Roger Kluge w Orica-BikeExchange, Ag2r La Mondiale zbroi się na bruki

Transferowa karuzela nie przestaje się kręcić.

Niemiec Roger Kluge podpisał dwuletni kontrakt z zespołem Orica-BikeExchange. Jeżdżący w IAM Cycling 30-latek, wicemistrz olimpijski w wyścigu punktowym (2008), do australijskiej drużyny przejdzie by wspomagać w sprintach Caleba Ewana.

Kluge w tym roku wygrał etap Giro d'Italia i został wicemistrzem świata w omnium. W związku z rozpadem szwajcarskiego projektu IAM Cycling, doświadczony kolarz szukał nowej przestrzeni i znalazł ją na antypodach. W nowym zespole wraz ze Słoweńcem Luką Mezgecem rozprowadzał będzie wschodzącą gwiazdę sprintu - Caleba Ewana.

Dwa nowe zaciągi ogłosiła z kolei ekipa Ag2r La Mondiale. Francuski zespół zatrudnił już Rudy'ego Barbiera, natomiast dziś sięgnął po Belgów Stijna Vandenbergha oraz Olivera Naesena.

25-letni Naesen wygrał przed rokiem wyścig La Poly Normande (1.1), a w przyszłości za cel obiera Paryż-Roubaix - wyścig, w którym przyjechał 13. w tym roku. Belg także opuszcza szeregi IAM Cycling.

32-letni Vandenbergh po latach w Etixx-Quick Step zmienia otoczenie i wraca do zespołu, w którym przed laty spędził jeden sezon (2008). Doświadczony specjalista w jedzie na bruku będzie w centrum budowanej przez zespół frakcji skupionej na klasykach północy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: