Neilson Powless pozyskany przez LottoNL – Jumbo

Od nowego roku 21-letni Neilson Powless (Axeon Hagens Berman) będzie reprezentował barwy holenderskiego LottoNL-Jumbo.

Powless jest kolejnym zawodnikiem z amerykańskiej stajni, który znalazł zatrudnienie w WorldTour. Wcześniej Jhonatan Narvaez podpisał kontrakt z Quick-Step Floors, a  Christopher Lawless z Team Sky.

21-latek ma na swoim koncie wygrane etapy takich imprezach jak Tour de l’Avenir, Baby Giro, Tour de Beauce i Le Triptyque des Monts et Chateaux. Ponadto wygrał Joe Martin Stage Race oraz był 4. w Tour of Utah i 9. Amgen Tour of California. W tym roku został mistrzem świata orlików Stanów Zjednoczonych w wyścigu ze startu wspólnego oraz zajął 2. miejsce w elicie. W jeździe indywidualnej na czas był zarówno 3. wśród orlików jak i elity.

Amerykanin jest uważany za bardzo utalentowanego zawodnika. W LottoNL-Jumbo zostanie przygotowywany do roli lidera w Wielkich Tourach. Jego kontrakt będzie obowiązywał przez dwa najbliższe lata.