Ze świata

Mikel Landa: “nie jestem kompatybilny z Team Sky”

Mikel Landa przygotowuje się do ostatnich wyścigów w barwach Team Sky. Sezon zakończy podczas Il Lombardia i Tour of Guangxi, a w nowym roku założy niebieską koszulkę Movistar Team.

27-letni Bask przychodził do brytyjskiej formacji jako trzeci kolarz Giro d’Italia. Dwa tu spędzone sezony od sportowej strony nie były czasem całkiem zmarnowanym, wygrał etapy Pais Vasco (2016) i Giro d’Italia (2017), został czwartym zawodnikiem Tour de France (2017). Landa nie czuł się jednak szczęśliwy.

Sky to zespół, który lubi wszystko ściśle kontrolować, a ja jestem zawodnikiem potrzebującym swobody. Lubię podążać za impulsem, podejmować działania w zależności od odczuć. Po prostu nie pasujemy do siebie

– powiedział stacji Eurosport.

W Movistar przyjdzie Landzie dzielić pozycję lidera z Nairo Quintaną i Alejandro Valverde. Czy nie dojdzie na tym polu do konfliktu?

Wiele lat spędziłem poza Hiszpanią i nie otrzymałem w tym czasie wielu okazji do jazdy na siebie. Możliwość poprowadzenia hiszpańskiej ekipy w największych wyścigach jest wielką dla mnie motywacją Nie przewiduję problemów, kalendarz jest długi, rok jest długi, mamy wiele wyścigów, podzielimy się nimi w najlepszy możliwy sposób

– zapewnił z przekonaniem.

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Zobacz komentarze

• Dam sobie rękę uciąć, że za kilka miesięcy ta maruda znowu będzie płakać w mediach. Taki typ człowieka któremu zawsze i wszędzie źle. W Astanie źle, w Sky źle, wszyscy go nie rozumieją etc.

• Sam, jesteś maruda. On dobrze robi że nie da się zamknąć w sky. Oby więcej takich zawodników. W kolarstwie taka tendencja jest potrzebna inaczej nuda na każdym wyśigu pociąg sky lub Sagan. Trochę romantyzmu i improwizacji się przyda nie sądzisz?

Recent Posts

Drugie zwycięstwo Lach | Majka kończy na podium | Strefa toaletowa na Vuelta Espana Femenina

Marta Lach zawojowała Luksemburg. Olga Wankiewicz i Rafał Majka na podiach. Nowość dla zawodniczek hiszpańskiej Vuelty. Wiadomości i wyniki z…

28 kwietnia 2024, 19:39

Tour de Romandie 2024. Florian Lipowitz wjechał na podium

Florian Lipowitz sensacyjne zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Romandie. Kim jest 23-letni Niemiec z Bora-hansgrohe?

28 kwietnia 2024, 18:25

La Vuelta Femenina 2023: etap 1. Zwycięstwo Lidl-Trek mimo kraksy

Zespół LIdl-Trek wygrała jazdę drużynową na czas, otwierającą wyścig La Vuelta Femenina.

28 kwietnia 2024, 17:29

Tour de Romandie 2024: etap 5. Dorian Godon po raz drugi

Dorian Godon (Decathlon AG2R La Mondiale) wygrał w Vernier na zakończenie wyścigu Tour de Romandie.

28 kwietnia 2024, 15:47

Zwycięstwo Marty Lach | Wankiewicz na podium etapu Gracia

Marta Lach wygrała wyścig w Luksemburgu. Olga Wankiewicz na podium w Czechach. Wiadomości i wyniki z 27 kwietnia.

27 kwietnia 2024, 20:19

Tour de Romandie 2024: etap 4. Richard Carapaz triumfuje w Leysin, Carlos Rodriguez liderem

Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.

27 kwietnia 2024, 16:17