Alpe d'Huez w programie Tour de France 2018?

Jak donosi francuska gazeta Le Dauphiné Libéré, w przyszłym roku do programu Tour de France może powrócić Alpe d’Huez.

Jak na razie wiadomo, że na pewno „Wielka Pętla” rozpocznie się w Vendée na zachodzie Francji. W jakim kierunku peleton uda się po 4. etapie? Organizatorzy milczą, plotki się mnożą. Wielce prawdopodobne jest dłuższe „zwiedzanie” Bretanii oraz wypad na bruki Paryż-Roubaix.

Tymczasem Le Dauphiné Libéré donosi, że na trzech alpejskich odcinkach Touru 2018 kolarze będą rywalizować między Annecy a Le Grand Bornand, Albertville a La Rosiere oraz Bourg-Saint-Maurice a wspomnianym Alpe d’Huez, „górze Holendrów”.

Etap numer dziesięć po pierwszym dniu przerwy poprowadzi przez Col des Fleuries, die Côte de Romme i Col de la Colombière, potem zawodnicy będą zjeżdżać do Le Grand Bornand. W planie znajduje się 1,8-kilometrowy odcinek szutrowy na Plateau des Glières.

11. etap to możliwa wspinaczka na Col du Pré. Natomiast 12. etap kończyć ma się słynnymi 21 zakrętami. Według Le Dauphiné Libéré 13. etap zacznie się w Bourg d’Oisans (do departamentu La Drôme). Następnie kolumna pojechałaby na południowy-zachód (Pireneje).

Oficjalna prezentacja trasy Touru 2018 odbędzie się w Paryżu 17 października.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: