Tour de l’Ain 2016: etap 3

Holender Sam Oomen (Giant-Alpecin) wygrał trzeci odcinek Tour de l’Ain, zakończony podjazdem do stacji narciarskiej Lelex Monts.

20-latek pokonał na ostatnim podjeździe 22-letniego Pierre'a Latoura (Ag2r La Mondiale), który przyprowadził czteroosobową grupkę pościgową. Trzeci ne kresce zameldował się Belg Bart de Clercq (Lotto Soudal).

Oomen dzięki zwycięstwu wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Wyniki 3. etapu Tour de l’Ain 2016 (2.1), Nantua - Lelex Monts-Jura (141,1 km):

  1 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin                         3:43:49
  2 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   00:01
  3 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal
  4 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert
  5 David Gaudu (Fra) Equipe de France Espoirs
  6 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                   00:33
  7 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
  8 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
  9 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:35
 10 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 11 Léo Vincent (Fra) Equipe de France Espoirs
 12 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 13 Guillaume Levarlet (Fra) HP BTP - Auber93
 14 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 15 Kilian Frankiny (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 16 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team                          00:38
 17 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 18 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                00:40
 19 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           02:03
 20 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  03:20
 21 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 22 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 23 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 24 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step
 25 Marc Soler (Spa) Movistar Team                               04:58
 26 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team               05:27
 27 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group
 28 Patrick Müller (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 29 Rémi Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 30 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
 31 Mathias Le Turnier (Fra) Equipe de France Espoirs
 32 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin
 33 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
 34 Aurélien Paret Peintre (Fra) Equipe de France Espoirs
 35 Clément Chevrier (Fra) IAM Cycling
 36 Théo Vimpere (Fra) HP BTP - Auber93
 37 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development Team
 38 Valentin Madouas (Fra) Equipe de France Espoirs
 39 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         05:33
 40 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Métropole Européenne             10:13
 41 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 42 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 43 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
 44 Jérôme Mainard (Fra) Armée de Terre
 45 Pierre Gouault (Fra) HP BTP - Auber93
 46 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 47 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 48 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 49 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
 50 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 51 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin
 52 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 53 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            10:42
 54 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       13:27
 55 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step
 56 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 57 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
 58 Gian Friesecke (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 59 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
 60 Richard Antonio Carapaz (Ecu) Movistar Team
 61 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling
 62 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 63 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 64 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 65 Hartthijs De Vries (Ned) Rabobank Development Team
 66 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 67 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie
 68 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 69 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal
 70 Kévin Lebreton (Fra) Armée de Terre
 71 Jérémy Cornu (Fra) Direct Energie
 72 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 73 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
 74 Lennard Kämna (Ger) Stölting Service Group
 75 Martjin Budding (Ned) Rabobank Development Team
 76 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale                14:43
 77 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 78 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        16:42
 79 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18
 80 Gaëtan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 81 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 82 Julien Guay (Fra) HP BTP - Auber93
 83 Cees Bol (Ned) Rabobank Development Team
 84 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
 85 Sven Reutter (Ger) Stölting Service Group
 86 Kévin Reza (Fra) FDJ
 87 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Métropole Européenne         19:03
 88 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                         20:05
 89 Jérémy Maison (Fra) FDJ
 90 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept           21:56
 91 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept
 92 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step
 93 Benoît Sinner (Fra) Armée de Terre
 94 Moritz Backofen (Ger) Stölting Service Group
 95 Florent Pereira (Fra) Roubaix Métropole Européenne
 96 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 97 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
 98 Nans Peters (Fra) Equipe de France Espoirs
 99 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
100 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
101 Thibault Ferasse (Fra) Armée de Terre
102 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Métropole Européenne
103 Martin Schäppi (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
104 Alexis Bodiot (Fra) Armée de Terre
105 Peter Lenderink (Ned) Rabobank Development Team
106 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18
107 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
108 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
109 Lukas Spengler (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
110 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
111 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
112 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
113 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
114 Dylan Kowalski (Fra) Roubaix Métropole Européenne
115 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
116 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin
117 Pierre Barbier (Fra) Roubaix Métropole Européenne            32:12
118 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
119 Bryan Alaphilippe (Fra) Armée de Terre
120 Steven Lammertink (Ned) Team LottoNl-Jumbo

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Sam Oomen (Ned) Team Giant-Alpecin                        11:21:03
  2 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   00:05
  3 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            00:07
  4 Guillaume Martin (Fra) Wanty - Groupe Gobert                 00:11
  5 David Gaudu (Fra) Equipe de France Espoirs
  6 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                        00:43
  7 Patrick Konrad (Aut) Bora-Argon 18
  8 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
  9 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:45
 10 Guillaume Levarlet (Fra) HP BTP - Auber93
 11 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 12 Brice Feillu (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 13 Léo Vincent (Fra) Equipe de France Espoirs
 14 Kilian Frankiny (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 15 Dries Devenyns (Bel) IAM Cycling
 16 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 00:48
 17 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 18 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling                                00:50
 19 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           02:13
 20 Bob Jungels (Lux) Etixx - Quick-Step                         03:30
 21 Xandro Meurisse (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 22 Robert Gesink (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 23 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 24 Marco Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 25 Marc Soler (Spa) Movistar Team                               05:08
 26 Christian Mager (Ger) Stölting Service Group                 05:37
 27 Aurélien Paret Peintre (Fra) Equipe de France Espoirs
 28 Jorge Arcas Pena (Spa) Movistar Team
 29 Jeroen Meijers (Ned) Rabobank Development Team
 30 Clément Chevrier (Fra) IAM Cycling
 31 Patrick Müller (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 32 Rémi Di Gregorio (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 33 Chris Anker Sörensen (Den) Fortuneo - Vital Concept
 34 Mathias Le Turnier (Fra) Equipe de France Espoirs
 35 Martijn Tusveld (Ned) Team Giant-Alpecin
 36 Théo Vimpere (Fra) HP BTP - Auber93
 37 Valentin Madouas (Fra) Equipe de France Espoirs
 38 Lennard Hofstede (Ned) Rabobank Development Team
 39 Thomas Voeckler (Fra) Direct Energie                         05:43
 40 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team                        10:23
 41 Delio Fernandez (Spa) Delko Marseille Provence KTM
 42 Felix Pouilly (Fra) Roubaix Métropole Européenne
 43 Christoph Pfingsten (Ger) Bora-Argon 18
 44 Jérôme Mainard (Fra) Armée de Terre
 45 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 46 Alexey Vermeulen (USA) Team LottoNl-Jumbo
 47 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
 48 Thomas Degand (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 49 Yoann Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 50 Jochem Hoekstra (Ned) Team Giant-Alpecin
 51 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                            10:52
 52 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                11:20
 53 Pierre Gouault (Fra) HP BTP - Auber93                        12:06
 54 Matteo Trentin (Ita) Etixx - Quick-Step                      13:27
 55 Jonas Van Genechten (Bel) IAM Cycling                        13:37
 56 Enrico Battaglin (Ita) Team LottoNl-Jumbo
 57 Victor Campenaerts (Bel) Team LottoNl-Jumbo
 58 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
 59 Lennard Kämna (Ger) Stölting Service Group
 60 Scott Thwaites (GBr) Bora-Argon 18
 61 Gian Friesecke (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 62 Martjin Budding (Ned) Rabobank Development Team
 63 Hartthijs De Vries (Ned) Rabobank Development Team
 64 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNl-Jumbo
 65 Florian Vachon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 66 Kévin Lebreton (Fra) Armée de Terre
 67 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 68 Richard Antonio Carapaz (Ecu) Movistar Team
 69 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
 70 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 71 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   14:53
 72 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
 73 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                             16:03
 74 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Argon 18                      16:46
 75 Kévin Reza (Fra) FDJ                                         16:52
 76 Cees Bol (Ned) Rabobank Development Team
 77 Gaëtan Bille (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 78 Thierry Hupond (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 79 Julien Guay (Fra) HP BTP - Auber93
 80 Koen De Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 81 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                           17:43
 82 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Métropole Européenne         19:13
 83 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                     19:58
 84 Jérémy Cornu (Fra) Direct Energie                            20:08
 85 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                         20:15
 86 Sven Reutter (Ger) Stölting Service Group                    20:58
 87 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        21:56
 88 Jérémy Maison (Fra) FDJ                                      22:01
 89 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       22:06
 90 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
 91 Pierre-Luc Perichon (Fra) Fortuneo - Vital Concept
 92 Peter Lenderink (Ned) Rabobank Development Team
 93 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 94 Pirmin Lang (Swi) IAM Cycling
 95 Thibault Ferasse (Fra) Armée de Terre
 96 Lukas Spengler (Swi) Equipe de Suisse Espoirs
 97 Romain Combaud (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 98 Arnaud Courteille (Fra) FDJ
 99 Dylan Kowalski (Fra) Roubaix Métropole Européenne
100 Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step                       23:18
101 Davide Martinelli (Ita) Etixx - Quick-Step                   24:03
102 Martin Schäppi (Swi) Equipe de Suisse Espoirs                26:12
103 Florent Pereira (Fra) Roubaix Métropole Européenne
104 Moritz Backofen (Ger) Stölting Service Group
105 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
106 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step                   26:33
107 Yauheni Hutarovich (Blr) Fortuneo - Vital Concept            29:05
108 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           30:38
109 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Métropole Européenne              31:41
110 Phil Bauhaus (Ger) Bora-Argon 18                             31:43
111 Bert De Backer (Bel) Team Giant-Alpecin                      31:47
112 Benoît Sinner (Fra) Armée de Terre
113 Rudiger Selig (Ger) Bora-Argon 18
114 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko Marseille Provence KTM
115 Alexis Bodiot (Fra) Armée de Terre
116 Nans Peters (Fra) Equipe de France Espoirs
117 Steven Lammertink (Ned) Team LottoNl-Jumbo                   36:28
118 Benjamin Giraud (Fra) Delko Marseille Provence KTM           42:03
119 Pierre Barbier (Fra) Roubaix Métropole Européenne            45:03
120 Bryan Alaphilippe (Fra) Armée de Terre

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: