Vuelta a Espana 2016: etap 10

Nairo Quintana (Movistar) wygrał na Lagos de Covadonga dziesiąty etap Vuelta a Espana oraz powrócił na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce wywalczył Robert Gesink (LottoNL-Jumbo), za którym finiszował Chris Froome (Team Sky).

Wyścig na asturyjskim odcinku Vuelty rozpoczął się nerwowo, w kraksach poważnie ucierpiało kilku zawodników, w tym Bartosz Huzarski (Bora-Argon 18), którego z trasy odwieziono prosto do szpitala.

Odjazd dnia rodził się w bólach, co więcej po kolejnej kraksie peleton pękł. W drugiej grupie, tracącej 50 sekund na 50 kilometrze, znalazł się dziewiąty kolarz klasyfikacji generalnej Gianluca Brambilla (Etixx - Quick Step). Stratę udało się Włochowi dość sprawnie odrobić, a w tym samym czasie uciekli Ben Hermans (BMC), Victor Camepanerts, Robert Gesink (obaj LottoNL), Dmitryi Gruzdev (Astana), Tobias Ludvigsson (Giant), Fabio Felline (Trek), Egor Silin (Katusha), Jan Bakelants (Ag2r), Louis Vervaeke (Lotto Soudal), Joe Dombrowski, Moreno Moser, Pierre Rolland (wszyscy Cannondale), Omar Fraile (Dimension Data), Vegard Staeke Laengen (IAM Cycling), Luis Angel Mate (Cofidis) i José Gonçalves (Caja Rural).

Szesnastka w połowie drogi jechała z przewagą 3 minut, zwiększając następnie różnicę do 5:30. Na Alto del Mirador Del Fito (148,2 km; kat. 1 ; 6,2 km; 7,8%, maks. 11,5%) zanotowano 5:13, natomiast finałową wspinaczkę pod Lagos de Covadonga (kat. ESP; 12,2 km; 7,2%, maks. 17,5%) czołówka rozpoczęła z zapasem 2:45.

Niemal od samego podnóża wspinaczki kłopoty przeżywał Chris Froome. Brytyjczyk 7 kilometrów przed metą tracił 52 sekundy do grupy Nairo Quintany i Alberto Contadora (Tinkoff).

500 metrów dalej atak przeprowadził "El Pistolero". Quintana odpowiedział i sprawdził Hiszpana. Dwójka odjechała, a gdy zwolniła dołączył Michele Scarponi (Astana).

Z przodu o etapowy skalp walczył Gesink. Odżył Froome, który dojechał do Alejandro Valverde (Movistar).

3,5 kilometra przed metą Quintana mocniej depnął, zostawiają za plecami Contadora i Scarponiego. Do tego ostatniego dojechali Froome i Valverde. Po chwili zameldowali się również przy Contadorze.

Quintana wyprzedził Gesinka na ponad 2 kilometry przed kreską. Coontador osłabł, zostając daleko z tyłu. Frooome dojechał do Gesinka.

Łatwiejsza końcówka finałowego podjazdu nie wprowadziła zmian na trasie. Quintana wyprzedził na mecie Froome'a o 25 sekund, powracając na czoło wyścigu z przewagą 58 sekund nad Brytyjczykiem.

Wyniki 10. etapu Vuelta a Espana 2016 (GT), Lugones – Lagos de Covadonga (188,7 km):

  1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                         4:50:31
  2 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       00:24
  3 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            00:25
  4 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                             00:28
  5 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
  6 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team
  7 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange                      01:02
  8 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                          01:05
  9 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                         01:09
 10 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                           01:11
 11 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         01:24
 12 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                01:31
 13 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac
 14 Egor Silin (Rus) Team Katusha
 15 Leopold Konig (Cze) Team Sky
 16 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac
 17 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 18 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling
 19 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  01:34
 20 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 21 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac                       01:49
 22 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          02:02
 23 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                      02:17
 24 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         02:18
 24 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team
 26 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                02:25
 27 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            02:46
 28 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            02:55
 29 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac                       03:06
 30 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                         03:08
 31 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 32 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    03:15
 33 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            03:24
 34 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 35 Kenny Elissonde (Fra) FDJ
 36 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           03:27
 37 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                03:29
 38 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              03:33
 39 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 04:01
 40 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   04:26
 41 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            04:33
 42 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                05:21
 43 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team
 44 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                  05:28
 45 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                               06:09
 46 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              06:22
 47 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                           06:23
 48 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 49 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                        06:33
 50 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange                       07:47
 51 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       09:00
 52 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo
 53 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling
 54 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                        09:30
 55 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data              10:01
 56 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida
 57 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 58 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team
 59 Alberto Losada (Spa) Team Katusha
 60 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     12:05
 61 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
 62 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
 63 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 64 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin
 65 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 66 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
 67 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo
 68 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 69 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 70 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
 71 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 72 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 73 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
 74 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac
 75 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac
 76 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step
 77 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 78 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange
 79 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 80 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      12:12
 81 José Herrada (Spa) Movistar Team
 82 Ian Boswell (USA) Team Sky
 83 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             13:28
 84 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        13:31
 85 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
 86 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo
 87 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                        13:56
 88 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        14:57
 89 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                       16:00
 90 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              16:17
 91 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18
 92 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 93 Ryan Anderson (Can) Direct Energie
 94 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 95 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 96 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
 97 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 98 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 99 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
100 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                                  16:21
101 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
102 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida
103 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha
104 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
105 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
106 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
107 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
108 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ
109 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo
110 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
111 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                     16:39
112 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                                18:06
113 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange                     19:56
114 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange
115 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
116 Christian Knees (Ger) Team Sky                               20:56
117 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                         21:43
118 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange
119 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
120 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
121 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida
122 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
123 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
124 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
125 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
126 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
127 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha
128 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange
129 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
130 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo
131 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
132 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
133 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team
134 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18
135 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team
136 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac
137 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
138 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
139 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
140 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team
141 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team
142 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
143 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits
144 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
145 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       22:42
146 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange                          26:20
147 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac
148 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
149 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
150 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
151 Jaco Venter (RSA) Dimension Data
152 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida
153 Mario Costa (Por) Lampre - Merida
154 Nathan Haas (Aus) Dimension Data
155 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie
156 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits
157 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits
158 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida
159 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
160 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
161 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac
162 Nick Dougall (RSA) Dimension Data
163 Johan Le Bon (Fra) FDJ
164 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                     26:46
165 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                            26:58
166 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                           27:02
167 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    27:36
168 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                            27:52
169 Julien Morice (Fra) Direct Energie
170 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                       28:40
171 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
172 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                         28:43
173 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
174 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                             28:45
175 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                        28:53
176 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                     30:51
177 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                     32:26
178 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18
179 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie
DNF Bartosz Huzarski (Pol) Bora-Argon 18
DNF Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
DNF Kévin Reza (Fra) FDJ

Punkty

  1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                              25 pkt
  2 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                          20
  3 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               16
  4 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                                14
  5 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          12
  6 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                          10
  7 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange                          9
  8 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                              8
  9 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                             7
 10 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                               6
 11 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                             5
 12 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                    4
 13 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac                          3
 14 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                    2
 15 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                     1

Lotna premia - Caangas de Onis, 167km

  1 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                    4 pkt
  2 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                               2
  3 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                      1

Premie górskie

Alto del Mirador del Fito, 148.2km

  1 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                                10 pkt
  2 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits                 6
  3 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                    4
  4 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                           2
  5 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA                      1

Lagos de Covadonga, 188.7km

  1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                              15 pkt
  2 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                          10
  3 Christopher Froome (GBr) Team Sky                                6
  4 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                                 4
  5 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                           2

Najbardziej waleczny

  1 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits

Drużynowo

  1 Movistar Team                                             14:34:03
  2 Team Sky                                                     01:51
  3 Cannondale-Drapac                                            02:21
  4 BMC Racing Team                                              04:48
  5 AG2R La Mondiale                                             05:33
  6 Cofidis, Solutions Credits                                   06:34
  7 Orica-BikeExchange                                           07:28
  8 Etixx - Quick-Step                                           08:42
  9 Team LottoNl-Jumbo                                           09:41
 10 Caja Rural-Seguros RGA                                       10:51
 11 Team Katusha                                                 11:57
 12 IAM Cycling                                                  13:22
 13 Astana Pro Team                                              13:30
 14 Tinkoff Team                                                 13:57
 15 Lotto Soudal                                                 17:32
 16 Trek-Segafredo                                               19:46
 17 Dimension Data                                               20:04
 18 FDJ                                                          23:24
 19 Lampre - Merida                                              23:45
 20 Direct Energie                                               25:23
 21 Team Giant-Alpecin                                           26:06
 22 Bora-Argon 18                                                33:37

Klasyfikacja generalna po 10. etapie:

  1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                        38:37:07
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                       00:57
  3 Christopher Froome (GBr) Team Sky                            00:58
  4 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange                      02:09
  5 Alberto Contador (Spa) Tinkoff Team                          02:54
  6 Leopold Konig (Cze) Team Sky                                 02:57
  7 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                    03:03
  8 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                         03:06
  9 Michele Scarponi (Ita) Astana Pro Team                       03:14
 10 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team                         03:20
 11 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                  03:49
 12 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Drapac                      04:05
 13 Daniel Moreno (Spa) Movistar Team                            04:20
 14 Davide Formolo (Ita) Cannondale-Drapac                       04:47
 15 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                         05:02
 16 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 05:11
 17 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                05:22
 18 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                           05:50
 19 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                06:06
 20 George Bennett (NZl) Team LottoNl-Jumbo                      06:12
 21 Louis Meintjes (RSA) Lampre - Merida                         06:40
 22 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                            06:55
 23 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                    07:09
 24 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   07:22
 25 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                08:06
 26 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                          08:34
 27 José Mendes (Por) Bora-Argon 18                              08:37
 28 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 08:55
 29 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            09:07
 30 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                09:56
 31 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                10:14
 32 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                           11:31
 33 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step                        12:49
 34 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                              13:37
 35 Alberto Losada (Spa) Team Katusha                            16:59
 36 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                         17:32
 37 Haimar Zubeldia (Spa) Trek-Segafredo                         20:06
 38 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling                          20:42
 39 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                      21:11
 40 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff Team                           21:33
 41 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                           21:44
 42 Matvey Mamykin (Rus) Team Katusha                            23:26
 43 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             27:23
 44 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                           28:39
 45 Damien Howson (Aus) Orica-BikeExchange                       29:49
 46 Yury Trofimov (Rus) Tinkoff Team                             29:55
 47 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                       33:51
 48 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                       35:20
 49 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           35:46
 50 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac                        36:34
 51 Riccardo Zoidl (Aut) Trek-Segafredo                          37:35
 52 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                           38:45
 53 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre - Merida                           41:23
 54 Joe Dombrowski (USA) Cannondale-Drapac                       41:30
 55 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Caja Rural-Seguros RGA              43:54
 56 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team                     46:23
 57 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        46:31
 58 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data              48:34
 59 Pierre Rolland (Fra) Cannondale-Drapac                       48:35
 60 Odd Christian Eiking (Nor) FDJ                               49:30
 61 Zdenek Stybar (Cze) Etixx - Quick-Step                       50:28
 62 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            52:25
 63 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   53:43
 64 Tobias Ludvigsson (Swe) Team Giant-Alpecin                   55:06
 65 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           56:18
 66 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team                       56:37
 67 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   57:52
 68 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          58:09
 69 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                 58:59
 70 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             59:15
 71 Kristijan Durasek (Cro) Lampre - Merida                   01:00:01
 72 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                         01:00:58
 73 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                           01:01:28
 74 Laurent Didier (Lux) Trek-Segafredo                       01:02:29
 75 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                     01:02:52
 76 Kristian Sbaragli (Ita) Dimension Data                    01:04:18
 77 Fabrice Jeandesboz (Fra) Direct Energie                   01:04:22
 78 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                         01:04:51
 79 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac                      01:04:59
 80 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                         01:05:42
 81 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                     01:05:54
 82 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                         01:06:23
 83 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                     01:06:58
 84 Davide Villella (Ita) Cannondale-Drapac                   01:07:11
 85 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                        01:07:18
 86 Jaime Roson (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                  01:07:32
 87 Jens Keukeleire (Bel) Orica-BikeExchange                  01:07:36
 88 Simon Gerrans (Aus) Orica-BikeExchange                    01:08:59
 89 José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA               01:09:32
 90 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                       01:11:37
 91 José Herrada (Spa) Movistar Team                          01:11:42
 92 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18                        01:13:58
 93 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                    01:13:59
 94 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ                              01:15:02
 95 Nathan Haas (Aus) Dimension Data                          01:15:08
 96 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                     01:15:27
 97 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek-Segafredo                       01:15:43
 98 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                           01:16:14
 99 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                    01:17:07
100 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                           01:17:23
101 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Argon 18                      01:17:40
102 Bram Tankink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     01:18:02
103 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                        01:18:04
104 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                          01:18:18
105 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                            01:19:32
106 Yukiya Arashiro (Jpn) Lampre - Merida                     01:21:53
107 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 01:22:08
108 Alessandro Vanotti (Ita) Astana Pro Team                  01:22:17
109 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                        01:22:29
110 Daniele Bennati (Ita) Tinkoff Team                        01:22:56
111 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18                   01:24:45
112 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                     01:25:20
113 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                  01:25:44
114 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNl-Jumbo                     01:25:48
115 Jack Haig (Aus) Orica-BikeExchange                        01:26:08
116 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                          01:26:28
117 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                               01:26:50
118 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                   01:27:40
119 Gatis Smukulis (Lat) Astana Pro Team                      01:28:01
120 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                             01:28:44
121 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team                    01:28:51
122 Michael Gogl (Aut) Tinkoff Team                           01:29:17
123 Valerio Conti (Ita) Lampre - Merida                       01:29:42
124 Ivan Rovny (Rus) Tinkoff Team                             01:30:53
125 Jhonatan Restrepo (Col) Team Katusha                      01:31:32
126 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Argon 18                     01:31:50
127 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                    01:32:15
128 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre - Merida                     01:32:44
129 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Drapac
130 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                      01:32:49
131 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                  01:33:08
132 Eduard Prades (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                01:33:09
133 Christian Knees (Ger) Team Sky                            01:33:40
134 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                         01:34:14
135 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                    01:35:27
136 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling                          01:37:11
137 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   01:38:59
138 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                    01:39:15
139 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale                 01:40:01
140 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff Team                        01:40:18
141 Jerome Cousin (Fra) Cofidis, Solutions Credits            01:41:00
142 Sindre Skjoestad Lunke (Nor) Team Giant-Alpecin           01:41:02
143 Hugh Carthy (GBr) Caja Rural-Seguros RGA                  01:41:09
144 Ryan Anderson (Can) Direct Energie                        01:42:28
145 Patrick Bevin (NZl) Cannondale-Drapac                     01:42:59
146 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                    01:43:00
147 Silvio Herklotz (Ger) Bora-Argon 18                       01:45:29
148 Sam Bewley (NZl) Orica-BikeExchange                       01:46:08
149 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                      01:47:50
150 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                         01:47:54
151 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits             01:48:12
152 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica-BikeExchange              01:48:34
153 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff Team                          01:50:36
154 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                       01:52:24
155 Florian Senechal (Fra) Cofidis, Solutions Credits         01:52:55
156 Sven Erik Bystrom (Nor) Team Katusha                      01:53:01
157 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo                    01:53:02
158 Jaco Venter (RSA) Dimension Data                          01:53:39
159 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                  01:54:08
160 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo               01:54:24
161 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team                 01:55:15
162 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre - Merida                       01:56:13
163 Mario Costa (Por) Lampre - Merida                         01:56:26
164 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                 01:56:59
165 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                  01:57:50
166 Brian Nauleau (Fra) Direct Energie                        01:58:34
167 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits       02:00:59
168 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                    02:01:48
169 Johan Le Bon (Fra) FDJ                                    02:01:53
170 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                  02:02:41
171 Tyler Farrar (USA) Dimension Data                         02:03:47
172 Nick Dougall (RSA) Dimension Data                         02:04:38
173 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18                         02:06:57
174 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                   02:07:45
175 Svein Tuft (Can) Orica-BikeExchange                       02:08:22
176 Nikias Arndt (Ger) Team Giant-Alpecin                     02:10:03
177 Julien Morice (Fra) Direct Energie                        02:13:02
178 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                  02:16:55
179 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                        02:30:55

Klasyfikacja punktowa

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          65 pkt
  2 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                        60
  3 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team                         53
  4 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                              44
  5 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                              42
  6 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling                            37
  7 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                      36
  8 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               34
  9 Simon Yates (GBr) Orica-BikeExchange                            32
 10 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                       27
 11 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                           25
 12 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                               25
 13 Esteban Chaves (Col) Orica-BikeExchange                         23
 14 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   23
 15 Zico Waeytens (Bel) Team Giant-Alpecin                          21
 16 Mathias Frank (Swi) IAM Cycling                                 21
 17 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                            20
 18 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                             20
 19 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                          20
 20 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                              20

Klasyfikacja górska

  1 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                                20 pkt
  2 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                              19
  3 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                      19
  4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                              15
  5 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits                15
  6 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                               10
  7 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                          10
  8 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                        8
  9 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                               8
 10 Christopher Froome (GBr) Team Sky                                6
 11 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                    6
 12 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                            5
 13 Simon Clarke (Aus) Cannondale-Drapac                             5
 14 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                            5
 15 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling                                  4
 16 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                            4
 17 Vegard Stake Laengen (Nor) IAM Cycling                           4
 18 Tiago Machado (Por) Team Katusha                                 3
 19 Laurent Pichon (Fra) FDJ                                         3
 20 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                           3

Klasyfikacja kombinowana

  1 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                              10 pkt
  2 Christopher Froome (GBr) Team Sky                               21
  3 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                          23
  4 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                       25
  5 Darwin Atapuma (Col) BMC Racing Team                            53
  6 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                             69
  7 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                          74
  8 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                      77
  9 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                              78
 10 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step                     80
 11 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                           80
 12 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                              94
 13 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha                               98
 14 Egor Silin (Rus) Team Katusha                                  100
 15 Benjamin King (USA) Cannondale-Drapac                          108
 16 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale                           113
 17 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                          125
 18 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                             129
 19 Omar Fraile (Spa) Dimension Data                               131
 20 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits               136

Klasyfikacja drużynowa

  1 Movistar Team                                            114:54:34
  2 Cannondale-Drapac                                            03:40
  3 Team Sky                                                     04:54
  4 Etixx - Quick-Step                                           05:09
  5 BMC Racing Team                                              07:47
  6 AG2R La Mondiale                                             08:33
  7 Astana Pro Team                                              19:07
  8 IAM Cycling                                                  20:57
  9 Team Katusha                                                 21:43
 10 Cofidis, Solutions Credits                                   24:06
 11 Orica-BikeExchange                                           27:57
 12 Lotto Soudal                                                 36:19
 13 Trek-Segafredo                                               40:55
 14 Tinkoff Team                                                 43:27
 15 Caja Rural-Seguros RGA                                       46:20
 16 Bora-Argon 18                                                57:33
 17 Team LottoNl-Jumbo                                        01:05:40
 18 Dimension Data                                            01:06:18
 19 Lampre - Merida                                           01:06:50
 20 Direct Energie                                            01:20:02
 21 FDJ                                                       01:23:21
 22 Team Giant-Alpecin                                        02:16:13

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: