Inne

Koniec karier Moniki Żur i Aleksandry Dawidowicz

23-letnia Monika Żur po nieudanym tegorocznym sezonie w cross-country podjęła decyzję o zakończeniu sportowej kariery.

Tegoroczna brązowa medalistka mistrzostw Polski XCO  w barwach francuskiej ekipy BH-SR Suntour – KMC wygrała również mistrzostwa Polski w eliminatorze (XCE), zwyciężyła w Internacional XCO de Marrazes oraz w dwóch odsłonach Pucharu Polski.

Żur w poprzednich latach stawała na najniższym stopniu podium mistrzostw Europy do lat 23 w Chies D’Alpago oraz zajęła 5. pozycję na mistrzostwach świata w Saalfelden. Oprócz tego wielokrotnie mieściła się w pierwszej dziesiątce Pucharów Świata.

Decyzję o zakończeniu kariery podjęła również Aleksandra Dawidowicz. 29-letnia zawodniczka ostatnie trzy sezony spędziła w barwach SGR Specialized Srebrna Góra. Dawidowicz w przeszłości zajęła  7. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, oraz była 8. na mistrzostwach Świata elity kobiet w Hajfie.

W kategorii do lat 23 ma na koncie klasyfikację generalną Pucharu Świata oraz tytuły mistrzyni świata i Europy. W 2005 roku  została mistrzynią Europy w jeździe indywidualnej na czas na szosie w kategorii juniorek.

O tegorocznym sezonie Dawidowicz będzie chciała jak najszybciej zapomnieć, najlepszym jej rezultatem było drugie miejsce w Internacional XCO de Marrazes .

Karol Dziambor

Podia Lach i Pikulik | Bęben najlepszy w Grudziądzu | Narvaez nie dał się Pogacarowi

Polskie kolarstwo jest kobietą. Narvaez popsuł plany Pogacara. Tiberi podpisał nowy kontrakt. Wiadomości i wyniki z 4 maja.

4 maja 2024, 21:16

Giro d’Italia 2024. Pogacar wiedział, że Narvaeza może nie ograć

Tadej Pogacar chciał wygrać już na otwarcie Giro d'Italia. Słoweniec w finale wiedział jednak, że pokonanie Jhonatana Narvaeza może być…

4 maja 2024, 19:00

Giro d’Italia 2024: etap 2 – przekroje/mapki

Zapowiedź 2. etapu Giro d’Italia 2024. 5 maja (niedziela): San Francesco al Campo – Oropa (161 km ⭐️⭐️⭐️).

4 maja 2024, 17:27

Giro d’Italia 2024: etap 1. Jhonatan Narvaez pokonał Tadeja Pogacara

Ekwadorczyk Jhonatan Narvaez (Ineos Grenadiers) wygrał pierwszy etap 107. edycji Giro d’Italia i został liderem wyścigu.

4 maja 2024, 17:21

La Vuelta Femenina 2024: etap 7. Marianne Vos nie do zatrzymania

Marianne Vos (Team Visma | Lease a Bike) triumfowała w Sigüenza w siódmym dniu La Vuelta Femenina.

4 maja 2024, 16:32

Lista startowa Giro d’Italia 2024

Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy, Primoza Roglica, z numerem jeden pojedzie drugi zawodnik tamtego wyścigu Geriant Thomas.

4 maja 2024, 13:23