Mistrzostwa świata

MŚ Doha 2016: skład reprezentacji Polski

Polski Związek Kolarski ogłosił skład na zbliżający się szosowy czempionat w Katarze (9-16 października).

Do wyścigu ze startu wspólnego elity mężczyzn zakwalifikowani zostali Adrian Banaszek (Verva ActiveJet), Maciej Bodnar (Tinkoff), Karol Domagalski (One Pro Cycling), Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice), Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice) i Łukasz Wiśniowski (Etixx – Quick Step).

W drużynie kobiet polskie kolarstwo zaprezentują Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana), Marta Lach (MAT Atom Sobótka), Katarzyna Niewiadoma (Rabobank Liv), Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans), Anna Plichta (BTC City Ljubljana) i Alicja Ratajczak (Mróz Jedynka Kórnik).

W konkurencji jazdy indywidualnej o medale powalczą Marcin Białobłocki (One Pro Cycling) i Bodnar oraz Pawłowska i Plichta.

2. Karolina Perekitko (Pacific Nestle Fitnes Cycling Team) – start wspólny
3. Wiktoria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) – jazda na czas/start wspólny

28 kwietnia 2024, 17:29

Tour de Romandie 2024: etap 4. Richard Carapaz triumfuje w Leysin, Carlos Rodriguez liderem

Richard Carapaz (EF Education-EasyPost) triumfował na mecie czwartego, królewskiego etapu Tour de Romandie.

27 kwietnia 2024, 16:17