Tour de Yorkshire wydłużony do czterech dni

kibice w Yorkshire

Od 2018 roku majowy Tour de Yorkshire (2.HC) potrwa cztery, a nie trzy dni. Z kolei wyścig kobiet dorobił się drugiego etapu. 

Organizatorzy imprezy w północnej Anglii od dwóch lat bezskutecznie próbowali przekonać British Cycling do udzielenia zgody na dodanie kolejnego etapu do harmonogramu rywalizacji. Zgodę na takie rozwiązanie musiał udzielić właśnie m.in. Brytyjski Związek Kolarski, który dotychczas negatywnie odpowiadał na prośby.

Sir Gary Verity, szef Welcome to Yorkshire dziś zdradził jednak, że w końcu otrzymał aprobatę władz.

To niesamowita wiadomość, na którą musieliśmy pracować bardzo długo. Dziękujemy British Cycling za wspieranie naszej aplikacji i Międzynarodowej Unii Kolarskiej za zezwolenie na to rozwiązanie. Rozwój Tour de Yorkshire jest jednym z największych sukcesów naszej organizacji, lecz nic by z tego nie wyszło, gdyby mieszkańcy Yorkshire i Wielkiej Brytanii nie przyjęli wyścigu do serca

- podkreślił.

Tym samym 4. edycja wyścigu rozpocznie się nie w piątek, a w czwartek. W kalendarzu impreza zajmuje termin 3-6 maja. Kobiety pościgają się w dniach 4-5 maja. W następny czwartek organizatorzy podadzą do publicznej informacji nazwy miast etapowych, zaś cała trasa zostanie opublikowana 5 grudnia.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: