Końcowy ranking WorldTour kobiet 2017

Anna Van Der Breggen

27-letnia Holenderka Anna van der Breggen wygrała drugą edycję rankingu Women's WorldTour.

Zawodniczka grupy Boels - Dolmans zaimponowała zwłaszcza wiosną, wygrywając wszystkie wyścigi "tryptyku ardeńskiego" - Amstel Gold Race, Fleche Wallonne i Liege-Bastogne-Liege, a także Tour of California. W drugiej części sezonu sięgnęła po Giro Rosa, a w Boels Rental Ladies Tour uplasowała się na 2. pozycji.

Drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej WorldTour 2017 zajęła następna Holenderka, 34-letnia Annemiek van Vleuten (Orica - Scott), a na trzeciej pozycji uplasowała się Katarzyna Niewiadoma (WM3 Pro Cycling).

22-latka w tym roku wygrała swój pierwszy wyścig z cyklu WorldTour - OVO Energy Women's Tour, dokładając w Anglii etap. Zajęła również 2. lokatę w Strade Bianche, a w "tryptyku ardeńskim" za każdym razem przyjeżdżała na 3. miejscu.

W gronie 202 sklasyfikowanych kolarek znalazły trzy inne nasze zawodniczki. Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) zajęła 29. pozycję, Anna Plichta (WM3 Pro Cycling) - 115., a Małgorzata Jasińska (Cylance) - 140.

W rankingu drużyn powtórnie triumfował zespół Boels - Dolmans. Na 2. miejsce z 5. wskoczył Team Sunweb, spychając stopień niżej Wiggle High5.

Końcowy ranking WorldTour kobiet 2017:

Klasyfikacja indywidualna

  1 VAN DER BREGGEN Anna               DLT   1016 pkt.
  2 VAN VLEUTEN Annemiek               ORS    989
  3 NIEWIADOMA Katarzyna               WM3    856
  4 RIVERA Coryn                       SUN    803
  5 LONGO BORGHINI Elisa               WHT    630
  6 D'HOORE Jolien                     WHT    626
  7 DEIGNAN Elizabeth                  DLT    623
  8 VAN DIJK Ellen                     SUN    614
  9 LEPISTÖ Lotta Pauliina             CBT    518
 10 HOSKING Chloe                      ALE    457
 11 VOS Marianne                       WM3    452
 12 GUARNIER Megan                     DLT    429
 13 CECCHINI Elena                     LPR    427
 14 BLAAK Chantal                      DLT    373
 15 WILD Kirsten                       CPC    347
 16 SIERRA Arlenis                     ASA    334
 17 BRENNAUER Lisa                     LPR    321
 18 MAJERUS Christine                  DLT    320
 19 GILLOW Shara                       FDJ    320
 20 MOOLMAN-PASIO Ashleigh             CBT    303
 21 BARNES Hannah                      LPR    301
 22 KIRCHMANN Leah                     SUN    271
 23 BRAND Lucinda                      SUN    269
 24 BRONZINI Giorgia                   WHT    265
 25 ENSING Janneke                     ALE    260
 26 LUDWIG Cecilie Uttrup              CBT    251
 27 ROY Sarah                          ORS    235
 28 FOURNIER Roxane                    FDJ    225
 29 BUJAK Eugenia                      BTC    221
 30 BASTIANELLI Marta                  ALE    219
 31 PIETERS Amy                        DLT    214
 32 SPRATT Amanda                      ORS    202
 33 ELVIN Gracie                       ORS    194
 34 DIDERIKSEN Amalie                  DLT    192
 35 GARFOOT Katrin                     ORS    181
 36 GUTIERREZ RUIZ Sheyla              CPC    180
 37 BARNES Alice                       DRP    168
 38 FERRAND PREVOT Pauline             LPR    161
 39 CONFALONIERI Maria Giulia          LWK    159
 40 STEPHENS Lauren                    TIB    144
 41 HALL Katharine                     UHC    143
 42 KLEIN Lisa                         CBT    134
 43 WINDER Ruth                        UHC    124
 44 CANUEL Karol-Ann                   DLT    116
 45 MALLING SIGGAARD Christina                113
 46 VILLUMSEN Linda                           111
 47 KING Danielle                      CPC    108
 48 LICHTENBERG Claudia                WHT    103
 49 DOEBEL-HICKOK Krista               CPC    102
 50 MOBERG Emilie                      HPU    100
 51 KOPECKY Lotte                      LSL     90
 52 CORDON RAGOT Audrey                WHT     87
 53 RYAN Alexis                        LPR     84
 54 NILSSON Hanna                      BTC     84
 55 STULTIENS Sabrina                  SUN     81
 56 MACKAIJ Floortje                   SUN     73
 57 STRICKER Anna Zita Maria           BTC     68
 58 ANDERSEN Susanne                   HPU     65
 59 RIABCHENKO Tetiana                 LWK     61
 60 EDMONDSON Annette                  WHT     60
 61 ZABELINSKAYA Olga                  BPK     60
 62 CROMWELL Tiffany                   LPR     60
 63 JACKSON Alison                     BPK     60
 64 FAHLIN Emilia                      WHT     59
 65 LELEIVYTE Rasa                     VAI     58
 66 WORRACK Trixi                      LPR     57
 67 DREXEL CLOUTHIER Ingrid            TIB     57
 68 GUDERZO Tatiana                    LWK     57
 69 BATAGELJ Polona                    BTC     54
 70 SPEROTTO Maria Vittoria            BPK     52
 71 DUVAL Eugénie                      FDJ     50
 72 GUARISCHI Barbara                  LPR     48
 73 AMIALIUSIK Alena                   LPR     45
 74 KOSTER Anouska                     WM3     44
 75 LABOUS Juliette                    SUN     42
 76 OLIVEIRA Flavia                            39
 77 DOBRYNINA Kseniia                  SER     38
 78 SANABRIA SANCHEZ Ana Cristina      SER     38
 79 RITTER Martina                     DRP     36
 80 DUYCK Ann-Sophie                   DRP     36
 81 RADOTIĆ Mia                        BTC     34
 82 ARCHIBALD Katie                    WNT     34
 83 HANSELMANN Nicole                  CBT     32
 84 ERIĆ Jelena                        BTC     32
 85 ALBRECHT Lex                       TIB     30
 86 WILES Tayler                       UHC     30
 87 FIDANZA Arianna                    ASA     30
 88 KRÖGER Mieke                       LPR     30
 89 DE VUYST Sofie                     LWD     28
 90 SANGUINETI Ilaria                  BPK     27
 91 PALADIN Soraya                     ALE     27
 92 BIANNIC Aude                       FDJ     26
 93 TERUEL RIBES Alba                  LTK     25
 94 THOMAS Leah                        T20     25
 95 HEINE Vita                         HPU     24
 96 PENTON Sara                                23
 97 MANLY Alexandra                    ORS     23
 98 KASPER Romy                        ALE     23
 99 KNETEMANN Roxane                   FDJ     22
100 FRAPPORTI Simona                   HPU     22
...
115 PLICHTA Anna                       WM3     16
140 JASIŃSKA Małgorzata                CPC     10

Klasyfikacja drużynowa

  1 BOELS DOLMANS CYCLINGTEAM                              DLT       3273 pkt
  2 TEAM SUNWEB                                            SUN       2153
  3 WIGGLE HIGH5                                           WHT       1824
  4 ORICA SCOTT                                            ORS       1821
  5 CANYON SRAM RACING                                     LPR       1505
  6 WM3 PRO CYCLING TEAM                                   WM3       1414
  7 CERVELO - BIGLA PRO CYCLING TEAM                       CBT       1228
  8 ALE CIPOLLINI                                          ALE        994
  9 CYLANCE PRO CYCLING                                    CPC        763
 10 FDJ NOUVELLE AQUITAINE FUTUROSCOPE                     FDJ        662
 11 BTC CITY LJUBLJANA                                     BTC        512
 12 ASTANA WOMEN'S TEAM                                    ASA        398
 13 LENSWORLD - KUOTA                                      LWK        300
 14 TEAM VIRTU CYCLING                                     TVC        278
 15 UNITEDHEALTHCARE PRO CYCLING TEAM                      UHC        259
 16 TEAM TIBCO - SILICON VALLEY BANK                       TIB        255
 17 DROPS                                                  DRP        245
 18 HITEC PRODUCTS                                         HPU        243
 19 BEPINK COGEAS                                          BPK        223
 20 LOTTO SOUDAL LADIES                                    LSL        114
 21 SERVETTO GIUSTA                                        SER         92
 22 LARES - WAOWDEALS WOMEN CYCLING TEAM                   LWD         91
 23 AROMITALIA VAIANO                                      VAI         58
 24 TEAM WNT PRO CYCLING                                   WNT         52
 25 AUSTRALIA                                              AUS         40
 26 LOINTEK                                                LTK         39
 27 RALLY CYCLING                                          RLW         38
 28 HAGENS BERMAN / SUPERMINT                              HBS         28
 29 SHO - AIR TWENTY20                                     T20         25
 30 VALCAR PBM                                             VAL         24
 31 CHINA CHONGMING - LIV PRO CYCLING                      GPC         24
 32 PARKHOTEL VALKENBURG - DESTIL CYCLING TEAM             PVD         22
 33 CONCERIA ZABRI-FANINI-GUERCIOTTI                       CZG         14
 34 TEAM ILLUMINATE                                        ILU         14
 35 STANY ZJEDNOCZONE                                      USA         10
 36 NORWEGIA                                               NOR          4

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: