Daniele Bennati w Movistar Team, Doull oficjalnie w Team Sky

Włoski kolarz Daniele Bennati podpisał kontrakt z hiszpańską ekipą Movistar.

35-latek, w zawodowym peletonie kręcący od 16 lat, z zespołem Eusebio Unzue związał się rocznym kontraktem. Pochodzący z Arezzo zawodnik na Półwysep Iberyjski przechodzi z rozpadającego się zespołu Tinkoff, który reprezentował przez ostatnie cztery sezony.

Bennati w karierze wygrał sześć etapów Vuelta a Espana, trzy odcinki Giro d'Italia i dwa Tour de France. W karierze odniósł 53 zawodowe zwycięstwa, a w ostatnich latach przeistoczył się ze sprintera w kolarza świetnie jeżdżącego w terenie płaskim i pagórkowatym, często inicjującego ataki przy bocznym wietrze i pełniącego rolę kapitana zespołu.

Bennati w tym roku doznał kontuzji kręgosłupa, co nie przeszkodziło mu jednak w wygraniu etapów Vuelta a Andalucia i PostNord Danmark Rundt.

Zespół Sky potwierdził za to oficjalnie, że w 2017 roku w swoich szeregach powita Owaina Doulla. 23-latek, złoty medalista olimpijski w wyścigu drużynowym na dochodzenie, zawodnikiem zespołu zostanie w styczniu, ale już końcówkę sezonu 2016 spędzi w barwach ekipy Dave'a Brailsforda jako stażysta.

O transferze Walijczyka mówiło się już w maju - trzeci kolarz Tour of Britain (2015) na celowniku Team Sky był już od jakiegoś czasu, a jego występy w barwach ekipy WIGGINS i na torze zapewniły mu przepustkę do ścigania w ekipie WorldTour.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: