GP de Fourmies 2016

Marcel Kittel (Etixx-Quick Step) odniósł zwycięstwo na trasie 84. edycji francuskiego wyścigu wokół Fourmies, zwanego także La Voix de Nord.

Niemiecki sprinter pokonał na finiszu francuskich sprinterów - Nacera Bouhanniego (Cofidis) i Bryana Coquarda (Direct Energie).

Wyniki GP de Fourmies / La Voix de Nord 2016 (1.HC), Fourmies – Fourmies (205 km):

  1 Marcel Kittel (Ger) Etixx - Quick-Step                     4:48:32
  2 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
  3 Bryan Coquard (Fra) Direct Energie
  4 Romain Feillu (Fra) HP-BTP Auber 93
  5 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina-Southeast
  6 Arnaud Demare (Fra) FDJ
  7 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
  8 Sam Bennett (Irl) Bora-Argon 18
  9 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 10 Baptiste Planckaert (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 11 Raymond Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 12 Alo Jakin (Est) HP-BTP Auber 93
 13 Julien Duval (Fra) Armee de Terre
 14 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 15 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
 16 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 17 Roman Maikin (Rus) Gazprom-Rusvelo
 18 Steven Tronet (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 19 Igor Boev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 20 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini
 21 Gerry Druyts (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 22 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 23 Sacha Modolo (Ita) Lampre - Merida
 24 Roberto Ferrari (Ita) Lampre - Merida
 25 Fabian Wegmann (Ger) Stölting Service Group
 26 Jenthe Biermans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 27 Benjamin Thomas (Fra) Armee de Terre
 28 Ludwig De Winter (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 29 Guillaume Levarlet (Fra) HP-BTP Auber 93
 30 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 31 Michel Kreder (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 32 Etienne Van Empel (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 33 Fabien Touze (Fra) HP-BTP Auber 93
 34 Andrea Fedi (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 35 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 36 Miles Scotson (Aus) Wanty - Groupe Gobert
 37 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
 38 Stéphane Poulhies (Fra) Armee de Terre
 39 Matej Mohoric (Slo) Lampre - Merida
 40 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
 41 Reinier Honig (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 42 David Boucher (Fra) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 43 Artur Ershov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 44 Tom Boonen (Bel) Etixx - Quick-Step
 45 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team
 46 Anthony Maldonado (Fra) HP-BTP Auber 93
 47 Jakub Mareczko (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 48 Antwan Tolhoek (Ned) Roompot - Oranje Peloton
 49 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 50 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 51 Grega Bole (Slo) Nippo - Vini Fantini
 52 Anthony Delaplace (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 53 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 54 Liam Bertazzo (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 55 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 56 Stijn Vandenbergh (Bel) Etixx - Quick-Step                   00:13
 57 Rafael Andriato (Bra) Wilier Triestina-Southeast
 58 Alexander Kolobnev (Rus) Gazprom-Rusvelo
 59 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini
 60 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 61 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
 62 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 63 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie
 64 Leonardo Fabio Duque (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 65 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 66 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 67 Dieter Bouvry (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
 68 Alexander Geuens (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
 69 Laurens De Plus (Bel) Etixx - Quick-Step
 70 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 71 Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
 72 Julien El Fares (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 73 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
 74 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 75 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre - Merida
 76 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 77 Gregory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 78 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 79 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
 80 Romain Le Roux (Fra) Armee de Terre
 81 Aimé Degendt (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 82 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
 83 Andrei Solomennikov (Rus) Gazprom-Rusvelo
 84 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
 85 Gaetan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 86 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 87 Lennard Kämna (Ger) Stölting Service Group
 88 Flavien Dassonville (Fra) HP-BTP Auber 93
 89 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina-Southeast
 90 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 91 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 92 Yohann Gene (Fra) Direct Energie
 93 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Argon 18
 94 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast               00:31
 95 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept                 00:33
 96 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         00:34
 97 Marc Sarreau (Fra) FDJ                                       00:36
 98 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ
 99 Pieter Jacobs (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental Team
100 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
101 Borut Bozic (Slo) Cofidis, Solutions Credits
102 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot - Oranje Peloton             00:39
103 Moreno De Pauw (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
104 Jan Barta (Cze) Bora-Argon 18
105 Kai Reus (Ned) Roompot - Oranje Peloton
106 Jean-Marc Bideau (Fra) Fortuneo - Vital Concept
107 Paul Voss (Ger) Bora-Argon 18
108 Maurits Lammertink (Ned) Roompot - Oranje Peloton
109 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert
110 Dimitri Claeys (Bel) Wanty - Groupe Gobert
111 Kevin Ista (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect          00:46
112 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Argon 18                      00:57
113 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM            01:10
114 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis, Solutions Credits             01:25
115 Marko Kump (Slo) Lampre - Merida                             01:41
116 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits              02:04
117 Jeremy Leveau (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
118 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
119 Cédric Pineau (Fra) FDJ
120 Dennis Coenen (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental T     02:24
121 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
122 Gianfranco Zilioli (Ita) Nippo - Vini Fantini
123 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
124 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
125 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo - Vital Concept
126 Jimmy Raibaud (Fra) Armee de Terre
127 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
128 Louis Verhelst (Bel) Roubaix Metropole Europeenne De Lille
129 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles - Group Protect
130 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
131 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
132 Jonas Tenbrock (Ger) Stölting Service Group
133 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits
134 Thomas Koep (Ger) Stölting Service Group
135 Oliviero Troia (Ita) Lampre - Merida
136 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
137 Sergey Nikolaev (Rus) Gazprom-Rusvelo
138 Kevin Lebreton (Fra) Armee de Terre
139 Alexis Bodiot (Fra) Armee de Terre
140 Jens Wallays (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
141 Evgeny Shalunov (Rus) Gazprom-Rusvelo
142 Timothy Stevens (Bel) Crelan-Vastgoedservice Continental     04:16
143 Nicolas Moncomble (Fra) Roubaix Metropole Europeenne De      05:20
144 Bryan Alaphilippe (Fra) Armee de Terre                       06:43

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: