Mikel Landa: "nie jestem kompatybilny z Team Sky"

Mikel Landa pobiera bidony

Mikel Landa przygotowuje się do ostatnich wyścigów w barwach Team Sky. Sezon zakończy podczas Il Lombardia i Tour of Guangxi, a w nowym roku założy niebieską koszulkę Movistar Team.

27-letni Bask przychodził do brytyjskiej formacji jako trzeci kolarz Giro d'Italia. Dwa tu spędzone sezony od sportowej strony nie były czasem całkiem zmarnowanym, wygrał etapy Pais Vasco (2016) i Giro d'Italia (2017), został czwartym zawodnikiem Tour de France (2017). Landa nie czuł się jednak szczęśliwy.

Sky to zespół, który lubi wszystko ściśle kontrolować, a ja jestem zawodnikiem potrzebującym swobody. Lubię podążać za impulsem, podejmować działania w zależności od odczuć. Po prostu nie pasujemy do siebie

- powiedział stacji Eurosport.

W Movistar przyjdzie Landzie dzielić pozycję lidera z Nairo Quintaną i Alejandro Valverde. Czy nie dojdzie na tym polu do konfliktu?

Wiele lat spędziłem poza Hiszpanią i nie otrzymałem w tym czasie wielu okazji do jazdy na siebie. Możliwość poprowadzenia hiszpańskiej ekipy w największych wyścigach jest wielką dla mnie motywacją Nie przewiduję problemów, kalendarz jest długi, rok jest długi, mamy wiele wyścigów, podzielimy się nimi w najlepszy możliwy sposób

- zapewnił z przekonaniem.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Karol

  29 września 2017, 21:24 o 21:24

  Dam sobie rękę uciąć, że za kilka miesięcy ta maruda znowu będzie płakać w mediach. Taki typ człowieka któremu zawsze i wszędzie źle. W Astanie źle, w Sky źle, wszyscy go nie rozumieją etc.

  • SaganFan

   29 września 2017, 22:58 o 22:58

   Sam, jesteś maruda. On dobrze robi że nie da się zamknąć w sky. Oby więcej takich zawodników. W kolarstwie taka tendencja jest potrzebna inaczej nuda na każdym wyśigu pociąg sky lub Sagan. Trochę romantyzmu i improwizacji się przyda nie sądzisz?

   • Karol

    1 października 2017, 15:10 o 15:10

    Podyskutujemy jak się nauczysz czytać ze zrozumieniem, bo piszesz zupełnie o czymś innym.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: