Mistrzostwa Polski 2017: Katarzyna Pawłowska złota na czasówce

Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans) zdobyła w Krokowej tytuł mistrzyni Polski elity kobiet w jeździe indywidualnej na czas.

Zawodniczka holenderskiej ekipy na pofałdowanym odcinku pomorskich dróg wykręciła czas lepszy o 19 sekund od Alicji Ratajczak (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik) i zdobyła swój drugi tytuł mistrzyni Polski w tej specjalności. Podium dopełniła Agnieszka Skalniak (Astana Women’s Team).

Pawłowska mistrzowską czasówkę wygrała już w 2013 roku, a w kolekcji ma w sumie pięć krążków krajowego czempionatu w tej konkurencji.

W klasyfikacji do lat 23 Ratajczak odebrała złoto, a Skalniak srebro. Brąz przypadł siódmej w kategorii open Darii Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska).

Zawodniczki rywalizowały na blisko 20-kilometrowym odcinku wokół położonej w powiecie puckim miejscowości Krokowa. Pofałdowaną już od początku trasę znaczył jeden wyraźny podjazd – 1700-metrowa wspinaczka o średnim nachyleniu 6%, którą organizatorzy wyznaczyli zaraz za półmetkiem.

Wyniki mistrzostw Polski 2017 – jazdy indywidualnej na czas kobiet open (NC), Krokowa – Krokowa (19,8 km):

1. Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans)                         29:16
2. * Alicja Ratajczak (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik)        00:19
3. Agnieszka Skalniak (Astana Women's Team)                    00:23
4. Anna Plichta (WM3 Pro Cycling)                              00:32
5. Małgorzata Jasińska (Cylance)                               00:40
6. Katarzyna Wilkos (MAT Atom Deweloper)                       00:53
7. * Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska)              00:54
8. Edyta Jasińska (TKK Pacific Nestle Fitness)                 01:06