Transfery 2016/2017

1 sierpnia rozpoczął się okres transferowy, z początkiem którego zespoły oficjalnie finalizują nowe kontrakty oraz informują o tym opinię publiczną.

Poniżej znajdziecie na bieżąco aktualizowaną listę transferową.

Ackermann Pascal (Rad-Net Rose Team) - Bora-Hansgrohe
Agnoli Valerio (Astana) - Bahrain-Merida
Anton Igor (Dimension Data) - Bahrain-Merida
Arashiro Yukiya (Lampre-Merida) - Bahrain-Merida
Arredondo Julián (Trek-Segafredo) - Nippo-Vini Fantini
Atapuma Darwin (BMC Racing) - TJ Sport-Lampre
Barbero Carlos (Caja Rural) - Movistar
Barbier Rudy (Roubaix) - Ag2r La Mondiale
Baska Erik (Tinkoff) - Bora-Hansgrohe
Bauer Jack (Cannondale) - Quick-Step Floors
Bauhaus Phil (Bora-Argon 18) - Sunweb-Giant
Benatti Daniele (Tinkoff) - Movistar
Białobłocki Marcin (One Pro Cycling) - CCC Sprandi Polkowice
Biermans Jenthe (SEG Racing) - Katusha
Bilbao Pello (Caja Rural) - Astana
Bizhigitov Zhandos (Vino 4-ever) - Astana
Blythe Adam (Tinkoff) - Team Aqua Blue Sport
Boaro Manuel (Tinkoff) - Bahrain-Merida
Bodnar Maciej (Tinkoff) - Bora-Hansgrohe
Bole Grega (Nippo) - Bahrain-Merida
Boom Lars (Astana) - LottoNL-Jumbo
Bonnafond Guillaume (Ag2r La Mondiale) - Cofidis
Bouet Maxime (Etixx-Quick Step) - Fortuneo-Vital Concept
Bozic Borut (Cofidis) - Bahrain-Merida
Brandle Matthias (IAM Cycling) - Trek-Segafredo
Brammeier Matthew (Dimension Data) - Team Aqua Blue Sport
Brajkovic Janez (UnitedHealthcare) - Bahrain-Merida
Breen Vegard (Fortuneo-Vital Concept) - Team Joker - Byggtorget
Breschel Matti (Cannondale) - Astana
Brutt Pavel (Tinkoff) - Gazprom-RusVelo
Burghardt Marcus (BMC Racing) - Bora-Hansgrohe
Canola Marco (UnitedHealthcare) - Nippo
Canty Brendan (Drapac) - Cannondale-Drapac
Capecchi Eros (Astana) - Quick-Step Floors
Cardoso Andre (Cannondale) - Trek-Segafredo
Carretero Hector (Lizarte) - Movistar
Carthy Hugh (Caja Rural) - Cannondale
Cattaneo Mattia (Lampre-Merida) - Androni Sidermec
Chernetskiy Sergey (Katusha) - Astana
Chevrier Clement (IAM Cycling) - Ag2r La Mondiale
Christian Mark (Team Wiggins) - Team Aqua Blue Sport
Cimolai Davide (Lampre-Merida) - FDJ
Clarke Will (Drapac) - Cannondale-Drapac
Colbrelli Sonny (Bardiani) - Bahrain-Merida
Contador Alberto (Tinkoff) - Trek-Segafredo
Cortina Ivan Garcia (Klein Costantia) - Bahrain-Merida
Claeys Dimitri (Wanty-Groupe Gobert) - Cofidis
Clement Stef (IAM Cycling) - LottoNL-Jumbo
Daniel Gregory (Axeon Hagens Berman) - Trek-Segafredo
Daniel Maxime (Ag2r La Mondiale) - Fortuneo-Vital Concept
Denifl Stefan (IAM Cycling) - Team Aqua Blue Sport
Declercq Tim (Topsport) - Quick-Step Floors
De la Parte Victor (CCC Sprandi Polkowice) - Movistar
De Kort Koen (Giant-Alpecin) - Trek-Segafredo
Degenkolb John (Giant-Alpecin) - Trek-Segafredo
Devenyns Dries (IAM Cycling) - Quick-Step Floors
Dibben Jon (Team Wiggins) - Team Sky
Doull Owain (Team Wiggins) - Team Sky
Dupont Timothy (Verandas Willems) - LottoNL-Jumbo
Elissonde Kenny (FDJ) - Team Sky
Elmiger Martin (IAM Cycling) - BMC Racing
Enger Sondre Holst (IAM Cycling) - Ag2r La Mondiale
Fenn Andy (Team Sky) - Team Aqua Blue Sport
Finetto Mauro (Unieuro Wilier) - Delko Marsielle
Frank Mathias (IAM Cycling) - Ag2r La Mondiale
Frankiny Kilian (BMC Development) - BMC Racing
Ganna Filippo (-) - TJ Sport-Lampre
Gasparotto Enrico (Wanty-Goubert) - Bahrain-Merida
Gatto Oscar (Tinkoff) - Astana
Gaudu David (-) - FDJ
Geniez Alexandre (FDJ) - Ag2r la Mondiale
Gilbert Philippe (BMC Racing) - Quick-Step Floors
Gogl Michael (Tinkoff) - Bora-Hansgrohe / Trek-Segafredo
Gonçalves José (Caja Rural) - Katusha
Grmay Tsgabu (Lampre-Merida) - Bahrain-Merida
Guardini Andrea (Astana) - TJ Sport-Lampre
Guarnieri Jacopo (Katusha) - FDJ
Guerreiro Ruben (Axeon Hagens Berman) - Trek-Segafredo
Hamilton Chris (Avanti) - Sunweb-Alpecin
Hansen Jasper (Tinkoff) - Astana
Hardy Romain (Cofidis) - Fortuneo-Vital Concept
Hart Tao Geoghegan (Axeon Hagens Berman) - Team Sky
Haussler Heinrich (IAM Cycling) - Bahrain-Merida
Henderson Greg (Lotto Soudal) - UnitedHealthcare
Hernandez Jesus (Tinkoff) - Trek-Segafredo
Hofland Moreno (LottoNL-Jumbo) - Lotto-Soudal
Hollenstein Reto (IAM Cycling) - Katusha
Holst Enger Sondre (IAM Cycling) - Ag2r La Mondiale
Hofstede Lennard (Rabobank Development) - Sunweb-Alpecin
Howard Leigh (IAM Cycling) - Team Aqua Blue Sport
Izagirre Ion (Movistar) - Bahrain-Merida
Jeannesson Arnold (Cofidis) - Fortuneo-Vital Concept
Kai Feng Chun (Lampre-Merida) - Bahrain-Merida
Kamna Lennard (Stolting) - Sunweb-Giant
Kelderman Wilco (LottoNL-Jumbo) - Sunweb-Giant
King Ben (Cannondale) - Dimension Data
Kiserlovski Robert (Tinkoff) - Katusha
Kluge Roger (IAM Cycling) - Orica-BikeExchange
Kolar Michael (Tinkoff) - Bora-Hansgrohe
Kozontchuk Dmitry (Katusha) - Gazprom-Rusvelo
König Leopold (Team Sky) - Bora-Hansgrohe
Kreder Michel (Roompot) - Team Aqua Blue Sport
Kreder Wesley (Roompot) - Wanty-Gobert
Kreuziger Roman (Tinkoff) - Orica-BikeExchange
Lagutin Sergey (Katusha) - Gazprom-RusVelo
Laengen Vegard Stake (IAM Cycling) - Katusha
Lammertink Maurits (Roompot) - Katusha
Lighart Pim (Lotto Soudal) - Roompot
Lobato Juan Jose (Movistar) - LottoNL-Jumbo
Ludvigsson Tobias (Giant-Alpecin) - FDJ
Madrazo Angel (Caja Rural-RGA) - Delko-Marseille
Maes Nikolas (Etixx-Quick Step) - Lotto-Soudal
Majka Rafał (Tinkoff) - Bora-Hansgrohe
Marangoni Alan (Cannondale) - Nippo
Marcato Marco (Wanty-Gobert) - TJ Sport-Lampre
Martin Tony (Etixx-Quick Step) - Katusha
Mathis Marco (Rad-Net Rose Team) - Katusha
Matthews Michael (Orica-BikeExchange) - Sunweb-Giant
McCarthy Jay (Tinkoff) - Bora-Hansgrohe
Meersman Gianni (Etixx-Quick Step) - Fortuneo-Vital Concept
Meurisse Xandro (Crelan) - Wanty-Gobert
Molard Rudy (Cofidis) - FDJ
Moreno Javier (Movistar) - Bahrain-Merida
Moser Moreno (Cannondale) - Astana
Morton Lachlan (Jelly Belly p/b Maxxis) - Dimension Data
Naesen Olivier (IAM Cycling) - Ag2r La Mondiale
Navardauskas Ramunas (Cannondale) - Bahrain-Merida
Nibali Antonio (Nippo) - Bahrain-Merida
Nibali Vincenzo (Astana) - Bahrain-Merida
Nordhaug Lars Petter (Team Sky) - Team Aqua Blue Sport
Offredo Yoann (FDJ) - Wanty Gobert
Ourselin Paul (Vandee U) - Direct Energie
Pantano Jarlinson (IAM Cycling) - Trek-Segafredo
Page Dylan (Team Roth) - Caja Rural
Paulinho Sergio (Tinkoff) - Efapel
Pearson Dan (Team Wiggins) - Team Aqua Blue Sport
Pedersen Mads (Stolting) - Trek-Segafredo
Pelucchi Matteo (IAM Cycling) - Bora-Hansgrohe
Per David (Adria Mobil) - LottoNL-Jumbo
Pibernik Luka (Lampre-Merida) - Bahrain-Merida
Planckaert Baptiste (Wallonie Bruxelles) - Katusha
Phinney Taylor (BMC Racing) - Cannondale-Drapac
Pichon Laurent (FDJ) - Fortuneo-Vital Concept
Poljański Paweł (Tinkoff) - Bora-Hansgrohe
Porsev Alexander (Katusha) - Gazprom-RusVelo
Rebellin Davide (CCC Sprandi Polkowice) - Kuwait-Cartucho.es
Reis Rafael (W52-FC Porto) - Caja Rural
Rekita Szymon (-) - Leopard Pro Cycling
Roche Nicolas (Team Sky) - BMC Racing
Rodriquez Joaquim (Katusha) - Bahrain-Merida
Rosa Diego (Astana) - Team Sky
Rovny Ivan (Tinkoff) - Gazprom
Sagan Juraj (Tinkoff) - Bora-Hansgrohe
Sagan Peter (Tinkoff) - Bora-Hansgrohe
Sajnok Szymon (-) - Attaque Team Gusto
Santaromita Ivan (Skydive Dubai) - Nippo–Vini Fantini
Saramotins Aleksejs (IAM Cycling) - Bora-Hansgrohe
Schmidt Mads Würtz (Team Trefor) - Katusha
Scully Tom (Drapac) - Cannondale-Drapac
Schlegel Michal (Klein Constantia) - CCC Sprandi Polkowice
Scotson Miles (Team Illuminate) - BMC Racing
Simon Jordi (Verva Activejet) - Funvic Soul Carrefour
Siutsou Kanstantin (Dimension Data) - Bahrain-Merida
Smukulis Gatis (Astana) - Delko Marseille
Stake Laengen Vegard (Fortuneo-Vital Concept) - TJ Sport-Lampre
Stalnov Nikita (Astana City) - Astana
Swift Ben (Team Sky) - TJ Sport-Lampre
Teunissen Mike (LottoNL-Jumbo) - Sunweb-Giant
Thwaites Scott (Bora-Argon 18) - Dimension Data
Tolhoek Antwan (Team Roompot) - LottoNL-Jumbo
Tratnik Jan (Amplatz-BMC) - CCC Sprandi Polkowice
Trofimov Yuri (Tinkoff) - Caja Rural
Trusov Nikolay (Tinkoff) - Gazprom Rusvelo
Turgis Jimmy (Roubaix Lille Métropole) - Cofidis
Tvetcov Serghei (Androni Giacattoli) - Jelly Belly-Maxxis
Valgren Michael (Tinkoff) - Astana
Vandenbergh Stijn (Etixx-Quick Step) - Ag2r La Mondiale
Van Asbroeck Tom (LottoNL-Jumbo) - Cannondale-Drapac
Van den Broeck Jurgen (Katusha) - LottoNL-Jumbo
Van Genechten Jonas (IAM Cycling) - Cofidis
Van Keirsbulck Guillaume (Etixx-Quick Step) - Wanty-Gobert
Vanmarcke Sep (LottoNL-Jumbo) - Cannondale-Drapac
Vanotti Alessandro (Astana) - Bahrain-Merida
Ventos Fran (Movistar) - BMC Racing Team
Verona Carlos (Etixx-Quick Step) - Orica-BikeExchange
Visconti Giovani (Movistar) - Bahrain-Merida
Wackerman Luca (Al Nasr Dubai) - Bardiani-CSF
Wang Meiyin (Wisdom-Hengxiang) - Bahrain-Merida
Warbasse Larry (IAM Cycling) - Team Aqua Blue Sport
Westra Lieuwe (Astana)- Wanty-Gobert
Wiśniowski Łukasz (Etixx-Quick Step) - Team Sky
Wyss Marcel (IAM Cycling) - FDJ
Zabel Rick (BMC Racing) - Katusha

zakończenie kariery:

Aregger Marcel (IAM Cycling)
Bobridge Jack (Trek-Segafredo)
Brown Graeme (Drapac)
Cancellara Fabian (Trek-Segafredo)
Chavanel Sébastien (FDJ)
Coppel Jerome (IAM Cycling)
Duque Leonardo (Delko Marseille Provence KTM)
Gaimon Phil (Cannondale-Drapac)
Fedrigo Pierrick (Fortuneo-Vital Concept)
Goss Matthew (One Pro Cycling)
Hesjedal Ryder (Trek-Segafredo)
Hoogerland Johnny (Roompot)
Hutarovich Yauheni (Fortuneo-Vital Concept)
Huzarski Bartosz (Bora-Argon 18)
Janiaczyk Błażej (Wibatech)
Kiendyś Tomasz (CCC Sprandi Polkowice)
Meier Christian (Orica-BikeExchange)
Nerz Dominik (Bora-Argon 18)
Peraud Jean Christophe (Ag2r La Mondiale)
Popowicz Jarosław (Trek-Segafredo)
Rodriquez Joaquim (Katusha)
Rogers Michael (Tinkoff)
Sergent Jesse (Ag2r La Mondiale)
Schleck Frank (Trek-Segafredo)
Szmyd Sylwester (CCC Sprandi Polkowice)
Tosatto Matteo (Tinkoff)
Vansummeren Johan (Ag2r La Mondiale)
Velits Peter (BMC Racing)
Wegmann Fabian (Stolting)
Wiggins Bradley (Team Wiggins)
Witecki Mariusz (Domin Sport)
Wyss Marcel (IAM Cycling)
Zandio Xabier (Team Sky)
Zaugg Oliver (IAM Cycling)

Peleton kobiet:

Brand Lucinda (Rabo Liv) - Team Liv Plantur
de Jong Thalita (Rabo Liv) - Lares-Waouwdeals
Cure Amy (Lotto Soudal) - Wiggle High5
Fahlin Emilia (Ale Cipollini) - Wiggle High5
Ferrand-Prévot Pauline (Rabo Liv) - Canyon-SRAM
Garnier Grace (Podium Ambition) - Wiggle High5
Gillow Shara (Rabo Liv) - Poitou-Charentes.Futuroscope.86
Hosking Chloe (Wiggle High5) - Ale Cipollini
Jasińska Małgorzata (Ale Cipollini) - Cylance Pro Cycling
Kasper Romy (Boels Dolmans) - Ale Cipollini
Kitchen Lauren (Hitec Products) - WM3 Pro Cycling
Labous Juliette (-) - Team Liv Plantur
Leth Julie (Hitec) - Wiggle High5
Lichtenberg Claudia (Lotto Soudal) - Wiggle High5
Markus Riejanne (Team Liv Plantur) - WM3 Pro Cycling
Pieters Amy (Wiggle High5) - Boels Dolmans
Plichta Anna (BTC City Ljubljana) - WM3 Pro Cycling
Rivera Coryn (UnitedHealthcare) - Team Liv Plantur
Scandolara Valentina (Cylance Pro Cycling)- WM3 Pro Cycling
Van der Breggen Anna (Rabo Liv) - Boels Dolmans
Van Dijk Ellen (Boels Dolmans) - Team Liv Plantur
Wild Kirsten (Wiggle High5) - Cylance Pro Cycling

zakończenie kariery:

Abbott Mara (Wiggle High5)
Stevens Evelyn (Boels - Dolmans)
Żur Monika (BH-SR Suntour KMC)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: