Bernard Hinault: "Froome jest w stanie wygrać wszystkie trzy wielkie toury w jednym roku"

Legenda francuskiego kolarstwa Bernard Hinault uważa, że Chris Froome (Team Sky) jest w stanie wygrać w jednym sezonie wszystkie trzy wielkie toury.

Hinault to jak do tej pory ostatni zawodnik, który wygrał Tour de France i Vuelta a Espania w jednym roku. "Borsuk" wyczynu tego dokonał w 1978 roku, kiedy to hiszpański wyścig odbywał się w kwietniu.

W wywiadzie udzielonym brytyjskiemu dziennikowi "The Times", Francuz jest przekonany, że Froome'a stać na dokonanie niemożliwego jak do tej pory, czyli ustrzelenia kolarskiego wielkiego szlema.

Chris Froome jest zdecydowanie mistrzem swojego pokolenia. Jest dominatorem, dostosowuje swój styl jazdy w zależności od tego co zrobią rywale. Myślę, że jest w stanie wygrać Giro d'Italia, Tour de France i Vueltę w jednym sezonie

- powiedział.

Froome już zapowiedział, że głównym celem na przyszły rok jest wygranie po raz piąty w swojej karierze Tour de France. Nie wykluczył również startu w Giro d'Italia, ale raczej w dalszej przyszłości.

W niedzielę został pierwszym w historii brytyjskiego kolarstwa zawodnikiem, który zwyciężył w hiszpańskim wielkim tourze. Dokonał tego po 49 dniach, od tego jak w Paryżu po raz czwarty stanął na najwyższym stopniu podium "Wielkiej Pętli".

Jest pierwszym od 2008 roku zawodnikiem, który w jednym sezonie wygrał dwa wielkie toury. Wcześniej Alberto Contador triumfował we Włoszech i Hiszpanii. Jest też trzecim zawodnikiem w historii, który wygrał Tour de France i Vueltę w jednym sezonie, ale pierwszym, po przeniesieniu w latach 90. wyścigu z terminu wiosennego na jesienny.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

 1. Lee

  13 września 2017, 00:16 o 00:16

  oj nie sądzę !!!

 2. Grzegorz Przybysz

  13 września 2017, 06:16 o 06:16

  Wygra 3 w jeden rok a potem mu znajdą EPO czy coś innego

 3. Ulle

  13 września 2017, 09:04 o 09:04

  Taaa, a świstak siedzi i zawija te sreberka...Niby były zawodowy kolarz, wydawało się, że autorytet z uwagi na osiągane w przeszłości wyniki, a takie bzdurki produkuje.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: