Luis León Sánchez na dłużej w Astanie

Luis León Sánchez

Luis León Sánchez podpisał nowy dwuletni kontrakt z grupą Astana.

33-letni Hiszpan jeździ w kazachskiej ekipie od 2015 roku, będąc jednym z najważniejszych pomocników. Podczas tegorocznego Giro d’Italia wiele razy próbował wygrać etap, ku czci pamięci swojego przyjaciela Michele Scarponiego.

Najbliżej było podczas 8. etapu, na którym zajął trzecie miejsce. Blisko było także tego, by w Mediolanie wygrać klasyfikację dla najlepszego górala, ale ostatecznie  zajął drugie miejsce za Mikelem Landą.

Sánchez ma na swoim koncie cztery triumfy etapowe podczas Tour de France, dwa triumfy w Clásica de San Sebastián oraz dwa medale Igrzysk Europejskich w Baku, gdzie okazał się najlepszy podczas wyścigu ze startu wspólnego, a w czasówce zdobył brązowy medal.

Astana ogłosiła, że Hiszpan wystartuje w rozpoczynającym się 29 lipca w Krakowie Tour de Pologne, który to wyścig będzie jednym z etapów przygotowań kolarza do Vuelta a Espana (19 sierpnia-10 września).