Tom van Asbroeck w Cannondale-Drapac

Belg Tom van Asbroeck podpisał dwuletnią umowę z amerykańską ekipą Cannondale-Drapac.

26-letni sprinter do zespołu Jonathana Vaughtersa dołącza po dwóch sezonach spędzonych w holenderskiej ekipie LottoNL - Jumbo. W zielonym kostiumie w romby w wyścigach jednodniowych i na imprezach prowadzących po brukach wesprze swojego drużynowego kolegę Sepa Vanmarcke'a.

28-letni Vanmarcke, dotychczas także zawodnik LottoNL-Jumbo, już wcześniej ogłosił, że w sezonie 2017 i 2018 reprezentował będzie zespół Vaughtersa, którego kolarzem był już w latach 2011 i 2012. Z pomocą van Asbroecka ma nadzieję powalczyć o wygraną w Ronde van Vlaanderen lub Paryż-Roubaix, w których meldował się już na podium.

Van Asbroeck karierę zawodową rozpoczynał w belgijskim składzie TopSport Vlaanderen-Baloise w 2012 roku, a zabłysnął w 2014 roku wygraną w Cholet - Pays De Loire i etapowym triumfem w Tour de Wallonie, a także serią wysokich miejsc w belgijskich i holenderskich wyścigach jednodniowych, w tym drugimi miejscami w Nokere Koerse, GP de Fourmies i Grote Prijs Jef Scherens, a także trzecią lokatą w Druivenkoers - Overijse.

Belg mierzył się też z pierwszą ligą sprinterów i brukowców - w 2014 roku finiszował 6. w Gandawa-Wevelgem, a rok później na 4. miejscu zameldował się w Kuurne-Bruksela-Kuurne. W sezonie 2016 wygrał tylko etap Tour du Poitou Charentes.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: