Sparkassen Münsterland Giro 2016

John Degenkolb wygrał w Münster 11. edycję niemieckiego wyścigu jednodniowego.

W deszczowych warunkach zawodnik Giant-Alpecin pokonał Roya Jansa (Wanty - Groupe Gobert) i Pascala Ackermanna (Rad-Net Rose Team).

6. miejsce wywalczył Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice).

Przez długi czas wyścig był spokojny aż do ostatnich 30 kilometrów. Wtedy to zaczęło padać, a jazdę dodatkowo utrudniał niebezpieczny fragment brukowy na rundzie

– opowiada Alan Banaszek.

Na pętlach w Munster grupa mocno się porwała i wielu kolarzy uczestniczyło w kraksie. Wykrystalizowała się ok. 20-osobowa czołówka i zdołałem się do niej załapać.

Byłem dobrze ustawiony na końcowych kilometrach, bo jechałem na kole Johna Degenkolba, ale w samej końcówce zostałem z tej „miejscówki” wypchnięty i ostatecznie finiszowałem na 6.pozycji. Myślę, że stać mnie było nawet na wyższe miejsce, ale i tak mogę być zadowolony. Cieszy mnie również pomoc kolegów z zespołu, za co chciałbym im bardzo podziękować.

Dla Alana Banaszka był to ostatni test formy przed zbliżającym się wyścigiem ze startu wspólnego o tytuł mistrza świata w kategorii U23

Tak jak mówiłem przed mistrzostwami Europy, szczytowa forma ma przyjść na mistrzostwa świata i tak będzie. Czuję się mocny i w Katarze może być jeszcze lepiej. Po dzisiejszym starcie wracam do Polski i 6 października wylatuję do Doha.

Wyniki Sparkassen Münsterland Giro 2016 (1.HC), Gronau – Münster (208 km):

  1 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Alpecin                    4:50:52
  2 Roy Jans (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  3 Pascal Ackermann (Ger) Rad-net Rose Team
  4 Matteo Trentin (Ita) Etixx-Quick Step
  5 Dion Smith (NZl) One Pro Cycling
  6 Alan Banszek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
  7 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18                             00:02
  8 Gianni Meersman (Bel) Etixx-Quick Step
  9 Robin Stenuit (Bel) Wanty-Groupe Gobert                      00:03
 10 Bert van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 11 Jonas Koch (Ger) Verva Activejet Pro Cycling Team
 12 Ryan Gibbons (RSA) Team Dimension Data
 13 Max Kanter (Ger) LKT Team Brandenburg                        00:04
 14 Marco Mathis (Ger) Rad-net Rose Team                         00:05
 15 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         00:06
 16 Linus Gerdemann (Ger) Stölting Service Group                 00:08
 17 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx-Quick Step                   00:11
 18 Lennard Kämna (Ger) Stölting Service Group                   00:13
 19 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       00:16
 20 Tony Martin (Ger) Etixx-Quick Step                           00:17
 21 Bernhard Eisel (Aut) Team Dimension Data                     00:36
 22 Zakkari John Dempster (Aus) Bora-Argon 18
 23 Marcel Kittel (Ger) Etixx-Quick Step                         00:54
 24 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin
 25 Alexander Geuens (Bel) Crelan - Vastgoedservice              01:07
 26 Aaron Grosser (Ger) Team Sauerland NRW p/b Henley & Partners
 27 Max Walscheid (Ger) Team Giant-Alpecin
 28 Adrian Banaszek (Pol) Verva Activejet Pro Cycling Team       01:08
 29 Dennis Coenen (Bel) Crelan - Vastgoedservice
 30 Patrick Haller (Ger) Rad-net Rose Team
 31 Dylan Page (Swi) Team Roth
 32 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 33 Robert Müller (Ger) Team Heizomat
 34 Pascal Treubel (Ger) Team Heizomat
 35 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group
 36 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
 37 Luca Henn (Ger) Team Kuota-Lotto
 38 Jiri Polnicky (Cze) Verva Activejet Pro Cycling Team
 39 Alexander Weifenbach (Ger) Stölting Service Group
 40 Timothy Stevens (Bel) Crelan - Vastgoedservice
 41 Grischa Janorschke (Ger) Team Roth
 42 Matthias Krizek (Aut) Team Roth
 43 Jonas Rapp (Ger) Team Heizomat
 44 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk
 45 Nathan Müller (Ger) Team Heizomat                            01:09
 46 Dries van Gestel (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 47 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18                          01:11
 48 Steele von Hoff (Aus) One Pro Cycling                        01:12
 49 Kristian House (GBr) One Pro Cycling
 50 Sven Reutter (Ger) Stölting Service Group
 51 Jan Tschernoster (Ger) Rad-net Rose Team
 52 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
 53 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
 54 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin                     01:13
 55 Bert de Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
 56 Karol Domagalski (Pol) One Pro Cycling
 57 Jay Thomson (RSA) Team Dimension Data
 58 Andrea Pasqualon (Ita) Team Roth                             01:15
 59 Fabio Sabatini (Ita) Etixx-Quick Step
 60 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             01:22
 61 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                           01:23
 62 James Callum Shaw (GBr) Lotto Soudal
 63 Shane Archbold (NZl) Bora-Argon 18
 64 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx-Quick Step                     01:46
 65 Jonas Tenbrock (Ger) Stölting Service Group                  02:06
 66 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
 67 Daniel Bichlmann (Ger) Stradalli-BIKE AID                    02:10
 68 Frederique Robert (Bel) Crelan - Vastgoedservice             02:18
 69 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Kuota-Lotto
 70 Oscar Riesebeek (Ned) Metec TKH
 71 Mario Vogt (Ger) Rad-net Rose Team
 72 David Boucher (Bel) Crelan - Vastgoedservice
 73 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk
 74 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                    02:19
 75 Samuel Williams (GBr) One Pro Cycling
 76 Kevin de Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk
 77 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk
 78 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     02:20
 79 Dorian Lübbers (Ger) Team Heizomat
 80 Adrien Niyonshuti (Rwa) Team Dimension Data                  02:21
 81 Lukas Postlberger (Aut) Bora-Argon 18
 82 Christian Koch (Ger) LKT Team Brandenburg                    02:22
 83 Fabian Schormair (Ger) LKT Team Brandenburg                  02:23
 84 Jaco Venter (RSA) Team Dimension Data
 85 Nicolas Dougall (RSA) Team Dimension Data
 86 Songezo Jim (RSA) Team Dimension Data
 87 Marcin Mrożek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 88 Jasper Hamelink (Ned) Metec TKH
 89 Georg Loef (Ger) Christina Jewelry Pro Cycling
 90 Jasper de Buyst (Bel) Lotto Soudal                           02:24
 91 Raphael Freienstein (Ger) Team Kuota-Lotto
 92 Bertłomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice              02:36
 93 Michał Podlaski (Pol) Verva Activejet Pro Cycling Team
 94 Lander Seynaeve (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 95 Michael Goolaerts (Bel) Lotto Soudal
 96 Leszek Pluciński (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 97 Gerry Druyts (Bel) Crelan - Vastgoedservice                  02:37
 98 Kevin Deltombe (Bel) Lotto Soudal
 99 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Metec TKH
100 Thomas Koep (Ger) Stölting Service Group
101 Ruben Pols (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
102 Marvin Kötting (Ger) Team Sauerland NRW p/b Henley & Par     03:27
103 Simon Redmers (Ger) Team Heizomat                            03:28
104 Joshua Huppertz (Ger) Team Kuota-Lotto                       04:15
105 Robert William Kessler (Ger) LKT Team Brandenburg            04:49
106 Christopher Hatz (Ger) Team Kuota-Lotto                      05:07
107 Laurin Winter (Ger) Team Heizomat                            05:08
108 Jarno Gmelich Meijling (Ned) Metec TKH
109 Florian Stork (Ger) Team Sauerland NRW p/b Henley & Part     05:09
110 Jonas Härtig (Ger) Team Sauerland NRW p/b Henley & Partn     05:41
111 Kenny Dehaes (Bel) Wanty-Groupe Gobert                       06:51
112 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
113 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert                      06:52
114 Aimé de Gent (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise
115 Robert Retschke (Ger) Team Kuota-Lotto                       06:53
116 Jordi van Dingenen (Bel) Crelan - Vastgoedservice

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: