Mistrzostwa Polski 2017: Karolina Karasiewicz mistrzynią Polski elity

Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness) zdobyła w Gdyni tytuł mistrzyni Polski elity kobiet w wyścigu ze startu wspólnego.

Zawodniczka toruńskiego klubu po całodniowej ucieczce pokonała Monikę Brzeźną (MAT Atom Deweloper). Podium dopełniła Anna Plichta (WM3 Pro Cycling).

Złoto w gronie orliczek wywalczyła Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), jako czwarta przecinając linię mety. Podium rywalizacji do lat 23 dopełniły Alicja Ratajczak i Nikol Płosaj (obie UKS Mróz Colango Jedynka Kórnik).

Elita kobiet i orliczki pokonywały dystans 126 kilometrów, który obejmował 84-kilometrową, pofałdowaną rundę wokół Gdyni, po zjeździe z której do mety pozostawały 22 kilometry. Zawodniczki rywalizowały przy wietrznych warunkach i mocno zachmurzonym niebie, które zwiastowało deszczowe zakończenie zmagań.

Decydującą akcję zawiązały po 10 kilometrach ścigania Anna Plichta (WM3 Pro Cycling), Monika Brzeźna (MAT Atom Deweloper) oraz Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness). Trójka odjechała pod dyktando ubiegłorocznej wicemistrzyni Polski i mimo pogoni zespołów BCM Nowatex Ziemia Darłowska i Jedynka Kórnik zdołała wypracować ponad trzy i pół minuty przewagi po 50 kilometrach wyścigu.

Przewaga wzrosła do 4 minut na 50 kilometrów przed metą i losy medali zdawały się w tym momencie podzielone. Pracowały Plichta i Karasiewicz, zmian nie dawała za to Brzeźna, a przewaga po 90 kilometrach spadła do poziomu 3:20.

Ataku próbowała Plichta, ale Karasiewicz i Brzeźna zdołały dołączyć na płaskim odcinku. 25 kilometrów przed metą przewaga przekroczyła barierę 5 minut, a kolejne ataki Plichty spalały na panewce, męcząc jednak rywalki.

O podziale medali zdecydował finisz, a na Skwerze Kościuszki najszybciej finiszowała Karasiewicz, pokonując Brzeźną i zmęczoną Plichtę.

Wyniki Mistrzostw Polski 2017 - wyścigu ze startu wspólnego elity kobiet (NC), Gdynia - Gdynia (126 km):

1. Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness)       3:20:35
2. Monika Brzeźna (MAT Atom Deweloper)
3. Anna Plichta (WM3 Pro Cycling
4. Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska)              02:49
5. Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans)
6. Alicja Ratajczak (UKS Mróz Colango Jedynka Kórnik)
7. Nikol Płosaj UKS Mróz Colango Jedynka Kórnik)
8. Marta Lach (MAT Atom Deweloper)
9. Wiktoria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska)           02:51
10. Agnieszka Skalniak (Astana Women's Team)                 02:52

KOMPLET WYNIKÓW

KOMPLET WYNIKÓW - u23 kobiet

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Żaneta Fajkowska

    24 czerwca 2017, 15:20 o 15:20

    Kaja GRATULUJĘ!!!!

  2. Kazimierz Kawka

    24 czerwca 2017, 20:40 o 20:40

    Gratulacje

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: