Mistrzostwa Europy 2017: Michele Gazzoli ze złotem wśród juniorów

logo mistrzostw Europy 2017

Włoch Michele Gazzoli wywalczył w Herning złoty medal mistrzostw Europy w wyścigu ze startu wspólnego juniorów.

18-latek, triumfator wyścigu GP General Patton, na finiszu pokonał Norwega Søren Wærenskjolda i Niemca Niklasa Markla.

9. miejsce zajął najlepszy z reprezentantów Polski - Dawid Burczak.

Peleton juniorów rywalizował na płaskiej 20,5-kilometrowej rundzie, którą młodzi zawodnicy pokonywali sześć razy. rywalizację utrudniała pogoda - w Herning padał deszcz, a o swoim panowaniu na równinie Półwyspu Jutlandzkiego przypominał też wiatr.

Po 30 kilometrach w ucieczce znaleźli się Norweg Idar Andersen, Francuz Théo Nonnez, Duńczyk Julius Johansen oraz Filip Maciejuk. Polak wprawdzie wypadł z grupki, ale trójka liderów zdobyła 40 sekund przewagi i nadawała tempo rywalizacji.

Dwa kółka przed końcem rozpoczęły się kontry, które opanować próbowali Włosi. Na czele pokazali się Francuz Alexis Renard i Norweg Jonas Iversby Hvideberg, a akcja dobiegła końca na 27 kilometrów przed metą.

Johansen nie zraził się niepowodzeniem i na początku ostatniej rundy ponownie ruszył do przodu. To odpaliło dzwonki alarmowe w szeregach Holendrów, którzy najpierw skasowali akcję, a potem wysłali do ataku swoich kolarzy, odpowiadając tym samym na akcje Francuzów.

Liczne ataki nie zdołały wykrystalizować odjazdu - na ostatnich 5 kilometrów rządy na czele grupy objęli Norwegowie i Belgowie, walcząc o jak najlepszą pozycję. Zabiegi te ubiegli jednak Włosi, w końcówce dobrze wyprowadzając Gazzoliego, który pewnie wykończył pracę kolegów.

Wyniki Mistrzostw Europy w kolarstwie szosowym 2017 - wyścig ze startu wspólnego juniorów (CC), Herning - Herning (120,6 km - 6 x 20,1 km):

1. Michele Gazzoli (Włochy)                         2:41:22
2. Søren Wærenskjold (Norwegia)
3. Niklas Markl (Niemcy)
4. Olivier Wulf Frederiksen (Dania)
5. Olav Hjemsaeter (Norwegia)
6. Florian Gamper (Austria)
7. Tobias Bayer (Austria)
8. Linus Kvist (Szwecja)
9. Dawid Burczak (Polska)
10. Alex Vogl (Szwajcaria)
...
43. Filip Maciejuk (Polska)
47. Artur Lewandowski (Polska)
49. Mikołaj Konieczny (Polska)
63. Mateusz Kostański (Polska)
69. Karol Wawrzyniak (Polska)

KOMPLET WYNIKÓW

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: