Czy Tour of Turkey pożegna się z WorldTourem?

logo wyścigu Tour of Turkey

Tylko cztery drużyny z WorldTour wezmą udział w Tour of Turkey, który znalazł się w gronie wyścigów z najwyższej ligi. A to oznacza, że być może w przyszłym roku turecka impreza wyleci z worldtourowego kalendarza.

Większość drużyn ma wątpliwości, czy nad Bosforem wszelkie kryteria bezpieczeństwa zostaną spełnione. I tak Lotto-Soudal i LottoNL-Jumbo już na samym początku zakomunikowały, że nie wybiorą się w podróż do Turcji.

W 2016 roku w kraju rządzonym przez prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana zanotowano próbę puczu, dochodzi także do ataków terrorystycznych, a ogólna sytuacja polityczna w rejonie rzutuje na ogólny stan bezpieczeństwa.

Organizatorom nie pomogła też zmiana terminu z kwietnia na 10-15 października. Regulamin wymaga, by w wyścigu pojawiło się przynajmniej osiem ekip z WorldTouru. W Tour of Turkey zobaczymy za to m.in. CCC Sprandi Polkowice.

Peleton 53. Tour of Turkey: Astana, Bora-hansgrohe, Trek-Segafredo, UAE Team Emirates, Androni-Sidermec, Bardiani CSF, Caja Rural, CCC Sprandi Polkowice, Gazprom - Rusvelo, Soul Brasil, WB Veranclassic Aqua Protect, Wilier Triestina, reprezentacja Turcji.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: