Vuelta a Espana: etap 17. Imponujący Denifl, słaby Froome

Stefan Denifl

Stefan Denifl (Aqua Blue Sport) po ucieczce i walce na stromych zboczach Los Machucos wygrał 17. etap Vuelta a Espana - pierwszą rozgrywkę w Kantabrii.

Austriak pokonał o 28 sekundy Alberto Contadora (Trek-Segafredo) oraz o ponad minutę grupę przyprowadzoną przez Miguela Angela Lopeza (Astana), 6. finiszował Rafał Majka (Bora-hansgrohe).

Większe straty poniósł Chris Froome (Team Sky), ale obronił prowadzenie w wyścigu.

Po krótkim dniu przerwy i próbie indywidualnej na czas, kolarze powrócili w góry, mierząc się w drugiej części trasy z trzema podjazdami. Po starcie dość szybko przewagę zyskali Alessandro De Marchi (BMC Racing), Daniel Moreno (Movistar), Stefan Denifl (Aqua Blue Sport) i Christopher Juul Jensen (Orica-Scott), do których następnie przeskoczyli Davide Villella (Cannondale-Drapac) i Julian Alaphilippe (Quick-Step Floors). Szóstka uciekinierów na 30 kilometrze jechała z przewagą wynoszącą niemal 6 minut.

Prowadzony przez Team Sky peleton nie był zainteresowany poważnym pościgiem. Trochę nerwowości wprowadził przez chwilę boczny podmuch wiatru, dopiero, gdy różnica przekroczyła 9 minut (65 km), do pracy przystąpiły ekipy Astany i Bora-hansgrohe.

Efekt tego był widoczny, gdyż na Portillo de Lunada (107,3 km; kat. 2; 8,3 km; 5,7%) czołówce pozostało tylko 3:30.

Na mokrym, we mgle, zjeździe przycisnęli kolarze Bahrain-Merida. Kontakt z grupą zasadniczą stracił Rafał Majka, który przed Puerto de Alisas (162,6 km ; kat. 1; 10 km; 6%), z pomocą swojej drużyny, próbował zasypać przeszło minutową stratę.

Uciekinierzy wspinaczkę na górską premię rozpoczęli z przewagą 2:15. Majka u podnóża powrócił do peletonu. Zdziałać coś próbowała dwójka Orica-Scott, Adam Yates i Esteban Chaves, ale równe, mocne tempo Team Sky okazało się zabójcze.

Z przodu pozostali De Marchi, Moreno, Denifl i Alaphilippe. Po zjeździe czwórka końcowa ściankę na Alto de los Machucos (kat. ESP; 7,2 km; 8,7%, maks. 26%), rozpoczęła 40 sekund przed kontratakującym Jackiem Haighem (Orica-Scott) i 1:20 przed grupą główną.

Zaatakował Miguel Angel Lopez, do którego dojechał Alberto Contador. W następnej grupce kręcił Majka w towarzystwie Vincenzo Nibalego (Bahrain), Wilco Keldermana (Sunweb) i Ilnura Zakarina (Katusha), jeszcze dalej jechał Froome. Wyżej samotne prowadzenie objął Denifl.

Contador uciekł Lopezowi i powoli odrabiał straty do mocno wjeżdżającego Denifla. Nibali z Zakarinem oderwał się, ale tylko na moment, od grupy Majki, Froome nadal jechał niżej, wyraźnie męcząc się.

"El Pistolero" zabrakło 28 sekund, nie doścignął Denifla, który odniósł niespodziewany, ale zasłużony triumf.

Wyniki 17. etapu Vuelta a Espana 2017 (GT), Villadiego - Los Machucos (180,5 km):

  1 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport                4:48:52
  2 Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo        00:28
  3 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team             01:04
  4 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida
  5 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
  6 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
  7 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac                01:13
  8 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team          01:17
  9 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                    01:19
 10 David de la Cruz (Spa) Quick-Step Floors             01:42
 11 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 12 Jack Haig (Aus) Orica-Scott
 13 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky                  01:46
 14 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 15 Wout Poels (Ned) Team Sky                            01:53
 16 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors           02:01
 17 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                      02:04
 18 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team
 19 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates               02:05
 20 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                 02:14
 21 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural              02:16
 22 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                  02:32
 23 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                  02:55
 24 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 25 Aldemar Reyes (Col) Manzana Postobon                 03:06
 26 Hernán Aguirre (Col) Manzana Postobon
 27 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team
 28 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                      03:28
 29 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL-Jumbo              03:39
 30 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates               03:48
 31 Jeremy Maison (Fra) FDJ                              04:07
 32 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ                          04:34
 33 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                         04:40
 34 Luis Angel Maté Mardones (Spa) Cofidis               04:45
 35 Bernardo Suaza (Col) Manzana Postobon                05:01
 36 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 37 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo
 38 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Trek-Segafredo
 39 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                   05:37
 40 Stef Clement (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 41 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                    05:49
 42 Adam Yates (GBr) Orica-Scott                         05:52
 43 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott
 44 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida               06:14
 45 Diego Rosa (Ita) Team Sky                            06:22
 46 Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data      06:48
 47 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 48 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural                  06:58
 49 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                    07:04
 50 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates                08:17
 51 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team           09:35
 52 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team                10:49
 53 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team
 54 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural
 55 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
 56 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 57 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL-Jumbo              10:57
 58 Lluís Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural           11:25
 59 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 60 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                      11:28
 61 Anthony Roux (Fra) FDJ                               11:37
 62 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 63 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin                  11:49
 64 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates           12:19
 65 Fernando Orjuela (Col) Manzana Postobon              12:22
 66 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Orica-Scott
 67 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 68 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirates
 69 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
 70 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida
 71 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale               12:40
 72 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team           13:39
 73 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 74 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                  13:42
 75 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida                  13:55
 76 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale              14:00
 77 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis
 78 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                       15:24
 79 Juan Felipe Osorio (Col) Manzana Postobon            15:50
 80 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ                           16:15
 81 Magnus Cort (Den) Orica-Scott                        16:17
 82 Simon Yates (GBr) Orica-Scott
 83 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb
 84 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 85 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon
 86 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
 87 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott            16:24
 88 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac               16:26
 89 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                     16:29
 90 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo          16:35
 91 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                 16:52
 92 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team
 93 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo           16:54
 94 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 95 Christian Knees (Ger) Team Sky                       17:00
 96 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                   17:06
 97 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac              17:29
 98 Marc Soler (Spa) Movistar Team                       17:41
 99 Hector Sáez Benito (Spa) Caja Rural
100 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida                  17:42
101 Ivan Garcia Cortina (Spa) Bahrain-Merida             17:44
102 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb                     17:46
103 Sam Bewley (NZl) Orica-Scott
104 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe                  18:20
105 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural
106 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis                      18:48
107 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                    18:56
108 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
109 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
110 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
111 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                   19:29
112 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                   19:37
113 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport            20:06
114 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
115 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
116 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
117 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
118 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                   20:29
119 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
120 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis
121 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
122 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                 20:38
123 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport
124 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                  21:07
125 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data
126 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ                            21:23
127 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
128 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
129 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon                     21:34
130 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
131 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data                  22:02
132 Thomas Scully (NZl) Cannondale-Drapac                22:03
133 Sebastián Molano (Col) Manzana Postobon
134 Juan José Lobato (Spa) Team LottoNL-Jumbo            22:07
135 Hernando Bohórquez (Col) Manzana Postobon
136 Ian Stannard (GBr) Team Sky
137 Diego Rubio (Spa) Caja Rural                         22:49
138 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                        22:51
139 Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac
140 Anthony Perez (Fra) Cofidis
141 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors
142 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
143 Rafael Reis (Por) Caja Rural                         23:22
144 Michael M?rk?v (Den) Katusha-Alpecin                 23:23
145 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha-Alpecin        23:26
146 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates                 23:36
147 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates
148 William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
149 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin                 23:41
150 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                         23:43
151 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                 23:48
152 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac                 23:52
153 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac
154 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport                  24:01
155 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport
156 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                   24:04
157 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                24:18
158 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport
159 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
160 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                   24:32
161 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe
162 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe
DNS Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
DNS Daniel Oss (Ita) BMC Racing Team

Punkty

  1 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport                     25 pkt
  2 Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo           20
  3 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                16
  4 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    14
  5 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     12
  6 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        10
  7 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac                    9
  8 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team              8
  9 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                        7
 10 David de la Cruz (Spa) Quick-Step Floors                 6
 11 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo               5
 12 Jack Haig (Aus) Orica-Scott                              4
 13 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky                      3
 14 Christopher Froome (GBr) Team Sky                        2
 15 Wout Poels (Ned) Team Sky                                1

Lotna premia - Solares, 145.2 km

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors               4 pkt
  2 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team              2
  3 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team               1

Górskie premie

Portillo de Lunada, 107.3 km

  1 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                  5 pkt
  2 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team               3
  3 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport                      1

Puerto de Alisas, 162.6 km

  1 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport                     10 pkt
  2 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team              6
  3 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team               4
  4 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors               2
  5 Magnus Cort (Den) Orica-Scott                            1

Alto de los Machucos, 180.5 km

  1 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport                     15 pkt
  2 Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo           10
  3 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                 6
  4 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                     4
  5 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                      2

Najbardziej waleczny

  1 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team

Drużynowo

  1 Astana Pro Team                                   14:31:48
  2 Team Sky                                             00:13
  3 Movistar Team                                        02:06
  4 Trek-Segafredo                                       05:18
  5 Team LottoNl-Jumbo                                   05:46
  6 Manzana Postobon                                     06:01
  7 Orica-Scott                                          08:14
  8 UAE Team Emirates                                    08:58
  9 Lotto Soudal                                         09:42
 10 BMC Racing Team                                      09:50
 11 Quick-Step Floors                                    09:56
 12 Caja Rural                                           11:06
 13 Bahrain-Merida                                       14:28
 14 FDJ                                                  15:06
 15 AG2R La Mondiale                                     23:42
 16 Team Sunweb                                          24:01
 17 Katusha-Alpecin                                      24:47
 18 Cannondale-Drapac                                    24:49
 19 Bora-Hansgrohe                                       29:01
 20 Cofidis                                              32:21
 21 Aqua Blue Sport                                      35:23
 22 Dimension Data                                       44:45

Klasyfikacja generalna po 17. etapie:

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                 67:44:03
  2 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 01:16
  3 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                    02:13
  4 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                  02:25
  5 Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo        03:34
  6 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team             04:39
  7 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac                06:33
  8 Wout Poels (Ned) Team Sky                            06:40
  9 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                      06:45
 10 David de la Cruz (Spa) Quick-Step Floors             10:10
 11 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo           10:13
 12 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott         10:46
 13 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team             11:20
 14 Louis Meintjes (RSA) UAE Team Emirates               13:03
 15 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Team Sky                  23:20
 16 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural              24:28
 17 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                  25:38
 18 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team          31:12
 19 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                 39:32
 20 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates               43:48
 21 Stef Clement (Ned) Team LottoNL-Jumbo                50:50
 22 Jack Haig (Aus) Orica-Scott                          54:21
 23 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                      58:33
 24 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                   59:00
 25 Adam Yates (GBr) Orica-Scott                      01:04:10
 26 Luis Angel Maté Mardones (Spa) Cofidis            01:05:07
 27 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural               01:05:50
 28 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida            01:08:34
 29 Luis León Sánchez (Spa) Astana Pro Team           01:12:48
 30 Igor Anton Hernandez (Spa) Dimension Data         01:15:03
 31 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                      01:16:19
 32 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team        01:17:23
 33 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team               01:20:15
 34 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                01:22:50
 35 Jarlinson Pantano (Col) Trek-Segafredo            01:23:24
 36 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                  01:23:44
 37 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                01:31:13
 38 Antwan Tolhoek (Ned) Team LottoNL-Jumbo           01:31:30
 39 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                 01:33:45
 40 Rui Alberto Faria da Costa (Por) UAE Team Emirat  01:34:55
 41 Hernán Aguirre (Col) Manzana Postobon             01:36:03
 42 Simon Yates (GBr) Orica-Scott                     01:36:27
 43 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates             01:37:10
 44 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team               01:38:17
 45 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors               01:40:51
 46 Aldemar Reyes (Col) Manzana Postobon              01:48:57
 47 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL-Jumbo             01:57:42
 48 Bernardo Suaza (Col) Manzana Postobon             01:58:15
 49 Ricardo Vilela (Por) Manzana Postobon             01:59:38
 50 Daan Olivier (Ned) Team LottoNL-Jumbo             02:02:04
 51 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural                 02:02:39
 52 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal              02:03:11
 53 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                    02:04:27
 54 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain-Merida            02:05:20
 55 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                 02:05:55
 56 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Trek-Segafredo     02:07:23
 57 Diego Rosa (Ita) Team Sky                         02:07:48
 58 Tobias Ludvigsson (Swe) FDJ                       02:08:25
 59 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport               02:11:17
 60 Marc Soler (Spa) Movistar Team                    02:13:51
 61 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                02:14:22
 62 Clement Chevrier (Fra) AG2R La Mondiale           02:18:57
 63 Anthony Roux (Fra) FDJ                            02:19:01
 64 Floris De Tier (Bel) Team LottoNL-Jumbo           02:21:43
 65 Jetse Bol (Ned) Manzana Postobon                  02:22:02
 66 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis                   02:22:10
 67 Valerio Agnoli (Ita) Bahrain-Merida               02:23:15
 68 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team               02:24:29
 69 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha-Alpecin     02:26:35
 70 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                 02:28:05
 71 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe              02:29:04
 72 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe             02:32:19
 73 Jeremy Maison (Fra) FDJ                           02:32:59
 74 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team        02:36:50
 75 Jacques Janse van Rensburg (RSA) Dimension Data   02:36:58
 76 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                   02:37:16
 77 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac              02:39:14
 78 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors        02:39:33
 79 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                 02:39:37
 80 Hector Sáez Benito (Spa) Caja Rural               02:40:34
 81 Anthony Perez (Fra) Cofidis                       02:40:36
 82 Lluís Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural        02:40:58
 83 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                 02:42:36
 84 Przemysław Niemiec (Pol) UAE Team Emirates        02:43:51
 85 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Orica-Scott       02:44:01
 86 Lachlan Morton (Aus) Dimension Data               02:46:30
 87 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo               02:48:01
 88 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team             02:48:54
 89 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis                 02:49:13
 90 Juan Felipe Osorio (Col) Manzana Postobon         02:51:13
 91 Fernando Orjuela (Col) Manzana Postobon           02:52:30
 92 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team          02:53:01
 93 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo                02:53:24
 94 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis               02:55:14
 95 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                    02:57:14
 96 David Arroyo Duran (Spa) Caja Rural               03:00:00
 97 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team           03:02:38
 98 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac           03:03:38
 99 Antonio Nibali (Ita) Bahrain-Merida               03:03:46
100 Arnaud Courteille (Fra) FDJ                       03:04:38
101 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac            03:05:56
102 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo        03:06:13
103 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors             03:06:38
104 Domen Novak (Slo) Bahrain-Merida                  03:06:40
105 Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac             03:09:16
106 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors            03:10:55
107 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team              03:14:44
108 Christopher Juul Jensen (Den) Orica-Scott         03:16:21
109 Chad Haga (USA) Team Sunweb                       03:16:36
110 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                03:17:30
111 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale               03:17:42
112 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                 03:18:18
113 Matvey Mamykin (Rus) Katusha-Alpecin              03:18:33
114 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida                03:19:14
115 Markel Irizar Aranburu (Spa) Trek-Segafredo       03:20:01
116 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe               03:21:33
117 Marco Haller (Aut) Katusha-Alpecin                03:21:50
118 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb             03:22:06
119 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale            03:25:00
120 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                      03:27:19
121 Juan José Lobato (Spa) Team LottoNL-Jumbo         03:28:22
122 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                 03:29:06
123 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors              03:29:48
124 Michel Kreder (Ned) Aqua Blue Sport               03:30:41
125 Chris Hamilton (Aus) Team Sunweb                  03:31:21
126 Christian Knees (Ger) Team Sky                    03:32:58
127 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb            03:34:27
128 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ                        03:36:06
129 Ivan Garcia Cortina (Spa) Bahrain-Merida          03:38:49
130 Diego Rubio (Spa) Caja Rural                      03:39:58
131 Maxim Belkov (Rus) Katusha-Alpecin                03:40:32
132 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team           03:41:01
133 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors             03:41:08
134 Rafael Reis (Por) Caja Rural                      03:41:12
135 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac          03:42:19
136 Sacha Modolo (Ita) UAE Team Emirates              03:42:23
137 Hernando Bohórquez (Col) Manzana Postobon         03:42:35
138 Magnus Cort (Den) Orica-Scott                     03:43:45
139 Michael M?rk?v (Den) Katusha-Alpecin              03:44:23
140 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors             03:44:51
141 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac              03:45:23
142 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team              03:51:03
143 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport              03:52:00
144 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport                  03:52:41
145 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Hansgrohe          03:53:58
146 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe          03:55:33
147 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                03:56:08
148 Rein Taaramäe (Est) Katusha-Alpecin               03:57:07
149 Ian Stannard (GBr) Team Sky                       03:57:55
150 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport         03:58:23
151 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis                  04:01:18
152 Federico Zurlo (Ita) UAE Team Emirates            04:01:48
153 Sebastián Molano (Col) Manzana Postobon           04:05:08
154 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                     04:05:26
155 Sam Bewley (NZl) Orica-Scott                      04:05:47
156 Thomas Scully (NZl) Cannondale-Drapac             04:08:00
157 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                  04:09:20
158 Adam Blythe (GBr) Aqua Blue Sport                 04:12:12
159 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe          04:12:25
160 William Clarke (Aus) Cannondale-Drapac            04:13:45
161 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ                         04:13:55
162 Conor Dunne (Irl) Aqua Blue Sport                 04:25:35

Klasyfikacja punktowa

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                      137 pkt
  2 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                   118
  3 Matteo Trentin (Ita) Quick-Step Floors                 108
  4 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                90
  5 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       89
  6 Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo           80
  7 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     79
  8 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott            61
  9 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                    58
 10 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team              57
 11 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac                   55
 12 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                    54
 13 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        51
 14 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates                   47
 15 David de la Cruz (Spa) Quick-Step Floors                42
 16 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                      40
 17 Tom Van Asbroeck (Bel) Cannondale-Drapac                39
 18 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors              38
 19 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team                         38
 20 Wout Poels (Ned) Team Sky                               33

Klasyfikacja górska

  1 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                 54 pkt
  2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                47
  3 Christopher Froome (GBr) Team Sky                       29
  4 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        28
  5 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team              27
  6 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport                     26
  7 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                    20
  8 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     20
  9 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      19
 10 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                  18
 11 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott            15
 12 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                         14
 13 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    14
 14 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       14
 15 Adam Yates (GBr) Orica-Scott                            12
 16 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                    12
 17 Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo           12
 18 Lluís Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural              11
 19 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis                          9
 20 Brendan Canty (Aus) Cannondale-Drapac                    9

Klasyfikacja kombinowana

  1 Christopher Froome (GBr) Team Sky                        5 pkt
  2 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                12
  3 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    17
  4 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     19
  5 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       22
  6 Alberto Contador Velasco (Spa) Trek-Segafredo           28
  7 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica-Scott            31
  8 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac                   45
  9 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                    47
 10 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team              47
 11 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        53
 12 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                      74
 13 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                     76
 14 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo              79
 15 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                    80
 16 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                  85
 17 Matej Mohoric (Slo) UAE Team Emirates                   89
 18 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport                     93
 19 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Movistar Team             96
 20 Jaime Roson Garcia (Spa) Caja Rural                    102

Klasyfikacja drużynowa

  1 Astana Pro Team                                  202:52:23
  2 Team Sky                                             09:46
  3 Movistar Team                                        35:43
  4 UAE Team Emirates                                 01:00:38
  5 Orica-Scott                                       01:19:59
  6 Team LottoNl-Jumbo                                01:37:19
  7 Caja Rural                                        01:53:32
  8 Trek-Segafredo                                    02:07:41
  9 BMC Racing Team                                   02:08:30
 10 Bahrain-Merida                                    02:10:38
 11 Quick-Step Floors                                 02:26:57
 12 Team Sunweb                                       02:52:45
 13 Lotto Soudal                                      03:02:04
 14 Manzana Postobon                                  03:22:38
 15 AG2R La Mondiale                                  03:29:51
 16 Cofidis                                           04:18:08
 17 Katusha-Alpecin                                   04:19:39
 18 Cannondale-Drapac                                 04:22:36
 19 FDJ                                               04:54:18
 20 Dimension Data                                    05:04:51
 21 Bora-Hansgrohe                                    05:07:04
 22 Aqua Blue Sport                                   07:35:52

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. 👍

    6 września 2017, 21:43 o 21:43

    Nie uważam że froome był słaby. Bardziej wyglądało mi na kontrolę i oszczędzanie energii.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: