Tour of Britain 2016: etap 1

Andre Greipel (Lotto Soudal) zwyciężył w szkockim Castle Douglas na rozpoczęcie 13. Wyścigu Dookoła Wielkiej Brytanii.

Niemiecki sprinter pokonał na finiszu Caleba Ewana (Orica-BikeExchange) i Holendra Ramona Sinkeldama (Giant-Alpecin).

W ucieczce dnia już na rundzie w Glasgow znaleźli się Jasper Bovenhuis i Emiel Wastyn (An Post - Chainreaction), Pete Williams (ONE Pro Cycling), Thomas Moses (JLT Condor) i Jonathan McEvoy (NFTO), szybko uzyskując pięć minut przewagi nad peletonem.

Pogoda nie sprzyjała ściganiu - już na pierwszych kilometrach zaczęło padać. Peleton jechał spokojnie, kontrolując sytuację i na ostatnie 40 kilometrów rozpoczynając ze stratą zaledwie dwóch minut. Grupka uciekinierów stawiała dzielnie opór, ale 20 sekund przewagi na 15 kilometrów przed metą nie rokowało dobrze.

Peleton zakończył akcję na 9,5 kilometra przed metą, a pociągi sprinterskie rozstawiły ekipy ONE Pro Cycling i LottoNL - Jumbo. Finisz z grupy najlepiej rozegrał Andre Greipel, dając ekipie Lotto Soudal prowadzenie w brytyjskiej imprezie.

Wyniki 1. etapu Tour of Britain 2016 (2.HC), Glasgow - Castle Douglas (168 km):

1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                3:52:40
2 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange
3 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin
4 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step
5 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
6 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
7 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
8 Christopher Latham (GBr) Team WIGGINS
9 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
10 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
11 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
12 Nicolas Vereecken (Bel) An Post-Chainreaction
13 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
14 Hector Saez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
15 Oliver Wood (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
16 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
17 Alexandre Blain (Fra) Madison Genesis
18 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
19 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
20 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Drapac
21 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Drapac
22 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Drapac
23 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
24 Wouter Poels (Ned) Team Sky
25 Tao Geoghegan Hart (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
26 Steven Lampier (GBr) JLT Condor
27 Graham Briggs (GBr) JLT Condor
28 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
29 Liam Stones (GBr) NFTO
30 Mathew Cronshaw (GBr) Madison Genesis
31 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert
32 Jasper Bovenhuis (Ned) An Post-Chainreaction
33 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
34 Adrien Costa (USA) Etixx - Quick-Step
35 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
36 Mark Stewart (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
37 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis
38 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis
39 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
40 Ian Bibby (GBr) NFTO
41 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
42 Jacob Scott (GBr) An Post-Chainreaction
43 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
44 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin
45 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
46 Daniel Pearson (GBr) Team WIGGINS
47 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team
48 Ben Swift (GBr) Team Sky
49 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
50 Emiel Wastyn (Bel) An Post-Chainreaction
51 Thomas Stewart (GBr) Madison Genesis
52 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
53 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
54 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac
55 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
56 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
57 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
58 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
59 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
60 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling
61 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
62 Miguel Angel Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
63 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
64 Taylor Eisenhart (USA) BMC Racing Team
65 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
66 Dale Appleby (GBr) NFTO
67 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
68 Alistair Slater (GBr) JLT Condor
69 Edmund Bradbury (GBr) NFTO
70 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
71 Amets Txurruka (Spa) Orica-BikeExchange
72 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
73 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
74 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange
75 Conor Dunne (Irl) JLT Condor
76 Robert Power (Aus) Orica-BikeExchange
77 Oliver Ket-Spark (Aus) An Post-Chainreaction
78 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS
79 Gabriel Cullaigh (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
80 Thomas Moses (GBr) JLT Condor
81 Hayden Mccormick (NZl) ONE Pro Cycling
82 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
83 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
84 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
85 Jonathan Dibben (GBr) Team WIGGINS
86 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
87 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
88 Robert Partridge (GBr) NFTO
89 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
90 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin
91 Jonathan Mcevoy (GBr) NFTO
92 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo
93 Taylor Karl Gunman (NZl) Madison Genesis
94 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
95 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
96 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
97 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
98 Owain Doull (GBr) Team WIGGINS
99 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling
100 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
101 Damien Shaw (Irl) An Post-Chainreaction
102 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
103 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
104 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
105 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
106 Alexander Edmonson (Aus) Orica-BikeExchange
107 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
108 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
109 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
110 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
111 Bradley Wiggins (GBr) Team WIGGINS
112 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
113 Ian Stannard (GBr) Team Sky
114 Russell Downing (GBr) JLT Condor
115 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                              01:34
116 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo                              01:44
117 Michael Hepburn (Aus) Orica-BikeExchange                        01:45
118 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
119 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
120 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky
121 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
122 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
123 Elia Viviani (Ita) Team Sky
124 Wouter Wippert (Ned) Cannondale-Drapac

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

1 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                                3:52:30
2 Jasper Bovenhuis (Ned) An Post-Chainreaction                      00:01
3 Caleb Ewan (Aus) Orica-BikeExchange                               00:04
4 Peter Williams (GBr) ONE Pro Cycling
5 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Giant-Alpecin                          00:06
6 Jonathan Mcevoy (GBr) NFTO                                        00:08
7 Thomas Moses (GBr) JLT Condor                                     00:09
8 Maximiliano Richeze (Arg) Etixx - Quick-Step                      00:10
9 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo
10 Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
11 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling
12 Christopher Latham (GBr) Team WIGGINS
13 Daniel Mclay (GBr) Fortuneo - Vital Concept
14 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
15 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
16 Nicolas Vereecken (Bel) An Post-Chainreaction
17 Domingos Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA
18 Hector Saez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
19 Oliver Wood (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
20 Rick Zabel (Ger) BMC Racing Team
21 Alexandre Blain (Fra) Madison Genesis
22 Dylan Van Baarle (Ned) Cannondale-Drapac
23 Diego Rubio (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
24 Ruben Zepuntke (Ger) Cannondale-Drapac
25 Sebastian Langeveld (Ned) Cannondale-Drapac
26 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Drapac
27 Gorka Izaguirre (Spa) Movistar Team
28 Wouter Poels (Ned) Team Sky
29 Tao Geoghegan Hart (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
30 Steven Lampier (GBr) JLT Condor
31 Graham Briggs (GBr) JLT Condor
32 Boy Van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
33 Liam Stones (GBr) NFTO
34 Mathew Cronshaw (GBr) Madison Genesis
35 Bjorn Thurau (Ger) Wanty - Groupe Gobert
36 Mark Renshaw (Aus) Dimension Data
37 Adrien Costa (USA) Etixx - Quick-Step
38 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF
39 Mark Stewart (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
40 Erick Rowsell (GBr) Madison Genesis
41 Matthew Holmes (GBr) Madison Genesis
42 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
43 Ian Bibby (GBr) NFTO
44 Karol Domagalski (Pol) ONE Pro Cycling
45 Jacob Scott (GBr) An Post-Chainreaction
46 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
47 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin
48 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
49 Daniel Pearson (GBr) Team WIGGINS
50 Adam Blythe (GBr) Tinkoff Team
51 Ben Swift (GBr) Team Sky
52 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
53 Emiel Wastyn (Bel) An Post-Chainreaction
54 Thomas Stewart (GBr) Madison Genesis
55 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
56 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team
57 Ryan Mullen (Irl) Cannondale-Drapac
58 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
59 Mark Mcnally (GBr) Wanty - Groupe Gobert
60 Tony Martin (Ger) Etixx - Quick-Step
61 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
62 Roy Curvers (Ned) Team Giant-Alpecin
63 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling
64 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
65 Miguel Angel Benito (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
66 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
67 Taylor Eisenhart (USA) BMC Racing Team
68 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
69 Dale Appleby (GBr) NFTO
70 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
71 Alistair Slater (GBr) JLT Condor
72 Edmund Bradbury (GBr) NFTO
73 Amets Txurruka (Spa) Orica-BikeExchange
74 Carlos Barbero (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
75 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
76 Luka Mezgec (Slo) Orica-BikeExchange
77 Conor Dunne (Irl) JLT Condor
78 Robert Power (Aus) Orica-BikeExchange
79 Oliver Ket-Spark (Aus) An Post-Chainreaction
80 Mark Christian (GBr) Team WIGGINS
81 Gabriel Cullaigh (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
82 Hayden Mccormick (NZl) ONE Pro Cycling
83 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal
84 Daniel Martin (Irl) Etixx - Quick-Step
85 Julien Vermote (Bel) Etixx - Quick-Step
86 Jonathan Dibben (GBr) Team WIGGINS
87 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
88 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert
89 Robert Partridge (GBr) NFTO
90 James Shaw (GBr) Lotto Soudal
91 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin
92 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo
93 Taylor Karl Gunman (NZl) Madison Genesis
94 Eugenio Alafaci (Ita) Trek-Segafredo
95 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
96 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
97 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data
98 Owain Doull (GBr) Team WIGGINS
99 Kristian House (GBr) ONE Pro Cycling
100 Nicola Boem (Ita) Bardiani CSF
101 Damien Shaw (Irl) An Post-Chainreaction
102 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
103 Paul Martens (Ger) Team LottoNl-Jumbo
104 Bertjan Lindeman (Ned) Team LottoNl-Jumbo
105 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
106 Alexander Edmonson (Aus) OBE
107 Thomas Leezer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
108 Jay Robert Thomson (RSA) Dimension Data
109 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data
110 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
111 Bradley Wiggins (GBr) Team WIGGINS
112 Maarten Wynants (Bel) Team LottoNl-Jumbo
113 Ian Stannard (GBr) Team Sky
114 Russell Downing (GBr) JLT Condor
115 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNl-Jumbo
116 Robert Wagner (Ger) Team LottoNl-Jumbo
117 Danny Van Poppel (Ned) Team Sky
118 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
119 Mark Cavendish (GBr) Dimension Data
120 Elia Viviani (Ita) Team Sky
121 Wouter Wippert (Ned) Cannondale-Drapac
122 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                              01:44
123 Marco Coledan (Ita) Trek-Segafredo
124 Michael Hepburn (Aus) Orica-BikeExchange

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: