Transfery: Smit w Katushy, Naesen w Lotto Soudal, dwa talenty w Caja Rural

Składy ekip jeszcze nie zostały domknięte, mimo że wrzesień zbliża się do końca. Zawodowe drużyny nadal polują na łakome kąski z transferowej łączki.

Katusha-Alpecin sięgnęła po pochodzącego z Republiki Południowej Afryki Williego Smita. 24-latek w 2014 roku ścigał się w barwach Vini Fantini Nipo. W tym roku został mistrzem Afryki w wyścigu ze startu wspólnego oraz wygrał etap i klasyfikację generalną wyścigu Tour Meles Zenawi for Green Development. Na tegorocznych mistrzostwach świata w Bergen uplasował się na 51. pozycji w jeździe indywidualnej na czas. Smit jest pierwszym afrykańskim zawodnikiem w barwach Katushy.

Lotto Soudal ogłosiło pozyskanie Lawrence Naesena, młodszego brata Olivera, który ściga się w barwach Ag2r La Mondiale. Lawrence ostatni sezon spędził w WB Veranclassic Aqua Protect, gdzie zajął 3. miejsce w Ride Bruges i  Carrefour Market Heistse Pijl. Z Lotto Soudal podpsiał dwuletni kontrakt. Wcześniej belgijska ekipa pozyskała Victora Campenaertsa (Team LottoNL-Jumbo) i pożegnała się takimi kolarzami jak Tony Gallopin (AG2R-La Mondiale), Jürgen Roelandts (BMC Racing), Kris Boeckmans (Vital Concept), Louis Vervaeke (Team Sunweb) i Sean De Bie (Veranda’s Willems – Crelan).

Kolejne talenty zatrudnia Caja-Rural Seguros RGA. Do hiszpańskiej ekipy dołączy Gonzalo Serrano, który w ubiegłym roku był wicemistrzem Hiszpanii w jeździe indywidualnej na czas orlików oraz aktualny srebrny medalista mistrzostw Hiszpanii orlików w wyścigu ze startu wspólnego Alvaro Cuadros.