Atak ojca-"kibica" na kolarzy

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w trakcie wyścigu Tour Cycliste Antenne Reunion na francuskiej wyspie Reunion na Oceanie Indyjskim.

Pewien mężczyzna tuż przed nadjeżdżającymi kolarzami rozciągnął  barierki zabezpieczające trasę. Sześciu zawodników wpadło w niebezpieczną przeszkodę niczym w sieć rybacką. Całe zdarzenie zostało udokumentowanie na filmie, który rozpowszechnił francuski dziennikarz Antoine Forestier.

Jak się okazało niezrównoważonym osobnikiem był ojciec jednego z kolarzy – Jonathana Boyera. Ten wcześniej zaliczył kraksę. Senior był zły, że z tego powodu nie zatrzymano peletonu i wziął sprawy w swoje ręce.

Nie był pod wpływem alkoholu i nie był dotąd notowany przez wymiar sprawiedliwości. Prawdopodobnie dokonał tego czynu wskutek napadu złości

- poinformowała w poniedziałek miejscowa policja.

Sprawą zajęła się prokuratura.

W wypadku poszkodowanych zostało łącznie sześciu kolarzy,  w tym jeden doznał wstrząśnienia mózgu i pęknięcia żeber. Z publiczności ucierpiał mały chłopczyk, który stracił końcówkę lewego kciuka.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: