Vuelta a Espana

Vuelta a Espana 2017: etap 8 – przekroje/mapki

Zapowiedź 8. etapu Vuelta a Espana. 26 sierpnia: Hellin – Xorret de Catí (199,5 km).

Drugi odciek zakończony krótką i bardzo stromą ścianką, która premiuje eksplozywnych zawodników i górali wagi piórkowej, zdolnych odpalić pełną moc na odcinku 3-4 kilometrów. Tym razem na kolarzy czeka pofałdowany odcinek prowadzący w kierunku Alicante, ze znaną wspinaczką pod Xorret del Cati w finale.

Podjazd na trasie wyścigu pojawiał się pięciokrotnie – po raz pierwszy w 1998 roku, gdy na mecie jako pierwszy zameldował się śp. Jose Maria Jimenez. Dwa lata później i sześć lat później na szczycie jako pierwszy meldował się Eladio Jimenez, natomiast w 2009 roku wspinaczkę podbił Gustavo Cesar Veloso. Po raz ostatni kolarze gościli tu w 2010 roku, a na mecie jako pierwszy zapisał się David Moncoutie.

Ścianka na trasach Vuelty zawsze gości w pierwszej fazie wyścigu i tym razem także powinna przyczynić się do zwiększenia powstałych już różnic między faworytami. Spośród obecnych na starcie faworytów podjazd kojarzyli będą Vincenzo Nibali oraz Nicolas Roche.

Na stromych zboczach wyśmienicie czuć powinni się Michael Woods (Cannondale-Drapac) i Esteban Chaves (Orica-Scott), obojętny na wydarzenia nie pozostanie Alberto Contador (Trek-Segafredo).

Lotna premia: 159,5 km

Premie górskie:
Puerto de Biar (111,1 km; kat. 3; 6,1 km; 3,4%)
Puerto de Onil (127,5 km; kat. 3; 7 km; 3,8%)
Alto Xorret de Catí (196,6 km; 3,8 km; 11,2%, maks. 22%)

Start do etapu o godz. 12:34, planowany finisz: 17:25-17:57.

Początek transmisji w stacji Eurosport: 15:00.

mapki: Unipublic

TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Zobacz komentarze

La Vuelta Femenina 2023: etap 2. Triumf Alison Jackson

Mistrzyni Kanady Alison Jackson zdobyła w Moncofar drugi etap La Vuelta Femenina.

29 kwietnia 2024, 17:23

28 kwietnia 2024, 17:29