Tour de France 2017. Romain Bardet liderem AG2R La Mondiale

Dłoń na kierownicy w rękawiczce grupy Ag2r la Mondiale

Romain Bardet ponownie obdarzony został zaufaniem szefostwa ekipy AG2R La Mondiale i w lipcu poprowadzi francuską ekipę na trasie Tour de France.

Francuz, drugi kolarz ubiegłorocznej "Wielkiej Pętli", będzie mógł w górach liczyć wsparcie ze strony Pierre'a Latoura, Mathiasa Franka, Alexisa Vuillermoza i Jana Bakelandsa. W składzie nie zabrakło również miejsca dla nowego mistrza Belgii Oliviera Naesena, którego z pewnością zobaczymy w ucieczkach.

Tour de France to najważniejsza impreza roku i cel numer jeden dla naszego zespołu. Zbudowaliśmy silną grupę wokół naszego lidera, Romaina. Będzie go wspierała i chroniła przez trzy tygodnie. Mamy też kolarzy, którzy pokusić się mogą o etapowe zwycięstwa. Naszym celem jest jak najlepszy wynik w klasyfikacji generalnej, ale jedziemy też by wygrać etapy

- tłumaczył Vincent Lavenu, manager zespołu.

Skład AG2R La Mondiale na Tour de France 2017:
Jan Bakelands, Romain Bardet, Axel Domont, Mathias Frank, Ben Gastauer, Cyril Gautier, Pierre Latour, Oliver Naesen, Alexis Vuillermoz.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: