Grzegorz Stępniak zawodnikiem Wibatech 7R Fuji

Grzegorz Stępniak w sezonie 2017 zamieni pomarańczową koszulkę CCC Sprandi Polkowice na niebieską Wibatech 7R Fuji.

27-letni Stępniak jest wychowankiem JF Duet Goleniów, ścigał się tez w takich zespołach jak Tarnovia oraz Stal Grudziądz. Ostatnie 5 lat spędził w ekipie CCC Sprandi Polkowice.

Na krajowym podwórku wygrywał etapy Bałtyk-Karkonosze, Szlakiem- Bursztynowym, Dookoła Mazowsza czy Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Ponadto ma na swoim koncie zwycięstwa w klasyfikacji generalnej Estonia Tour i Wyścigu Dookoła Mazowsza. Dzięki przygodzie z CCC Sprandi Polkowice miał okazję ścigać się w wyścigach z kalendarza WorldTour.

Na początku swojej dorosłej przygody z kolarstwem związany byłem z torem, jestem wielokrotnym mistrzem Polski oraz dwukrotnym brązowym medalistą Mistrzostw Europy U23. Do drużyny Wibatech 7R Fuji przychodzę z dużymi aspiracjami. Teraz czuję że potrzebna była mi ta zmiana. Zatraciłem gdzieś po drodze ten błysk i tutaj zamierzam go odzyskać. Jest we mnie dużo woli walki i nerwu sportowego i nie tylko. Uważam, że zmiana pokoleniowa jest bardzo ważna, ale z pewnością mój czas się jeszcze nie skończył. Pewnie narzucam na siebie presje tymi słowami, ale jest to świadome, jeżeli tylko zdrowie dopisze to przypomnę o sobie w następnym sezonie. Mam wielu bardzo dobrych kolegów w drużynie "Ffifek", "Moraj", "Rutek", to kolarze z którymi znam się od lat. Liczę na współprace z Sylwkiem, z którym wygraliśmy nie jeden wyścig przed laty. Na końcu chciałem podziękować Panu Wiesławowi za pomocną dłoń. Postaram się nie zawieść

- czytamy w wypowiedzi Stępniaka na oficjalnej stronie ekipy w serwisie Facebook.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: