Delko Marseille Provence KTM sięga po Javiera Moreno

Javier Moreno (Bahrain-Merida) w 2018 roku będzie reprezentował barwy prokontynentalnego francuskiego zespołu Delko Marseille Provence KTM.

Hiszpan nie może zaliczyć ostatniego roku do udanych. Jego celem było Giro d'Italia, ale po zaledwie czterech etapach został wyrzucony w wyścigu za bójkę z Diego Rosą. Następnie zaliczył debiut w Tour de France i na dokładkę wystartował w Vuelta a Espana. Niestety, już po dwóch etapach 33-latek musiał opuścić wyścig.

Moreno swoje najlepsze lata spędził w zespole Movistar. W latach 2012-2016 udało mu się wygrać w Vuelta Asturias, Vuelta Castila y Leon, Vuelta a la Comunidad de Madrid i Vuelta a Andalucia.

W nowej drużynie będzie jednym z liderów. Francuska ekipa liczy na dziką kartę do Tour de France, a dzięki temu 33-latek będzie mógł zapolować na zwycięstwo etapowe największego wyścigu świata.

Ekipa Delko Marseille Provence KTM tym samym dokonała szóstej ważnej zmiany w składzie. Wcześniej do ekipy dołączyli: Brenton Jones (JLT Condor), Julien Trarieux, Lucas De Rossi (VC la Pomme Marseille), Jérémy Leveau (Roubaix Lille Métropole) i Iuri Filosi (Nippo-Vini Fantini).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: