Thalita de Jong w Lares-Waowdeals

Mistrzyni świata w kolarstwie przełajowym Thalita de Jong podpisała kontrakt z ekipą Lares-Waowdeals.

22-latka po pięciu latach w Rabobanku odchodzi do mniej znanego zespołu, w którym będzie liderką i postara się połączyć zmagania w przełajach i na szosie.

Belgijska grupa to zespół powstały przed rokiem, sponsorowany przez producenta urządzeń alarmowych Lares i holenderską firmę Waowdeals wyszukującą i oferującą zniżki i promocje w lokalnych sklepach i przedsiębiorstwach.

Młoda Holenderka w sezonie 2017 skupi się na mniejszych wyścigach etapowych, w których programie znajdzie się odcinek jazdy indywidualnej na czas. Młoda zawodniczka chciałaby powtórzyć też sukces z tego roku i wygrać etap Giro Rosa, przy okazji próbując uplasować się wśród najlepszych zawodniczek w klasyfikacji generalnej.

De Jong w zimie walczyć chce o medal mistrzostw Europy w kolarstwie przełajowym oraz obronić tytuł mistrzyni globu w tej dyscyplinie.

Transfer płynnie rozwijającej się zawodniczki to kolejny akt dekompozycji ekipy Rabobank Liv. Oficjalnie wiadomo, że z zespołu odchodzą Roxane Knetemann, Lucinda Brand, Anna van der Breggen i Pauline Ferrand-Prevot. Przyszłość zespołu nie jest jasna, mówi się o utrzymaniu dotychczasowych struktur przy pomocy kilku mniejszych sponsorów.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: