Łukasz Owsian wygrywa Memoriał Stanisława Królaka 2016

Łukasz Owsian wygra jedną z eliminacji Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym - Memoriał Stanisława Królaka.

Rywalizacja była prowadzona na 3-kilometrowej rundzie ze startem i metą na ul. Krakowskie Przedmieście, przy Placu Zamkowym w Warszawie. Elita mężczyzn pokonała ją 15-krotnie, co dało łączny dystans 45 kilometrów. Na co piątym okrążeniu punktowano według klucza 5,3,2,1, na ostatnim 10,6,4,2, a na pozostałych 2,1.

Łukasz Owsian znalazł się w trzyosobowej ucieczce, w której był także drugi z naszych kolarzy, Patryk Stosz, a także Adam Stachowiak z Verva ActiveJet. Oderwali się oni w okolicach półmetka i później między sobą rozgrywali sprinty o punkty. Ostatecznie to Łukasz uzbierał ich najwięcej i wygrał z dorobkiem 29 punktów. Drugi był Stachowiak, a trzeci Patryk Stosz

- opowiadał dyrektor sportowy grupy CCC Sprandi Polkowice, Tomasz Brożyna.

Zanim ta trójka odskoczyła od peletonu, pozostali nasi zawodnicy również jechali bardzo aktywnie. Jedno z tzw. tłustych okrążeń wygrał Tomasz Kiendyś, a w momencie ataku Owsiana i Stosza, liderem był Eryk Latoń. Cały wyścig mieliśmy zatem pod kontrolą.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: