Przełajowe MŚ 2017: skład reprezentacji Belgii

Belgijska Federacja Kolarska podała kadry narodowej skład na tegoroczne mistrzostwa świata w kolarstwie przełajowym.

Belgowie szans medalowych mają wiele, lecz główne nadzieje wiązane są z broniącym tytułu Woutem van Aertem, i orlikami Quintenem Hermans i Eli Iserbyrtem. Wśród juniorów oczy Belgów zwrócone będą na Toona Vandeboscha, a wśród pań na Sanne Cant.

W składzie elity mężczyzn brakuje Toona Aertsa, który podczas ostatniego Pucharu Świata we włoskim Fiuggi uległ groźnemu wypadkowi, wskutek którego mistrzostwa obejrzy przed telewizorem.

Belgowie przez lata dominowali i dominują kolarstwo przełajowe, w ostatnich czterech czempionatach zdobywając w rywalizacji elity mężczyzn 7 krążków, w tym dwa złota. W tym samym okresie w czołowej dziesiątce mistrzostw zwykle mieściło się od 4 do 6 Belgów, a walka o medal przyjmowała czasem formę wewnętrznych mistrzostw Belgii.

W tym roku walka o złoto najprawdopodobniej rozegra się miedzy broniącym tęczowej koszulki van Aertem i Holendrem Mathieu van der Poelem.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 28-29 stycznia w położonej w Luksemburgu miejscowości Bieles.

Skład Belgii na mistrzostwa świata w kolarstwie przełajowym 2017:

Elita mężczyzn: Tom Meeusen, Tim Merlier, Kevin Pauwels, Laurens Sweeck,  Wout van Aert, Michael Vanhourenhout i Gianni Vermeersch.

Elita kobiet: Sanne Cant, Alicia Franck, Loes Sels, Ellen van Loy i Jolien Verschueren.

Kobiety do lat 23: Laura Verdonschot.

Mężczyźni do lat 23: Thijs Aerts, Nicolas Cleppe, Jonas Degroote, Kobe Goossens, Quinten Hermans, Eli Iserbyt i Yannick Peeters.

Juniorzy: Yentl Beakaert, Jelle Camps, Timo Kielich, Toon Vandebosch i Florian Vermeersch.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: