Tour of Alberta 2016: etap 3

Amerykanin Evan Huffman (Rally Cycling) okazał się najlepszy na mecie trzeciego odcinka kanadyjskiej etapówki.

26-latek na mecie w Drayton Village pokonał swojego rodaka Robina Carpentera (Holowesko-Citadel) i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Po trzecie miejsce dojechał spóźniony o 4 sekundy Kanadyjczyk Kris Dahl (Silber Pro Cycling).

Huffman na dwa etapy przed końcem ma 18 sekund przewagi nad najpoważniejszym kandydatem do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej - Holendrem Bauke Mollemą (Trek-Segafredo). Jutro kolarze rywalizowali będą na trasie 12-kilometrowej jazdy indywidualnej na czas.

Wyniki 3. etapu Tour of Alberta 2016 (2.1), Rocky Mountain House - Drayton Village (181,2 km):

  1 Evan Huffman (USA) Rally Cycling                           4:04:05
  2 Robin Carpenter (USA) Holowesko-Citadel
  3 Kristofer Dahl (Can) Silber                                  00:04
  4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
  5 Alexander Cataford (Can) Silber                              00:07
  6 Eric Young (USA) Rally Cycling                               00:11
  7 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Drapac
  8 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly p/b Maxxis
  9 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
 10 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac
 11 Christopher Horner (USA) Lupus
 12 Bryon Miguel (USA) Holowesko-Citadel
 13 Antoine Duchesne (Can) repezentacja Kanady
 14 Benjamin Perry (Can) Silber
 15 Piet Allegaert (Bel) Trek-Segafredo
 16 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 17 Edgar Miguel Lemos Pinto (Por) Skydive Dubai
 18 Colin Joyce (USA) Axeon Hagens Berman
 19 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Drapac
 20 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko-Citadel
 21 Felix Cote Bouvette (Can) H&R Block
 22 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo
 23 Mackenzie Brennan (USA) Holowesko-Citadel
 24 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare
 25 Nigel Ellsay (Can) Silber
 26 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis
 27 Evan Murphy (USA) Lupus
 28 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 29 Joseph Lewis (Aus) Holowesko-Citadel
 30 Eddie Dunbar (Irl) Axeon Hagens Berman
 31 Jack Burke (Can) H&R Block
 32 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
 33 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac
 34 Simon-Pierre Gauthier (Can) repezentacja Kanady
 35 David Drouin (Can) Silber
 36 Tyler Williams (USA) Axeon Hagens Berman
 37 Redi Halilaj (Alb) Amore & Vita - Selle SMP
 38 Ryan Roth (Can) Silber                                       00:23
 39 Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Amore & Vita - Selle SMP
 40 Christopher Prendergast (Can) H&R Block
 41 Joshua Berry (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 42 John Murphy (USA) UnitedHealthcare
 43 Bailey Mcknight (Can) H&R Block
 44 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko-Citadel
 45 Danny Pate (USA) Rally Cycling
 46 David Galarreta Ugarte (Spa) Amore & Vita - Selle SMP
 47 Travis Samuel (Can) H&R Block                                00:28
 48 Ed Walsh (Can) repezentacja Kanady
 49 Chad Young (USA) Axeon Hagens Berman
 50 Matthieu Jeannes (Fra) Lupus
 51 Phil O'donnell (USA) Axeon Hagens Berman
 52 Ivan Santaromita (Ita) Skydive Dubai
 53 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac                      00:33
 54 Phillip Gaimon (USA) Cannondale-Drapac                       01:03
 55 Travis Mccabe (USA) Holowesko-Citadel
 56 Chad Beyer (USA) Lupus
 57 Oscar Clark (USA) Holowesko-Citadel
 58 Matthew Busche (USA) UnitedHealthcare                        01:16
 59 Justin Oien (USA) Axeon Hagens Berman                        01:21
 60 Taylor Sheldon (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                  01:24
 61 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare                     01:49
 62 Jure Rupnik (Slo) H&R Block                                  02:05
 63 Adam Jamieson (Can) repezentacja Kanady
 64 Winston David (USA) Lupus
 65 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare                           02:06
 66 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare
 67 Uri Martins (Mex) Amore & Vita - Selle SMP                   02:21
 68 Danilo Celano (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
 69 Nicola Campigli (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
 70 Bryan Lewis (USA) Lupus                                      02:53
 71 Luke Keough (USA) UnitedHealthcare                           03:09
 72 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
 73 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo                          03:14
 74 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 75 Alec Cowan (Can) repezentacja Kanady
 76 William Elliot (Can) repezentacja Kanady
 77 Ben Wolfe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 78 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
 79 Marc-Antoine Soucy (Can) repezentacja Kanady                 05:44
 80 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac                      06:04
 81 Rob Britton (Can) Rally Cycling
 82 Jonathan Brown (USA) Axeon Hagens Berman                     06:08
 83 Julian Arredondo (Col) Trek-Segafredo                        06:12
 84 Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai                            07:07
 85 Nicolas Masbourian (Can) Silber                              09:12
 86 Matteo Dal-Cin (Can) Silber
 87 Alexis Cartier (Can) repezentacja Kanady                     11:05
 88 Peter Disera (Can) H&R Block                                 12:35
 89 Shane Kline (USA) Rally Cycling
 90 Jesse Anthony (USA) Rally Cycling                            16:01
 91 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Evan Huffman (USA) Rally Cycling                          10:34:25
  2 Robin Carpenter (USA) Holowesko-Citadel                      00:02
  3 Colin Joyce (USA) Axeon Hagens Berman                        00:10
  4 Alex Howes (USA) Cannondale-Drapac                           00:17
  5 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                           00:18
  6 Alexander Cataford (Can) Silber                              00:21
  7 Daniel Eaton (USA) UnitedHealthcare                          00:22
  8 Antoine Duchesne (Can) repezentacja Kanady                   00:25
  9 Angus Morton (Aus) Jelly Belly p/b Maxxis
 10 Nigel Ellsay (Can) Silber                                    00:31
 11 Tyler Williams (USA) Axeon Hagens Berman                     02:16
 12 Kristofer Dahl (Can) Silber                                  02:19
 13 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Drapac                 02:28
 14 Toms Skujins (Lat) Cannondale-Drapac
 15 Piet Allegaert (Bel) Trek-Segafredo                          02:30
 16 Benjamin Perry (Can) Silber
 17 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
 18 Felix Cote Bouvette (Can) H&R Block
 19 Edgar Miguel Lemos Pinto (Por) Skydive Dubai
 20 Frank Schleck (Lux) Trek-Segafredo
 21 Joseph Lewis (Aus) Holowesko-Citadel
 22 Christopher Horner (USA) Lupus
 23 Mackenzie Brennan (USA) Holowesko-Citadel
 24 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Drapac
 25 Michael Woods (Can) Cannondale-Drapac
 26 Jack Burke (Can) H&R Block
 27 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko-Citadel
 28 Eddie Dunbar (Irl) Axeon Hagens Berman
 29 Grégory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 30 John Murphy (USA) UnitedHealthcare                           02:38
 31 Danny Pate (USA) Rally Cycling                               02:42
 32 Ryan Roth (Can) Silber
 33 Christopher Prendergast (Can) H&R Block
 34 Andrei Krasilnikau (Blr) Holowesko-Citadel
 35 Joshua Berry (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 36 Bailey Mcknight (Can) H&R Block
 37 Ed Walsh (Can) repezentacja Kanady                           02:47
 38 Chad Young (USA) Axeon Hagens Berman
 39 Phil O'donnell (USA) Axeon Hagens Berman
 40 Kristijan Koren (Slo) Cannondale-Drapac                      02:52
 41 Travis Mccabe (USA) Holowesko-Citadel                        03:18
 42 Matthew Busche (USA) UnitedHealthcare                        03:35
 43 Justin Oien (USA) Axeon Hagens Berman                        03:40
 44 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare                           03:58
 45 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare                     04:08
 46 Adam Jamieson (Can) repezentacja Kanady                      04:24
 47 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare                       05:28
 48 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare                     05:30
 49 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo                           05:33
 50 Travis Samuel (Can) H&R Block                                05:53
 51 Nicolas Masbourian (Can) Silber                              11:31
 52 Jonathan Brown (USA) Axeon Hagens Berman                     13:23
 53 Ulises Alfredo Castillo Soto (Mex) Jelly Belly p/b Maxxi     14:46
 54 Evan Murphy (USA) Lupus
 55 Bryon Miguel (USA) Holowesko-Citadel
 56 David Drouin (Can) Silber
 57 Jacob Rathe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 58 Eric Young (USA) Rally Cycling
 59 Redi Halilaj (Alb) Amore & Vita - Selle SMP
 60 Simon-Pierre Gauthier (Can) repezentacja Kanady
 61 Alexis Cartier (Can) repezentacja Kanady                     14:53
 62 Ivan Santaromita (Ita) Skydive Dubai                         15:03
 63 Matthieu Jeannes (Fra) Lupus
 64 Phillip Gaimon (USA) Cannondale-Drapac                       15:38
 65 Chad Beyer (USA) Lupus
 66 Oscar Clark (USA) Holowesko-Citadel
 67 Taylor Sheldon (USA) Jelly Belly p/b Maxxis                  16:11
 68 Winston David (USA) Lupus                                    16:40
 69 Danilo Celano (Ita) Amore & Vita - Selle SMP                 16:56
 70 Luke Keough (USA) UnitedHealthcare                           17:44
 71 Alec Cowan (Can) repezentacja Kanady                         17:49
 72 Ryder Hesjedal (Can) Trek-Segafredo
 73 Pierpaolo Ficara (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
 74 William Elliot (Can) repezentacja Kanady
 75 Ben Wolfe (USA) Jelly Belly p/b Maxxis
 76 Matteo Dal-Cin (Can) Silber                                  17:59
 77 Shane Kline (USA) Rally Cycling                              18:00
 78 Bryan Lewis (USA) Lupus                                      18:27
 79 Oscar Pelegri Ferrandis (Spa) Amore & Vita - Selle SMP       18:54
 80 Marc-Antoine Soucy (Can) repezentacja Kanady                 20:19
 81 Jure Rupnik (Slo) H&R Block                                  20:35
 82 Rob Britton (Can) Rally Cycling                              20:39
 83 Lawson Craddock (USA) Cannondale-Drapac
 84 Nicola Campigli (Ita) Amore & Vita - Selle SMP               20:52
 85 Uri Martins (Mex) Amore & Vita - Selle SMP
 86 David Galarreta Ugarte (Spa) Amore & Vita - Selle SMP        21:26
 87 Julian Arredondo (Col) Trek-Segafredo                        24:12
 88 Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai                            26:37
 89 Peter Disera (Can) H&R Block                                 27:10
 90 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai                        28:43
 91 Jesse Anthony (USA) Rally Cycling                            30:35

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: