Tour of Britain 2016: etap 7a

Niemiec Tony Martin (Etixx-Quick Step) zwyciężył w pierwszej części siódmego odcinka Tour of Britain, jeździe indywidualnej na czas w Bristolu.

Trzykrotny mistrz świata w jeździe na czas na dystansie 14,2 kilometra pokonał o 3 sekundy Australijczyka Rohana Dennisa (BMC) i o 5 sekund Holendra Toma Dumoulina (Giant-Alpecin).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachował Stephen Cummings (Dimension Data), który na mecie zanotował 4. rezultat.

Po południu kolarze zmierzą się z 90-kilometrowym odcinkiem wokół Bristolu.

Wyniki etapu 7a Tour of Britain 2016 (2.HC), Bristol (14,2 km, jazda indywidualna na czas):

  1 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                      18:06.94
  2 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        00:02.94
  3 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                     00:04.17
  4 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                     00:15.14
  5 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                          00:24.12
  6 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team                       00:24.13
  7 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                          00:34.83
  8 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                              00:35.96
  9 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac                       00:38.09
 10 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac                  00:39.19
 11 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                      00:39.41
 12 Tao Geoghegan Hart (GBr) Great Britain                    00:43.89
 13 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin                  00:46.83
 14 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team                      00:47.75
 15 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin                  00:48.74
 16 Taylor Eisenhart (USA) BMC Racing Team                    00:49.31
 17 Edmund Bradbury (GBr) NFTO                                00:50.61
 18 Ben Swift (GBr) Team Sky                                  00:53.97
 19 Hector Saez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  00:54.06
 20 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                   00:58.16
 21 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis                       00:59.62
 22 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling                      01:00.35
 23 Wouter Poels (Ned) Team Sky                               01:00.88
 24 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling                          01:01.30
 25 Jonathan Dibben (GBr) Team WIGGINS                        01:01.31
 26 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS                         01:02.40
 27 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert               01:05.26
 28 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling                    01:05.46
 29 Javier Moreno (Spa) Movistar Team                         01:07.00
 30 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA           01:07.03
 31 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Drapac                    01:17.38
 32 Steven Lampier (GBr) JLT Condor                           01:17.53
 33 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Drapac                        01:20.47
 34 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                 01:22.21
 35 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  01:25.64
 36 Alexander Edmonson (Aus) OBE                              01:25.94
 37 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo                         01:27.80
 38 Nicolas Vereecken (Bel) An Post-Chainreaction             01:29.52
 39 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                        01:32.54
 40 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                01:35.22
 41 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                        01:37.09
 42 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert                  01:37.68
 43 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo                  01:39.01
 44 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert              01:39.17
 45 Russell Downing (GBr) JLT Condor                          01:39.18
 46 Amets Txurruka (Spa) Orica-BikeExchange                   01:39.85
 47 Alistair Slater (GBr) JLT Condor                          01:40.54
 48 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                       01:40.98
 49 Robert Power (Aus) Orica-BikeExchange                     01:43.80
 50 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling                    01:44.26
 51 Thomas Stewart (GBr) Madison Genesis                      01:46.68
 52 James Shaw (GBr) Lotto Soudal                             01:48.95
 53 Miguel Angel Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA          01:48.97
 54 Mark McNally (GBr) Wanty - Groupe Gobert                  01:49.92
 55 Thomas Moses (GBr) JLT Condor                             01:50.62
 56 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                      01:50.68
 57 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis                      01:51.00
 58 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                     01:53.88
 59 Robert Partridge (GBr) NFTO                               01:56.72
 60 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                        01:58.01
 61 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                       01:58.37
 62 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                          02:01.60
 63 Mark Stewart (GBr) Great Britain                          02:02.11
 64 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                     02:02.42
 65 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert             02:03.88
 66 Mathew Cronshaw (GBr) Madison Genesis                     02:08.97
 67 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                      02:12.85
 68 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling                     02:13.66
 69 Gabriel Cullaigh (GBr) Great Britain                      02:13.80
 70 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                       02:14.11
 71 Liam Stones (GBr) NFTO                                    02:16.43
 72 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                     02:17.50
 73 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                 02:19.14
 74 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                       02:20.76
 75 Conor Dunne (Irl) JLT Condor                              02:22.64
 76 Owain Doull (GBr) Team WIGGINS                            02:23.15
 77 Jacob Scott (GBr) An Post-Chainreaction                   02:23.54
 78 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                            02:23.79
 79 Bradley Wiggins (GBr) Team WIGGINS                        02:24.73
 80 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA               02:25.80
 81 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling                      02:27.36
 82 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                    02:28.91
 83 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF             02:30.01
 84 Jasper Bovenhuis (Ned) An Post-Chainreaction              02:30.98
 85 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                          02:31.77
 86 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                02:33.45
 87 Oliver Wood (GBr) Great Britain                           02:33.62
 88 Oliver Ket-Spark (Aus) An Post-Chainreaction              02:34.41
 89 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                        02:34.90
 90 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                   02:36.07
 91 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange                      02:36.18
 92 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                           02:36.22
 93 Elia Viviani (Ita) Team Sky                               02:38.53
 94 Ian Bibby (GBr) NFTO                                      02:39.32
 95 Emiel Wastyn (Bel) An Post-Chainreaction                  02:39.42
 96 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team                            02:40.85
 97 Damien Shaw (Irl) An Post-Chainreaction                   02:41.37
 98 Jonathan McEvoy (GBr) NFTO                                02:41.41
 99 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                    02:45.48
100 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step              02:48.30
101 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    02:49.72
102 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                         02:52.97
103 Dale Appleby (GBr) NFTO                                   02:56.70
104 Ian Stannard (GBr) Team Sky                               02:56.77
105 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange                       02:57.87
106 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky                           03:07.22
107 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                         03:07.28
108 Daniel Pearson (GBr) Team WIGGINS                         03:10.43
109 Taylor Karl Gunman (NZl) Madison Genesis                  03:11.66
110 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                       03:12.40
111 Christopher Latham (GBr) Team WIGGINS                     03:16.28
112 Michael Hepburn (Aus) Orica-BikeExchange                  03:16.79
113 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                         03:17.23
114 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA             03:32.87
115 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                       03:33.45
116 Daniel McLay (GBr) Fortuneo - Vital Concept               04:51.81
DNS Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Drapac

Klasyfikacja generalna po etapie 7a:

  1 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                     27:22:33
  2 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        00:38
  3 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
  4 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                             01:02
  5 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac                     01:21
  6 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 01:26
  7 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  01:48
  8 Ben Swift (GBr) Team Sky                                     01:52
  9 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step                      02:08
 10 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo                            02:32
 11 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert                 02:48
 12 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS                            03:58
 13 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step                       04:23
 14 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis                          05:18
 15 Tao Geoghegan Hart (GBr) Great Britain                       05:19
 16 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling                             06:10
 17 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team                          06:57
 18 Steven Lampier (GBr) JLT Condor                              07:01
 19 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA              07:19
 20 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                           07:22
 21 Edmund Bradbury (GBr) NFTO                                   08:25
 22 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Drapac                       08:42
 23 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF                08:53
 24 Daniel Pearson (GBr) Team WIGGINS                            09:28
 25 Russell Downing (GBr) JLT Condor                             09:54
 26 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team                        10:37
 27 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     10:56
 28 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Drapac                           11:00
 29 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin                     11:23
 30 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                11:31
 31 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    13:10
 32 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                           13:39
 33 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team                          13:46
 34 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  13:48
 35 Thomas Stewart (GBr) Madison Genesis                         14:46
 36 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin                     15:11
 37 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo                     15:45
 38 Nicolas Vereecken (Bel) An Post-Chainreaction                17:09
 39 Javier Moreno (Spa) Movistar Team                            17:28
 40 Alistair Slater (GBr) JLT Condor                             18:10
 41 Amets Txurruka (Spa) Orica-BikeExchange                      18:59
 42 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF                               19:01
 43 Robert Power (Aus) Orica-BikeExchange                        21:36
 44 Hector Saez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     23:16
 45 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling                         24:22
 46 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step                         24:40
 47 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    24:47
 48 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                             25:18
 49 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo                        25:22
 50 James Shaw (GBr) Lotto Soudal                                26:42
 51 Miguel Angel Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA             27:32
 52 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team                         27:52
 53 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   28:21
 54 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert                     30:41
 55 Mark Stewart (GBr) Great Britain                             31:08
 56 Ian Bibby (GBr) NFTO                                         31:10
 57 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky                              31:14
 58 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis                         31:24
 59 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  31:38
 60 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team                         31:48
 61 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling                       32:11
 62 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  32:36
 63 Gabriel Cullaigh (GBr) Great Britain                         33:03
 64 Jacob Scott (GBr) An Post-Chainreaction                      33:06
 65 Daniel McLay (GBr) Fortuneo - Vital Concept                  33:43
 66 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                          33:56
 67 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       34:42
 68 Taylor Eisenhart (USA) BMC Racing Team                       35:21
 69 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin                         36:04
 70 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   39:18
 71 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling                        39:23
 72 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team                             39:48
 73 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                          40:19
 74 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange                         40:23
 75 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo                         41:07
 76 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        42:10
 77 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                          43:13
 78 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                            43:31
 79 Jonathan Dibben (GBr) Team WIGGINS                           44:49
 80 Mark McNally (GBr) Wanty - Groupe Gobert                     45:15
 81 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange                          45:27
 82 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data                          46:32
 83 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                          46:41
 84 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                              47:00
 85 Thomas Moses (GBr) JLT Condor                                48:08
 86 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                           48:49
 87 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                           49:28
 88 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac                          50:53
 89 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step                 51:11
 90 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             52:03
 91 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling                       52:40
 92 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF                            53:40
 93 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team                               53:41
 94 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                53:49
 95 Jonathan McEvoy (GBr) NFTO                                   55:25
 96 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data                            56:53
 97 Robert Partridge (GBr) NFTO                                  57:01
 98 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo                       57:11
 99 Damien Shaw (Irl) An Post-Chainreaction                      57:22
100 Dale Appleby (GBr) NFTO                                      58:15
101 Oliver Wood (GBr) Great Britain                              59:37
102 Oliver Ket-Spark (Aus) An Post-Chainreaction                 59:45
103 Conor Dunne (Irl) JLT Condor                              01:00:18
104 Taylor Karl Gunman (NZl) Madison Genesis                  01:02:08
105 Jasper Bovenhuis (Ned) An Post-Chainreaction              01:02:40
106 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data                   01:04:54
107 Liam Stones (GBr) NFTO                                    01:04:58
108 Owain Doull (GBr) Team WIGGINS                            01:07:02
109 Christopher Latham (GBr) Team WIGGINS                     01:07:11
110 Bradley Wiggins (GBr) Team WIGGINS                        01:08:34
111 Elia Viviani (Ita) Team Sky                               01:09:06
112 Mathew Cronshaw (GBr) Madison Genesis                     01:10:52
113 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling                      01:11:05
114 Alexander Edmonson (Aus) OBE                              01:17:57
115 Michael Hepburn (Aus) Orica-BikeExchange                  01:27:16
116 Emiel Wastyn (Bel) An Post-Chainreaction                  01:36:25

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: