Boels Rental Ladies Tour 2016: etap 6

Katarzyna Niewiadoma (Rabobank Liv) triumfowała na ostatnim etapie Boels Rental Ladies Tour.

Polka po ataku na Caubergu na mecie zameldowała się 3 sekundy przed Ellen van Dijk (Boels Dolmans) i Aleną Amialiusik (Canyon-SRAM).

W klasyfikacji generalnej triumfowała Holenderka Chantal Blaak (Boels Dolmans), wyprzedzając drużynową koleżankę van Dijk oraz awansującą na podium Amialiusik. Niewiadoma przesunęła się z szóstego na piąte miejsce i wygrała klasyfikacje punktową i młodzieżową.

Ostatni odciek holenderskiej etapówki tradycyjnie prowadził przez rejon Limburgii, testując zawodniczki na szeregu podjazdów, w tym czterokrotnie na Caubergu, za którym umiejscowiono metę. Pierwsze ataki na lotnym finiszu wyłoniły ośmioosobową grupkę w składzie Amy Pieters (Wiggle High5), Elena Cecchini (Canyon-SRAM), Roxane Knetemann i Annouska Koster (Rabobank-Liv), Elizabeth Armistead (Boels Dolmans), Amanda Spratt (Orica-AIS), Hanna Solovei (Parkhotel Valkenburg) i Winanda Spoor (Lensworld-Zannata).

Grupka napędzana przez mistrzynię świata zdobyła 2:20 zapasu nad peletonem, który w połowie etapu, na Eyserboswegu znacząco popękał. Chwilę później do czołówki dojechały Trixi Worrack i Alena Amiliausik (Canyon-SRAM), Emma Johansson (Wiggle High5), Anna Van der Breggen i Katarzyna Niewiadoma (Rabobank Liv), Chantal Blaak, Ellen Van Dijk i Karol-Ann Cauel (Boels Dolmans) oraz Janneke Ensing (Parkhotel Valkenburg), a odpadła Spoor.

16-osobowa czołówka szybko zdystansowała o 40 sekund goniącą grupę, a na Keutenbergu odjechały Niewiadoma i Armitstead. Polka wygrała górską premię, ale jej akcja została szybko skasowana. Do grupki liderek dojechała Riejanne Markus (Team Liv Plantur), a na atak zdecydowała się Knetemann, samotnie szturmując podjazd pod Cauberg.

Holenderka na 37 kilometrów przed metą notowała 45 sekund przewagi nad goniącymi Markus i Esther van Veen (Swaboladies.nl) oraz 1:20 nad peletonem. Dwójka wkrótce złapała samotną liderkę i na ostatnie 20 kilometrów wjechała z 90 sekundami zapasu nad tasującym się pościgiem.

Przedostatni podjazd na Cauberg okroił grupkę goniącą do 12 zawodniczek. Pracujące mocno Amialiusik, Pieters, Johansson, van der Breggen, Koster, Niewiadoma, Armistead, Blaak, Van Dijk, Canuel, Spratt i Ensing na ostatnim 18-kilometrowym okrążeniu wokół Valkenburga szybko wyszły na prowadzenie i między sobą walczyły o miejsca na końcowym podium.

Grupkę prowadziła Armitstead, a na atak na finałowej wspinaczce na Cauberg zdecydowała się Niewiadoma, udanie szarżując po drugi w tym wyścigu etapowy triumf i wygraną w klasyfikacjach punktowej i młodzieżowej.

//platform.twitter.com/widgets.js

Wyniki 6. etapu Boels Rental Ladies Tour 2016 (2.1), Bunde - Valkenburg (119,4 km):

  1 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv                        3:24:21
  2 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans                           00:03
  3 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing
  4 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv                          00:05
  5 Amy Pieters (Ned) Wiggle High5
  6 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
  7 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5                            00:21
  8 Amanda Spratt (Aus) Orica-AIS
  9 Hanna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg
 10 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans
 11 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg                    00:31
 12 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur                        00:34
 13 Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur                       00:37
 14 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5                             00:56
 15 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv                              01:03
 16 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv
 17 Lisa Brennauer (Ger) Canyon SRAM Racing
 18 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans                     01:16
 19 Esther Van Veen (Ned) Regioteam Zuid-Holland                 01:18
 20 Kaat Hannes (Bel) Lensworld-Zannata                          04:28
 21 Nina Buysman (Ned) Regio Rijnmond                            04:29
 22 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur
 23 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Zannata                  04:52
 24 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products
 25 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5
 26 Trixi Worrack (Ger) Canyon SRAM Racing                       05:18
 27 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing
 28 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                        06:33
 29 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans
 30 Suzanne Andersen (Nor) Reprezentacja Norwegii
 31 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products
 32 Jolien D'Hoore (Bel) Wiggle High5
 33 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv
 34 Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg
 35 Sarah Roy (Aus) Orica-AIS
 36 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
 37 Evy Kuijpers (Ned) Jan van Arckel
 38 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg                  06:39
 39 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv
 40 Mieke Kröger (Ger) Canyon SRAM Racing
 41 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products
 42 Simone De Vries (Ned) Regioteam Noord
 43 Jessica Allen (Aus) Orica-AIS
 44 Ingrid Tempert (Ned) Regioteam Zuid-Holland
 45 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products
 46 Loes Adegeest (Ned) Regioteam Noord
 47 Anouk Rijff (Ned) Lotto Soudal Ladies                        06:50
 48 Winanda Spoor (Ned) Lensworld-Zannata                        06:54
 49 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata
 50 Danique Braam (Ned) Jan van Arckel
 51 Marjolein Van 'T Geloof (Ned) Jan van Arckel
 52 Nike Beckeringh (Ned) Jan van Arckel
 53 Birgitte Ravndal (Nor) Reprezentacja Norwegii
 54 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg
 55 Loren Rowney (Aus) Orica-AIS                                 07:44
 56 Tayler Wiles (USA) Orica-AIS

Klasyfikacja końcowa:

  1 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans                         15:35:01
  2 Ellen Van Dijk (Ned) Boels Dolmans                           00:03
  3 Alena Amialiusik (Blr) Canyon SRAM Racing                    00:41
  4 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans                         00:49
  5 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Rabo Liv                          00:52
  6 Amy Pieters (Ned) Wiggle High5                               01:17
  7 Anna Van Der Breggen (Ned) Rabo Liv                          01:32
  8 Lisa Brennauer (Ger) Canyon SRAM Racing                      01:38
  9 Solovei Ganna (Ukr) Parkhotel Valkenburg                     02:18
 10 Leah Kirchmann (Can) Team Liv-Plantur                        02:23
 11 Emma Johansson (Swe) Wiggle High5                            02:26
 12 Audrey Cordon (Fra) Wiggle High5                             02:37
 13 Amanda Spratt (Aus) Orica-AIS                                02:55
 14 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg                    03:00
 15 Riejanne Markus (Ned) Team Liv-Plantur                       05:23
 16 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv                              07:31
 17 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                        07:42
 18 Alice Maria Arzuffi (Ita) Lensworld-Zannata                  08:14
 19 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products                         08:21
 20 Elizabeth Armitstead (GBr) Boels Dolmans                     08:22
 21 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv                                09:48
 22 Natalie Van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg                  10:57
 23 Esther Van Veen (Ned) Regioteam Zuid-Holland                 11:14
 24 Sarah Roy (Aus) Orica-AIS                                    11:20
 25 Elena Cecchini (Ita) Canyon SRAM Racing                      11:26
 26 Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans                        11:43
 27 Rozanne Slik (Ned) Team Liv-Plantur                          11:52
 28 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products                           11:58
 29 Simona Frapporti (Ita) Hitec Products                        12:12
 30 Kaat Hannes (Bel) Lensworld-Zannata                          12:54
 31 Jeanne Korevaar (Ned) Rabo Liv
 32 Shara Gillow (Aus) Rabo Liv                                  13:06
 33 Tayler Wiles (USA) Orica-AIS                                 13:46
 34 Esra Tromp (Ned) Parkhotel Valkenburg                        14:08
 35 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur                            14:21
 36 Trixi Worrack (Ger) Canyon SRAM Racing                       14:28
 37 Evy Kuijpers (Ned) Jan van Arckel                            14:33
 38 Suzanne Andersen (Nor) Reprezentacja Norwegii                14:39
 39 Chloe Hosking (Aus) Wiggle High5                             15:24
 40 Jolien D'Hoore (Bel) Wiggle High5                            15:31
 41 Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg                  15:49
 42 Loren Rowney (Aus) Orica-AIS                                 17:18
 43 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Lensworld-Zannata            17:33
 44 Anouk Rijff (Ned) Lotto Soudal Ladies                        17:47
 45 Lauren Kitchen (Aus) Hitec Products                          18:35
 46 Jessica Allen (Aus) Orica-AIS                                18:39
 47 Nina Buysman (Ned) Regio Rijnmond                            18:47
 48 Marjolein Van 'T Geloof (Ned) Jan van Arckel                 19:17
 49 Nike Beckeringh (Ned) Jan van Arckel                         19:41
 50 Danique Braam (Ned) Jan van Arckel                           19:57
 51 Mieke Kröger (Ger) Canyon SRAM Racing                        20:33
 52 Winanda Spoor (Ned) Lensworld-Zannata                        20:55
 53 Loes Adegeest (Ned) Regioteam Noord                          21:27
 54 Ingrid Tempert (Ned) Regioteam Zuid-Holland                  21:31
 55 Simone De Vries (Ned) Regioteam Noord                        22:04
 56 Birgitte Ravndal (Nor) Reprezentacja Norwegii                23:30

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: