Thalita de Jong w Lares-Waouwdeals

Mistrzyni świata w kolarstwie przełajowym Thalita de Jong podpisała kontrakt z ekipą Lares-Waouwdeals.

22-latka po pięciu latach w Rabobanku odchodzi do mniej znanego zespołu, w którym będzie liderką i postara się połączyć zmagania w przełajach i na szosie.

Belgijska grupa to zespół powstały przed rokiem, sponsorowany przez producenta urządzeń alarmowych Lares i holenderską firmę Wowdeals wyszukującą i oferującą zniżki i promocje w lokalnych sklepach i przedsiębiorstwach.

Młoda Holenderka w sezonie 2017 skupi się na mniejszych wyścigach etapowych, w których programie znajdzie się odcinek jazdy indywidualnej na czas. Młoda zawodniczka chciałaby powtórzyć też sukces z tego roku i wygrać etap Giro Rosa, przy okazji próbując uplasować się wśród najlepszych zawodniczek w klasyfikacji generalnej.

De Jong w zimie walczyć chce o medal mistrzostw Europy w kolarstwie przełajowym oraz obronić tytuł mistrzyni globu w tej dyscyplinie.

Transfer płynnie rozwijającej się zawodniczki to kolejny akt dekompozycji ekipy Rabobank Liv. Oficjalnie wiadomo, że z zespołu odchodzą Roxane Knetemann, Lucinda Brand, Anna van der Breggen i Pauline Ferrand-Prevot. Przyszłość zespołu nie jest jasna, mówi się o utrzymaniu dotychczasowych struktur przy pomocy kilku mniejszych sponsorów.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: