Ze świata

Tytuł “Flamanda roku” dla Grega van Avermaeta

Już po raz piąty tytuł „Flamanda roku”, który jest przyznawany najlepszemu kolarzowi sezonu, powędrował do Grega van Avermaeta.

Zawodnik teamu BMC Racing zdobył złoty medal we wspólnym na Igrzyskach Olimpijskich w Rio, oprócz tego 31-latek wygrał Omloop Het Nieuwsblad, Tirreno-Adriatico, GP de Montreal oraz etap Tour de France z metą  w Le Lorian.

Natomiast podobnie jak rok temu nagroda „międzynarodowego Flamanda roku” trafiła w ręce Petera Sagana (Tinkoff), który w Dausze obronił tęczową koszulkę mistrza świata. Wśród kobiet trzeci raz triumfowała Jolien D’Hoore (Wiggle High5), wśród przełajowców mistrz świata Wout van Aert (Crelan-Vastgoedservice).

Wyróżniono też kończącego karierę Fabiana Cancellarę.

Wolfgang Brylla

28 kwietnia 2024, 17:28

Tour de Romandie 2024: etap 4. Richard Carapaz triumfuje w Leysin, Carlos Rodriguez liderem

Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.

27 kwietnia 2024, 16:17

Zapowiedź Vuelta España Femenina 2024

Vuelta España Femenina to pierwsza duża etapówka i pierwszy duży sprawdzian dla najlepszych góralek. Oto trasa, faworytki i plan relacji…

27 kwietnia 2024, 15:25