dwa dni później kolarze podjadą do Alpe d'Huez. Ostatni tydzień wyścigu to Pireneje, w tym finisz na Tourmalet i prawdopodobnie w Luz-Ardiden.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Mariusz Szymański

    9 października 2017, 09:56 o 09:56

    Wolałbym żeby był etap na brukach jak w 2014 roku. Co to były za emocje.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: